تور قبرس

 

 

 • درباره قبرس

  درباره قبرس

 • جاذبه های قبرس

  رستوران های قبرس

 • غذاهای قبرس

  غذاهای قبرس

 • رستوران های قبرس

  رستوران های قبرس

 • هتل های قبرس

  هتل های قبرس

 • مراکز خرید قبرس

  مراکز خرید قبرس

درباره قبرس

جمهوری قبرس، که به دو بخش ترک نشین و یونانی نشین تقسیم ‌شده ،کشوری جزیره‌ای در شرق دریای مدیترانه می باشد. صنعـــت گردشگری، مهمترین منبع درآمد برای قبرس محسوب می شود.در ایران نیز سالیانه تور قبرس های متعددی برگزار میشود . قبرس از لحاظ جمعیت سومین و بزرگترین جزیره در ناحیه مدیترانه میباشد که جاذبه های طبیعی زیادی جهت جذب گردشگر دارد. امروزه قبرس کشور مدرنی محسوب می شود که فرهنگ اروپایی را به جاذبه قبرس دارای روزهای آفتابی و دمایی مطلوب است بطوریکه در طول مدت سال، نور خورشید در این جزیره زیبا خودنمایی می کند و این بدین معنی است که قبرس همیشه در تمام فصول دارای تفریحات لذت بخشی اعم از : شنـــــا گرفته تا دیدن فستیوال های متفاوت را برای گردشگران مهیا می سازد. های سنتی پیوند می دهد.(منبع:فایند تور)

دامنه اینترنتی  .cy
پیش‌شماره تلفنی  ۳۵۷+
پایتخت و بزرگترین شهر نیکوزیـــــا 
زبان رسمی  زبان ترکی و یونانی
نوع حکومت جمهوری
واحد پول  یـــــورو
شهرهای توریستی لارناکا – آیاناپا – لیماسول 
مذهب یونانی‌ها ارتودوکس و ترک‌ها مسلمان 
فاصله هوائی تا تهران  2:45
ساعت  1:30+

 

آب و هوای قبرس

قبرس داراي آب و هواي معتدل مديترانهاي با تابستانهاي گرم و خشك و زمستانهاي معتدل مي باشد.

فروردین و اردیبهشت
 روزها دارای گرمای مطبوع است اما در شب ممکن است که درجه حرارت کمی کمتر شود . بهترین فصل برای کسانی است که مایلند در طبیعت به گشت وگذار بپردازند چون همه جا سبز است وگلها شکفته اند.

خرداد , تیر ومرداد
گرمترین ماههای سال هستند و بهترین فصل برای شنا و تفریحات دریایی

شهریور و مهر
روزهای گرم با شبهای سرد

مهر آبان
روزها دارای گرمای مطبوع برای مسافرتهای پاییزی و در این فصل کماکان میشود شنا کرد و ورزشهای فضای باز را انجام داد .

آذر و دی
فصل زمستان قبرس که هوای پاییزی برای مسافران خارجی است. گاهی وقتها باران می بارد اما هنوز خورشید در بعضی روزها نور افشانی می کند و هوای بسیار مناسبی است برای تفریحات و ورزشهای خارج از منزل .

بهمن
 روزها به ندرت گرم و شبها سرد هستند . درختان بادام شکوفه کرده اند و هوای بسیار مناسب برای ورزش اسکی در کوههای ترودوس است.

اسفند
 هوای معتدل و مطبوع بهاری مناسب برای تفریحات و ورزشهای خارج از منزل و پیاده روی

(منبع:نسیم شب پرواز)شهرها و استان های قبرس

نیــکوزیـــا

این شهر که پایتخت جزیره می باشد، در حدود هزار سال است  که در مرکز جزیره قرار دارد. و پس از هجوم ترک ها در سال ۱۹۷۴ شهر توسط نوار سبز به دو قسمت تقسیم گردید.
این شهر بزرگترین شهر قبرس ومرکز تمامي دوایر دولتی، شرکت های بزرگ و همچنین محل اقامت رئیس جمهور می باشد.
مراکز دیدنی این شهر موزه ها ، کلیساها ، مسجد اومریه و همچنین مراکز خرید مدرن می باشد.اخیرا در مدخل ورودی شهر از طرف لارناکا بازار بزرگ قبرس و مرکز خرید آیکیا نیز افتتاح شده است.(منبع:فایند تور)

لارناکـــــا

این شهر با وجود فرودگاه بین المللی قبرس، محیطی امن و ساکت براي افرادی است که دنبال زندگی آرام می باشند.
مرکز این شهر به نام خیابان فینیگوودس یا خیابان نخل با رستوران های محلی مرکز تفریح و استراحت مردم به شمار مي آيد.
مسجد حلا سلطان معروف به تـــــکه، در نزدیکی دریاچه نمک که، در زمستان پذیرای هزاران فلامینگو است زیبایی خاصی به این شهر داده است .امنیت این شهر با توجه به بافت محلی آن نسبت به سایر شهرهای قبرس بيشتر است.(منبع:فایند تور)لیماســـــول

شهر ساحلی لیماسول که بسیار پر طراوت و خوش آب و هوا می باشد، بزرگترین پاتوق ساحلی در قبرس بشمار میرود.
این شهر بندری که در جنوب اين كشور ، بین شهرهای لارناکا، نیکوزیا و پافوس واقع شده ، بندر اصلی قبرس است.
شهر لیماسول به خاطر شخصیت لیماسولی ها به" شهر شب "معروف است.
خط ساحلی این شهر بطول حدوداً ۱۱ کیلومتر و سرویش دهی بخش خدماتی حمل نقل، گردشگران زیادی را به سوی خود جلب نموده است. فروشگاه ها و مراکز خرید مدرن این شهر به همراه محله قدیمی آن با خیابان های باریک و سنگفرش شده، بازار محلی ، انواع کافه و رستوران ها تامین کننده سلايق گوناگون گردشگران می باشد.
حرکت تمامي کشتی های مسافربری  به مقصدهائی چون : مصــر، سوریــه، لبنــان، یونــان و.. از این شهرمی باشد.
منطقه یرماسیو م که مرکز این شهر است، مرکز کارخانجات شرابسازی و دیسکو و بارها و رستوران های فراوان می باشد.(منبع:فایند تور)

زبان مردم قبرس

زبان ترکی و یونانی ، زبان های رسمی این کشور هستند.(منبع:فایند تور)

مذهب مردم قبرس

یونانی‌ها ارتودوکس و ترک‌ها مسلمان هستند.(منبع:فایند تور)

جاذبه های گردشگری قبرس

لارناکا

دریاچه نمک لارناکا و تکیه حلا سلطان

هنگام خروج از فرودگاه لارناکا، یکی از جالبترین مکانهای دیدنی قبرس درست را بسهولت خواهید دید.
در مسیر غرب فرودگاه لارناکا ۲ دریاچه نمک در دو طرف شما (بسته به موقع سال) وجود دارد. اینجا محل مسجد هلا سلطان نیز میباشد. از زمانهای قدیم نمک از این دریاچه استخراج میشده و همچنان ادامه دارد. اگر شما بازدیدکننده قبرس در اواخر زمستان یا اوایل بهار هستید میتوانید کوچ فلامینگوها و سایر پرندگان را ببینید. در میان دریاچه شما میتوانید مسجد هلا سلطان را که با درختان خرما احاطه شده ببینید. واقعاً کم نظیر است

لیماسول

کوریم/قلعه کولوسی

منطقه باستانی کوریم و قلعه کولوسی هر دو در منطقه لیماسول واقع شده اند و گردشگر می تواند در یک روز ، از آنها بازدید نماید. این دو آثار، ۲ نمونه سرمایه تاریخی هستند که در قبرس کشف شده اند. تاریخ پیدایش  سایت کوریم را به قرن ۲ بعد از میلاد و کولوسی را به قرن ۱۳ نسبت میدهند.
ویرانه های کوریم در چشم اندازی مهیج مشرف به دریا قرار دارند. این احتمالا تماشایی ترین سایت باستان شناسی در قبرس است.
شهر قدیمی کولوسی و محراب آپولو چند کیلومتر دورتر از این مکان واقع شده اند. همچنین موزه ای در نزدیکی دهکده اپیسکوپی وجود دارد که یکی از جاذبه های مهم توریستی قبرس است

غذاهای قبرس

از آنجا که قبرسی ها یونانی نژاد می باشند زبان، دین، رسوم  و فرهنگ آنها نیز یونانی میباشد.

قبرس مطمئنا یکی از متنوع ترین و بهترین غذاهای دنیا را به شما عرضه خواهد کرد چرا که قبرسی ها خود نیز به خوراک اهمیت فراوان میدهند.

از انواع خوراکهای محلی مثل کلفتیکو (بره طبخ شده در تنور با هیزم)، انواع غذاهای دریایی، موساکا (بادمجان و کدوی طبخ شده در سس و پنیر)، دلمه، کوفته، کبابهای یونانی، ماکارونی های بی نظیر، سبزیجات پخته با سس های متنوع، حلومی (پنیر محلی قبرس) روی آتش تا انواع غذاها و رستورانهای زنجیره ایی بین المللی در قبرس با بهترین استانداردهای اروپایی به شما عرضه میگردد.

دسرهای متنوع ژله ها و کرم ها، شیرینهای خانگی بی نظیر، باقلوای قبرس را نیز باید امتحان کنید.

رستوران های قبرس

لارناكا

لارناکا خیلی بیشتر از ساحل و دیدنی‌های دیگرش، غذا و نوشیدنی دارد. در کل قبرس به خاطر قرارگرفتن بین دو کشور یونان و ترکیه، که خوشمزه‌ترین کشورهای دنیا هستند، تنوع غذایی هر دو سرزمین را در خودش دارد. در کنار همه‌ی وعده‌ها، از صبحانه تا شام، لیمو و زیتون سرو می‌کنند و در ساخت پنیرها و ماست‌های متنوع بسیار حرفه‌ای هستند.
اصلی‌ترین خیابان لارناکا، خیابان فینیگوودس یا همان خیابان نخل است که برای اهالی شهر هم جایی دوست‌داشتنی است؛ عصرها می‌شود در یکی از کافه‌های این خیابان برای مدتی نشست و قهوه یا نوشیدنی‌های لیمویی سفارش داد یا در میان مغازه‌ها و فروشگاه‌های فینیگوودس چرخید و صندل حصیری و لباس‌های سبک و خنک ساحلی خرید. چند تا رستوران معروف هم این‌جا هستند که کباب‌چوبی‌های بی‌نظیری دارند.
در لارناکا هر جور رستورانی که فکرش را بکنید پیدا می‌شود؛ از کباب‌خانه‌های کوچک و بی‌زرق و برق گرفته تا رستوران‌های دریایی شیک و مجلل. مخصوصاً کنار ساحل‌ها که بروید، رستوران‌های شلوغی صف کشیده‌اند که توریست هم زیاد تویشان پیدا می‌شود. هرچند که طبعاً باید رستورانی را انتخاب کنید که قبرسی بیشتر تویش باشد تا توریست.

رستوران دریایی واروشیوتیس لارناکا قبرس
رستورانی دریایی‌ست با غذاهای خوش‌مزه و آشپزهای باسلیقه که هم غذاها و هم در و دیوار و چینش میزهایش، به آثار هنری می‌مانند.

کافه هنر ١٩٠٠ لارناکا قبرس
کافه‌رستورانی دو طبقه است با محیطی دوستانه که از در و دیوارش کتاب می‌بارد! از صبحانه تا شام هم سرو می‌کند و هم غذاهای گوشتی دارد و هم غذاهای گیاهی.

رستوران میلیتزیس لارناکا قبرس
غذاهای قبرسی این رستوران، هم بین توریست‌ها محبوب‌اند و هم بین اهالی شهر. در این رستوران غذاهای سنتی خوش‌مزه‌ای سرو می‌شوند که اغلب‌شان هم تنوری هستند. کْلِفتیکو (گوشت بره‌ی تنوری) و تاوا (خوراک گوشت بره و گوشت گاو) از همین غذاهای لذیذند.

هتل های قبرس

 هتل های ساحلی با استخرهای شنا ، زمین های تنیس ، کلینیک های پزشکی و رستوران های تاپ خود ، در زمره بهترین و مجهزترین هتل های جهان قرار دارد.

مراکز خرید قبرس

لارناكا

اكثر فروشكاه ها در لارناكا در مركز شهر و در اطراف خیابان هاي Ermou و Phaneromeni واقع شده اند. اين فروشگاه هاي متنوع اقلام مختلف از لباس و كيف و كفش، صنايع دستي و سوغاتي و لوازم سوفالي را در خود جاي داده اند.اكثر فروشگاه ها با برندهاي معتبر نيز در اين منطقه وجود دارند. اين فروشگاهها از اواسط مرداد تا اواسط شهريور از تخفيف هاي 50 الي 80 درصدي برخوردار هستند. ( منبع: وب سایت چه هتلی )