تور ژاپن

 

Has no item to show!

 

 • درباره ژاپن

  درباره ژاپن

 • جاذبه های گردشگری ژاپن

  جاذبه های گردشگری ژاپن

 • غذاهای ژاپن

  غذاهای ژاپن

 • رستوران های ژاپن

  رستوران های ژاپن

 • هتل های ژاپن

  هتل های ژاپن

 • مراکز خرید ژاپن

  مراکز خرید ژاپن

درباره ژاپن

مجمع الجزایر ژاپن (به ژاپنی: 日本، نیپون یا نیهون) کشوری است در اقیانوس آرام واقع در آسیای شمال شرقی که یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادیِ جهان است
ژاپن یک کشور پادشاهی است که برمبنای قانون اساسی اداره می‌شود.
ژاپن کشوری است کاملاً محصور شده در آب که از طریق مرز آبی با کشورهای چین، کره جنوبی و کره شمالی و روسیه همسایه‌است. این کشور در پایان جنگ جهانی دوم، تمامی متصرفات فراسوی دریاهای خود، از جمله کشور کره را که در آن موقع ۴۵/۵ درصد کل کشور را تشکیل می‌داد، از دست داد و وسعت آن به میزان فعلی که در حدود ۳۸۷۰۰۰ کیلومتر مربع است (چیزی کمتر از ایالت کالیفرنیا در آمریکا)،تقلیل یافت
ژاپنی‌ها کشورشان را «نیپون کوکو» خطاب می‌کنند که به معنی خاستگاه خورشید است. مطالعات باستان شناسی سابقه سکونت انسان در این کشور را از دوران پساپارینه‌سنگی می‌داند. ژاپن کشوری کوهستانی است و بیشتر جزایر آن آتشفشانی است و بشدت زلزله‌خیز است، آمار نشان می‌دهد که سالانه در حدود ۱۵۰۰ زمین لرزه در آنجا روی می‌دهد.

 

دامنه اینترنتی .jp
پیش‌شماره تلفنی +۸۱
پایتخت و بزرگترین شهر توکیو
زبان رسمی ژاپنی
نوع حکومت مشروطه سلطنتی
واحد پول ین (¥) (JPY)
فاصله هوائی تا تهران حدودا 10 ساعت
ساعت 5/5جلوتر از ایران (در شش ماه دوم)

 

 

آب و هوای ژاپن

ژاپن مجموعه جزایری است که با طول زیاد از شمال به جنوب کشیده شده است؛ به همین خاطر آب و هوای مناطق گوناگون آن به شدت با یکدیگر مغایرت دارند و نیز دارای چهار فصل در سال است با وجود اینکه تمامی کشور معتدل است، شمال آن زمستان‌های سرد و طولانی و پربرف دارد، در حالی که جنوب آن تابستان‌های بسیار گرم و زمستان‌های معتدلی دارد.
رشته کوه‌های آتشفشانی ژاپن اغلب دارای چشمه‌های آب گرم طبیعی هستند. این کشور در تابستان و پاییز اغلب شاهد گردبادهای عظیم و توفان‌های شدید گرمسیری است. به دلیل مجاورت با اقیانوس زلزله‌های شدید زیرآبی می‌توانند در آنجاامواج عظیم و جذر و مدی ویرانگر به نام سونامی ایجاد کنند.

زبان مردم ژاپن

زبان مردم ژاپن «ژاپنی» است؛ و با زبان چینی کاملاً متفاوت است. زبان ژاپنی برخلاف بسیاری از زبان‌های زنده دنیا که از شاخه زبان‌های هند و اروپایی می‌باشند، جزو این گروه محسوب نمی‌شود. این زبان اگرچه بسیاری لغات را از زبان چینی گرفته‌است، ولی با این وجود با زبان چینی هم از یک ریشه نیست. زبان ژاپنی، زبانی است مستقل و تنها زبان کره‌ای را می‌توان با آن از یک ریشه دانست. زبان این کشور جزو یکی از مشکل ترین زبان‌های دنیا برای خارجیان به‌شمار می‌آیدتوصیه های سفر به ژاپن

1- ژاپن کشوری امن است ولی در عين حال توصيه می شود هر فرد نسبت به مسائل ايمنی خود حساس بوده و در صورت برخورد با موارد مشکوک، احتياط لازم را به عمل آورد .
2- جرايم معمولی از جمله جيب بری، کيف قاپی، کلاهبرداری و مواردی نظير آن در ژاپن در سطح پائين اتفاق می افتد بااين وجود توصيه می شود در مراکز شلوغ و پر رفت و آمد شهر احتياط لازم را به عمل آوريد. به خصوص با توجه به اينکه در سالهای اخير به دليل هجوم نيروی کار از ساير کشورها به ژاپن، آمار جرائم مثل سرقت مدارک مسافرتی، پول و چک های مسافرتی، گذرنامه و . . در خيابانهای اين کشور در حال افزايش می باشد.
3- از تردد در مناطقی که از طرف پليس خصوصا در شب به عنوان منطقه ممنوعه اعلام می گردد، جدا خود داری نمائيد. در اين مناطق برخی از گروههای تبهکار به سرقت مدارک، اموال و . . . مبادرت می نمايند.

قوانين، آداب و رسوم

1- ژاپن قوانين سختگيرانه و مجازات های سنگينی برای انواع جرايم از جمله مواد مخدر، سرقت و . . . در نظر گرفته است. قاچاق مواد مخدر دراين کشور در حال افزايش است و دولت برای جلوگيری از آن، قوانين سختگيرانه تری را
اعمال می نمايد.
2- در اين کشور بازداشت بخاطر جرايم جزائی می تواند خيلی طولانی باشد و مقررات زندانهای اين کشور بسيار سختگيرانه است.
3- دولت ژاپن در مبادی ورودی و حتی در مراکز پست مقررات کنترل بسيار شديدی را اعمال می نمايد.
4- چنانچه کسی به هرعلتی توسط پليس بازداشت شود، قادر نخواهند بود از تسهيلات مربوط به آزادی با قيد ضمانت استفاده نمايد. مصاحبه های پليس ساعت ها به طول می انجامد و فرد در طول بازداشت به وکيل دسترسی نخواهد داشت. مضاف بر اينکه مدت زمان بازداشت شده جزء دوران محکوميت به حساب نمی آيد.
5- توصيه می شود هيچ سندی را که متوجه مطالب آن نشده ايد و يا به زبان ژاپنی می باشد امضاء نکنيد چون پس از امضای سند، اصلاح آن تقريبا غير ممکن می باشد.
6- سيگار کشيدن در برخی از مناطق شهر توکيو از جمله مناطقی که ساختمان های کاخ امپراطوری در آن واقع شده است و همچنين در برخی از فروشگاههای لوازم الکترونيکی ممنوع می باشد. افرادی که در اين مناطق در فضای باز سيگار بکشند جريمه نقدی خواهند شد.
7- پرداخت انعام در هتل ها، پمپ بنزين ها و مراکزی از اين قبيل در ژاپن مرسوم نيست .
8- برای رانندگی بايد دارای گواهينامه ژاپنی و يا گواهينامه بين المللی معتبر در ژاپن باشيد در غيراينصورت در صورت بروز حادثه مقصر شناخته شده و ممکن است بازداشت شويد.

شرايط سفر و اطلاعات سودمند

1- ژاپن به طور کلی يک جامعه متکی به پرداخت پول نقد ميباشد و خريد و فروش و معاملات عمدتا با پول جاری اين کشور "ين" انجام می شود. البته کارت های اعتباری نيز در بسياری جاها مورد پذيرش می باشد. تبديل دلار وارزهای خارجی به ين تنها در بانکها و هتل های بزرگ اين کشور انجام می پذيرد. سيستم غير مجاز وجود ندارد. توصيه می شود قبل از انجام هرگونه معامله، پول جاری اين کشور را در اختيار داشته باشيد. کارتهای اعتباری بين المللی در هتل های بزرگ، فروشگاه و رستوران های ژاپنی پپذيرفته می شود؛ همچنين جهت تبديل دلاربهتر است همراه با گذرنامه به بانک ها مراجعه نموده و رسيد رسمی دريافت نماييد. اضافه می نمايد بانک های ژاپنی در ايام هفته در روزهای دوشنبه لغايت جمعه تا ساعت 3 بعداز ظهر فعاليت دارند.
2- سفر به سراسر ژاپن نسبتا سهل و آسان و ميسر ولی گران است . تاکسی عموما امن ودر دسترس ميباشد وضع جاده ها به لحاظ ساختاری و ايمنی، مطلوب و فاقد هرگونه مشکل و ناامنی است. هرچند هزينه بالای تاکسی و يا اتوبان ها را نمی توان ناديده گرفت.
3- علاوه بر گواهينامه داشتن بيمه برای رانندگی دراين کشور الزامی ميباشد.
4- شبکه ملی راه آهن کار آمد، مطمئن و امن و نسبت به ديگر وسال نقليه ارزان و مناسب است توصيه می گردد برای سفر به ديگر شهرهای اين کشور از قطار سريع السير استفاده شود.
5- ژاپن دريک منطقه زلزله خيز واقع شده است و در فصولی از سالها گردبادهای طولانی مشکلاتی را برای مردم بوجود می آورد. در مواقع اضطراری، خواه زلزله و يا طوفان، پيروی از قوانين و دستورات ايمنی الزامی است. ژاپن يکی از زلزله خيزترين مناطق جهان است که هر ساله احتمال وقوع زلزله با ريشتر بالا و قدرت تخريبی فراوان در اين کشور انتظار می رود. اخيرا شرکت بيمه مونيخ در گزارشی که جهت طرح در کنفرانس بين المللی مقابله با بلايای طبيعی به سازمان ملل ارائه نموده است، توکيو و يوکوهاما در ميان شهرهای بزرگ از نظر ميزان خطر وقوع حوادث طبيعی نظير زلزله، آتش نشان، طوفان، سيل و ... با 710 امتياز مخاطره آميزترين شهرهای جهان معرفی نموده و اين درحاليست که شهر سانفرانسيسکو در آمريکا با 167 امتياز در مقام بعدی قرار دارد.
6- ژاپن دارای آب و هوای متنوع و اقيانوسی است؛ در زمستان نواحی واقع در کنار دريا با بارش برف همراه بوده و در حاشيه اقيانوس آرام هوای نسبتا ملايم است. اين کشور همه ساله هنگام فرا رسيدن پائيز با طوفانهای موسمی مواجه است
7- درصورت تمايل برای به همراه داشتن وسائل برقی توجه داشته باشيد که برق ژاپن 100 ولت است.
8- زبان مردم ژاپن، ژاپنی است و زبان های خارجی بويژه زبان انگليسی عليرغم پيشرفت های صنعتی اين کشور رواج چندانی ندارد. بنابراين رانندگان تاکسی، پليس و مقامات بيمارستان قادر به تکلم به زبان انگليسی نمی باشند. لذا همراه داشتن مترجم يا فرهنگ لغت فارسی، حاوی عبارات روزمره ژاپنی الزامی است.
9- در فرودگاه ها و اداره مهاجرت مترجم حضور دارد ضمن رعايت احتياط، دقت و هوشياری می توانيد از کمک آنها صرفا به عنوان مترجم استفاده کنيد.
10- چنانچه به قصد تجارت، به اين کشور سفر می کنيد بدانيد که بيشتر تجار نمی توانند به زبان انگليسی صحبت کنند؛ همچنين نظم و انضباط، پوشش لباس رسمی، همراه داشتن کارت ويزيت و دادن هديه به طرف مقابل در ملاقات ها و خصوصا در اولين برخورد خيلی مهم است.
11- در ژاپن مشتری از ارزش و احترام بالا برخوردار است و تمام فروشگاه های اين کشور مجهز به دوربين مدار بسته است. برای هرگونه خريد به شما رسيد داده می شود. درخصوص خريد ازفروشگاههای بزرگ اين کشور توصيه ميگردد تا هنگام خروج نهايی از فروشگاه، رسيد خريد را دراختيار داشته باشيد تا درصورت کنترل امنيتی و تقاضای رسيد بتوانيد آن را در اختيار مأمورين فروشگاه قرار دهيد.
12- چنانچه در اين کشور دچار حوادثی مثل سرقت پول يا مدارک مسافرتی شديد، ضروری است قبل از هر کار موضوع را به اطلاع پليس محل برسانيد و گزارش پليس را در اين رابطه دريافت نمائيد. بديهی است گزارش رسمی پليس، به شما امکان خواهد داد موضوع را در نهاد های مربوطه به نحو موثرتری پيگيری نمائيد.
13- مسافران خارجی در سفر به ژاپن می توانند در فروشگاه هايی که مالياتی به خريد تعلق نمی گيرد با ارائه گذرنامه مشروط بر اينکه از زمان ورود فرد به ژاپن بيش از شش ماه نگذشته باشد تا بيش از ده هزار ين بدون پرداخت ماليات خريد نمايند.

جاذبه های گردشگری ژاپن

در گذشته کشور سامورایی ژاپن در تلاش برای تسخیر جهان از طریق جنگ بود. امروزه با فن آوری، وسایل نقلیه موتوری دو چرخ و چهار چرخ و از طریق قلب‌های همه کسانی که از ژاپن بازدید می‌کنند، جهان را تسخیر کرده‌ است. این کشور جزیره‌ای همه چیز را در خود دارد: سنت‌های فرهنگی عمیقا ریشه‌دار، زیارتگاه و معابد باستانی، باغ‌های دوست داشتنی، مناظر کوهستانی زیبا، گیشاها و مراسمات چای، و اقامت در مسافرخانه ژاپنی ریوکان یا مسافرخانه‌های جالب تا هتل‌های لوکس فوق مدرن. یک نمای کلی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در ژاپن:

کویا سان

کویا سان یا کوه کویا مهمترین محل برای مکتب شینگون بودایی، یک فرقه در ژاپن از سال ۸۰۵ است که در آن زمان توسط کوبو داییشی معرفی شده بود. این محل برای این فرقه و شهرهای کوچک که در اطراف معبد رشد کرده اند به عنوان مرکز اصلی باقی مانده است. محل آرامگاه کوبو داییشی این کوه پوشیده شده از درخت، نیز محل شروع و پایان معبد زیارت شیکوکو ۸۸ است. گردشگران می توانند نحوه زندگی راهب‌ها را در اینجا حس کنند چرا که آنها مجاز به یک شب اقامت در معبد هستند.ایشیگاکی

ایشیگاکی (Ishigaki) که در غرب اوکیناوا واقع شده مقصد برتر ساحلی ژاپن است و یک پایگاه خوب برای اکتشاف جزایر دیگر در مجمع الجزایر یائیاما است. با بهترین سواحل ژاپن، به طور خاص برای خانواده‌ها محبوب است چون که سواحل در فوساکی و مائیزاتو به طور کامل محافظت شده هستند. ایشیگاکی که در ۲۰۰۰ کیلومتری در جنوب توکیو قرار گرفته است ممکن است زیارتگاه‌ها و معابد سایر شهرهای ژاپنی را نداشته باشند، اما آن تفریحات شبانه فراوانی برای بازدید کنندگانی دارد که پس از یک روز ساحل‌روبی، ورزش‌های آبی و یا صعود به قله ناسوکو هنوز هم دارای انرژی هستند.


کانازاوا

در اواسط قرن نوزدهم کانازاوا چهارمین شهر بزرگت ژاپن بود که در اطراف قلعه بزرگ و باغ زیبا ساخته شده است. امروزه پایتخت استان ایشیکاوا همچنان به پرورش هنر ادامه می‌دهد و شامل یک شهر قدیمی و جذاب است. پس از خلاصی از بمباران در طول جنگ جهانی دوم، مناطق شهر داخلی سنتی، مانند ناگاماچی با خانه‌های سامورایی و منطقه جذاب چای‌خانه گیشا در هیگاشی چایا، دست نخورده باقی مانده است و یک لذت برای گشتن در اطراف را با خود داردهیروشیما

هیروشیما در جزیره هونشو واقع شده است که جوان‌تر از بسیاری از شهرهای ژاپنی با کمتر از ۵۰۰ سال قدمت است، اما سرنوشت آن برای همیشه در تاریخ در ۶ اوت ۱۹۴۵ عوض شد هنگامی که تبدیل به اولین شهر در جهان شد که یک بمب اتمی بر روی آن انداخته شد. بنابراین مرکز جاذبه‌های شهر در صلح خلاصه شده است: پارک صلح، یادبود صلح و موزه یادبود صلح. این شهر همچنین جاذبه‌هایی دارد که افکار لذت بخش را به ذهن می‌آورد، مانند قلعه هیروشیما و باغ گل و گیاه شوکی-ان.کاماکورا

کاماکورا در ساحل در فاصله کمتر از یک ساعتی توکیو واقع شده است که زمانی شهری مهم و مقر دولت نظامی بود که بر ژاپن برای یک صد سال حکومت می‌کرد. امروزه این منطقه یک تفریحگاه ساحلی آرام است که گاهی اوقات به دلیل معابد و زیارتگاه‌های زیاد آن کیوتوی شرق ژاپن نامیده می شود.معروف‌ترین منظره آن دای بوتسو، مجسمه بزرگ بودای برنزی احاطه شده توسط درختان است، اما معابد ذن باستانی شهر به همان اندازه جذب کننده هستند.نیکو

نیکو (Nikko) یک شهر کوچک در ورودی پارک ملی نیکو است، که بیشتر برای توشوگو، پرخرج‌ترین زیارتگاه تزیین شده در ژاپن و مقبره توکوگاوا ایه‌یاسو معروف شده است. یکی دیگر از جاذبه‌های محبوب پل شین کیو با رنگ قرمز لاکی است. پارک ملی یکی از مکان‌های محبوب برای بازدید در ژاپن است که مناظر دیدنی کوهستانی، دریاچه‌ها، آبشارها، میمون‌های وحشی و بسیاری از مسیرهای پیاده روی را ارائه می‌دهد. در حالی که مناظر خیره کننده در تمام سال در دسترس هستند، پاییز یک زمان به طو ویژه عالی برای بازدید از نیکو است. این زمانی است که برگ‌ها تبدیل به چشم‌اندازی با انفجاری دیدنی و جذاب از رنگ می‌شوند.

   

تاکایاما

بازدیدکنندگانی که به دنبال آرامش و سکوت به دور از شهرهای بزرگ ژاپن باشند ممکن است بخواهند به بازدید شهر توریستی هیدا-تاکایاما بروند که در آن آنها می توانند زندگی در یک محیط روستایی را تجربه کنند. تاکایاما (Takayama) در نزدیکی کوه‌های آلپ ژاپن شمالی واقع شده که برای داشتن یکی از شهرهای قدیمی به خوبی حفاظت شده در ژاپن به خوبی شناخته شده است. زیباترین بخش از شهر قدیمی با نام سانماچی شناخته می‌شود که از سه کوچه باریک پر شده با ساختمان‌های چوبی و بوتیک‌های کوچک تشکیل شده است.


نارا

نارا که زمانی به عنوان هی‌جو شناخته شده است، اولین پایتخت دائمی ژاپن بود که در سال ۷۱۰ تاسیس شد. پایتخت زمانی که دولت توسط صومعه‌های بودایی قدرتمند تهدید می‌شد در سال ۷۸۴ به ناگائوکا منتقل شد. نارا در فاصله کمتر از یک ساعتی کیوتو واقع شده است که دیدن قدیمی‌ترین و بزرگترین معابد ژاپن در اینجا یک فعالیت توریستی معروف است. بازدید کنندگان به طور خاص معبد تودای‌جی را با ساختمان‌های معلق، چمن‌های آراسته و قدم زدن آهو در زمین‌های اطراف را دوست دارند.


کیوتو

امروز کیوتو تنها پایتخت اداره ریاست کیوتو است، اما آن زمانی به عنوان پایتخت امپراتوری ژاپن برای بیش از ۱۰۰۰ سال خدمت کرده است. این شهر در جزیره هونشو مرکزی واقع شده که با ۱.۵ میلیون نفر جمعیت به عنوان شهر ۱۰۰۰۰ معبد شناخته می‌شود چرا که که هزاران معبد شینتو را در خود دارد، از جمله بهترین آنها معبد ایناری فوشیمی و معابد بودایی. شهر همچنین برای باغ‌های دوست‌داشتنی خود و جشنواره گیون ماتسوری که یک جشن در ماه ژوئیه است که به عنوان یکی از بهترین‌ها در ژاپن در نظر گرفته می‌شود، شناخته شده است.


توکیو

مسافرانی که می خواهند با مردم معاشرت داشته باشند عاشق توکیو خواهند شد. محدوده شهری پایتخت ژاپن پرجمعیت‌ترین در جهان است. از دیدن شکوفه‌های گیلاس بهاری در باغ‌های سنتی تا بازار ماهی در تسوکیجی توکیو شهری بسیار دیدنی است. از زیارتگاه‌ها تا کافه‌های کارائوکه، توکیو زمان باستانی را با زمان جدید ترکیب می‌کند. فقط قدم زدن در خیابان‌های این شهر بیش‌فعال می‌تواند یک تجربه انرژی‌ دهنده باشد. هنگامی که آهنگ حرکت در توکیو بیش از حد آشفته می‌شود، به بازدید کنندگان پیمایش باغ ملی زیبای شینجوکو گیوئن توصیه می‌شود.

 
 
منبع: وب سایت جاده های سبز

غذاهای ژاپن

ژاپن کاملاً در آب محصور شده‌است: وجود اقیانوس سبب شده‌است که در رژیم غذایی و اقتصاد مردم ژاپن ماهی نقش مهمی داشته باشد (بیشترین سرانه مصرف ماهی در جهان. از این رو ژاپن دارای مقام اول دنیا در زمینه شیلات است. با این حال به دلیل اینکه محصولات دریایی مهمترین ماده غذایی مردم ژاپن را تشکیل می‌دهد، از این لحاظ نیز کشور با کمبود و مشکل روبرو است. به طوری که اکنون شیلات و مواد غذایی بعد از نفت خام دومین اقلام وارداتی ژاپن را تشکیل می‌دهند.امروزه رژيم غذايی ژاپن به عنوان يکی از سالم ترين رژيم های غذايی دنيا شناخته شده است و شايد يکی از دلايلی که ژاپنی ها طول عمر نسبتا بالايی دارند نوع رژيم غذايی آنها باشد. از ويژگی های بارز غذاهای سنتی ژاپن: کلسترول و چربی و کالری کم و فيبر بالای آنست. شايد بهترين توصيف برای غذاهای ژاپنی حفظ طعم طبيعی و هارمونی آنهاست.
برنج و ماهی و فرآورده های دريايی در مجمع الجزاير ژاپن از کوههای پوشيده از برف شمال هکايدو تا سواحل شنی اکيناوا ماده ی اوليه ی اغلب غذاهای سنتی محسوب م شود. از برنج علاوه بر مصرف روزانه در منوی اصلی فرآورده های جانبی سنتی ويژه ی ديگری نيز تهيه می شود نظير: "موچی" يا کيک برنجی و "سِنبِه" يا بيسکويت برنجی و "ساکِه" که نوشيدنی الکلی مرسوم است و "ميسو" که ازافزودنی ها و طمع دهنده های غذايی محسوب می شود. وعده های اصلی شامل سه وعده غذايی است و يک منوی کامل از غذاهای ژاپنی شامل:
برنج پخته " gohan"
سوپ ميسو "misoshiro"
غذاهای آب پز نظير سبزيجات و ماهی با گوشت آب پز "suimono "
گوشت و ماهی يا سبزيجات سرخ شده يا کبابی "yakimono"
ترشی از سبزيجات و يا غذاهای دريايی " sunomon"
سبزی و ماهی و يا حبوباتی که آغشته به سس مخصوص هستند "aemono or hitashimono"
ماهی خام ورقه شده "sashimono"
ترشيجات "konomono"
تفاوت ها و شباهت هايی در آداب صرف غذا بين ما و ژاپنی ها وجود دارد که می توان به چند مورد زير اشاره کرد: ژاپنی ها قبل از شروع غذا معمولا می گويند"ايتاداکی ماس" که در واقع کسب اجازه از ميزبان و يا آشپز است. در خاتمه معمولا با گفتن "گوچی سو ساما دشتيتا، توتِمو اُيشی کاتا دِس" از طعم غذا تعريف می کنند و از ميزبان و يا آشپز تشکر
می کنند. خوردن سوپ با صدای بلند و سرکشيدن آن نشانه ی آنست که از طعم غذا خوششان می آيد و از خوردن آن لذت می برند. در ميهمانی ها رسم دارند که به ميهمان ها اصرار کنند که غذای بيشتری صرف کنند. لازم نيست که حتما تعارف آن ها را قبول کنيد ولی مودبانه تر است که غذايی که کشيده شده است تا آخر صرف شود.بهتر است تا زمانی که غذای همه سرو نشده است شروع به غذا خوردن نکنيد.اگر به غذايی دسترسی نداريد جای خود را ترک نکنيد و بهتر است از کسانی که دسترسی دارند بخواهيد که آن غذا را به شما بدهند.

رستوران های ژاپن

Rongshun Restaurant

این رستوران معمولا به نام رستوران Rongshun Restaurant شناخته می شود و از سال 1875 فعال می باشد.این رستوران در نزدیکی معبد قدیمی شهر خدا واقع شده است و در آن غذاهای سنتی و قدیمی عرضه می گردد.

Shanghai Classical Hotel یا به چینی shàng hǎi lǎo fàn diàn


این رستوران معمولا به نام رستوران Rongshun Restaurant شناخته می شود و از سال 1875 فعال می باشد.این رستوران در نزدیکی معبد قدیمی شهر خدا واقع شده است و در آن غذاهای سنتی و قدیمی عرضه می گردد.Lu Bo Langیا به چینی lǜ bō láng

این هم یکی از رستورانهای قدیمی و معروف شانگهای در نزدیکی معبد قدیمی شهر خدا است .این رستوران از جمله رستورانهایی است که توسط افراد معروف و مشهور چینی یا غیر چینی توصیه می شود.Lao Zheng Xing Restaurant یا به چینی lǎo zhèng xīng cài guǎn

این یکی از قدیمی ترین رستورانهای شانگهای است که با تزئینات ساده و زیبا هنر ناب جینی را به نمایش می گذارد.این رستوران توسط افراد قدیمی و صاحب نفوذ شانگهای معرفی می گردد.Jinmao Club Shanghai Restaurantیا به چینی jīn mào jù lè bù shàng hǎi cān tīng

این رستوران مرتفع ترین رستوران چین یعنی در طبقه 86 هتل Jinmao Junyue واقع شده است و دارای فضائی بسیار زیبا و دلنشین است.غذاهای دریایی و سوپ ماهی آن معروف است.Wang Bao He Restaurantیا به چینی wáng bǎo hé jiǔ jiā

اگر می خواهید خرچنگ خوبی میل کنید سری به این رستوران بزنید.انواع غذاهای تهیه شده با خرچنگ و نیز سایر غذاهای دریایی برای شما آماده است.این رستوران در فصل خرچنگ یعنی پاییز پذیرای مهمانان زیادی است.Ming Xuan یا به چینی míng xuān

اگر یک رستوران با کلاس و شیک می خواهید سری به این رستوران بزنید البته مواظب قیمتهای آن نیز باشید.The Yongfoo Elite Restaurant یا به چینی yōng fú huì

این رستوران با مایه ای اروپایی تجسم بخش شانگهای دهه 1920-1930 میلادی است.در این رستوران غذاهای دریایی و خرچنگی متفاوتی را می توانید تجربه کنید.Ye Olde Station Restaurant یا به چینی shàng hǎi lǎo zhàn

این رستوران به علت داشتن 2 کالسکه قدیمی در حیاط رستوران خود بسیار معروف است.این کالسکه ها مربوط به: کالسکه قطار ملکه Dowager Cixi در زمان سلسله Qing (1644-1911) و دیگری قسمتی از قطار Soong Ching-ling مربوط به همسر Mr. Sun Yat-sen می باشد.Xiao Nan Guo یا به چینی xiǎo nán guó

این رستوران به سرو و عرضه غذاهای سنتی در شانگهای معروف است.سالاد سبزیجات,دلمه لوبیای خرچنگ,جوجه کباب,جوجه اردک و کباب قمری بسیار معروفی دارد.رستورانهای مسلمانانQing Mei Juیا به چینی qīng méi jū

این رستوران به خاطر سوپ گوشت گوسفندی آن در شانگهای معروف است. اگر دوست داشته باشید می توانید آن را با تخم مرغ نیز امتحان کنید.Sai Liang Mu Restaurant یا به چینی sài liǎng mù qīng zhēn cān tīng

این رستوران کباب گوشت گوسفندی را با طعم و ظاهری بسیار زیبا به شما ارائه می کند. کباب شیشلیک,گوشت گوسفند کباب شده و ران آن همراه با جوجه کباب آن ارزش امتحان کردن را دارد.Hong Chang Xing Mutton Hot Potیا به چینی hóng cháng xīng yáng ròu guǎn

این رستوران از سال 1891 تا امروز به فعالیت خود ادامه داده است و کبابهای آن از شهرت خاصی برخوردار است. کباب شیشلیک و گوشت گوسفندی آن سفارش می شود.Yu Xiang Zhai یا به چینی yù xiāng zhāi niú yáng ròu guǎn

این رستوران یکی از رستورانهای قدیمی مسلمانان است.A Fan Ti یا به چینی ā fán tí

این رستوران به سبک اسلامی تزئین شده است و در آن موسیقی محلی Uygur و رقص محلی ارائه می گردد. اگر تعداد شما کمتراز 10 نفر است به شما سفارش گوسفند درسته کباب شدهroasted whole sheep را می کنیم که از اندازه آن متعجب خواهید شد.

هتل های ژاپن

توکیو

Akasaka Excel Hotel Tokyu

طراحی هتل ملایم و ساده و فضای داخلی آن مدرن است و با امکانات و خدمات مناسب، نهایت رفاه و راحتی را برای مهمانانش -چه تفریحی و چه کاری و تجاری- فراهم می‌آورد. مجهز به سیستم تهویه‌ی مطبوع است و ۵۳۱ اتاق، لابی، اینترنت بی‌سیم و پارکینگ دارد.

مراکز خرید ژاپن

مرکز خرید گینزا

مرکز خرید گینزا در توکیو یکی از بهترین مراکز خرید ژاپن می باشد که در آنجا رستوران های بی نظیر و فروشگاه های متعدد وجود دارد. در این مجتمع مارک ها و برندهای معروف آرمانی و گوچی به فروش می رسد.

 
مرکز خرید راپانجی

مرکز خرید راپانجی در توکیو هم یک مرکز خرید و هم یک مرکز تفرحی می باشد و یکی از بهترین مراکز خرید توکیو در ژاپن به شمار می رود. در اینجا سفارت خانه ها، فروشگاه ها، رستوران ها با غذاهای بین المللی وجود دارد. راپانگی مکانی است که در آن می توانید با فرهنگ و زندگی محلی مردم ژاپن به خوبی آشنا شوید.

 
 
مرکز خرید هاراجوکو

این مرکز خرید هاراجوکو در بین دانش آموزان دبیرستانی محبوب می باشد. مغازه ها در این منطقه به علاقمندی های جوانان تمرکز دارند و کالاهای نسبتا ارزان و شک خود را به مشتریان عرضه می کنند. با تهیه بلیط هواپیما ، خرید را در اینجا تجربه کنید.مرکز خرید شیموکیتازاوا

مرکز خرید شیموکیتازاوا یک از محبوب ترین مراکز خرید ژاپن در توکیو می باشد. در این منطقه فروشگاه لباس و لوازم موسیقی و آب نبات های محلی وجود دارد. اگر به دنبال یک مرکز خرید اصیل و منحصر به فرد و ناب هستید، اینجا بهترین گزینه برای شماست.
 

مرکز خرید کیچی جوجی

مرکز خرید کیچی جوجی در توکیو، یک گزینه مناسب و آرام برای خریداران می باشد. این مرکز خرید کیچی جوجی دارای چندین فروشگاه بزرگ و معروف می باشد که فضای ارام و دلنشینی برای خرید به شما ارائه می کند.مرکز خرید آساکوسا

مرکز خرید آساکوسا ، یک محله جذاب در توکیو است که یکی از قدیمی ترین و پر بازدید ترین معابد این شهر در آساکوسا قرار دارد. اینجا یک خیابان طولانی است که در آن می توانید به خرید سوغاتی برای دوستان و آشنایان مشغول شوید.