تور تونس

 

Has no item to show!

 

 • درباره تونس

  درباره تونس

 • جاذبه های گردشگری تونس

  جاذبه های گردشگری تونس

 • غذاهای تونس

  غذاهای تونس

 • رستوران های تونس

  رستوران های تونس

 • هتل های تونس

  هتل های تونس

 • مراکز خرید تونس

  مراکز خرید تونس

درباره تونس

تونِس نام کشوری در شمال آفریقا و جنوب دریای مدیترانه است که از غرب با الجزایر و از شرق و جنوب با لیبی هم‌مرز است. پایتخت این کشور شهر تونس است.

 

دامنه اینترنتی .tn
پیش‌شماره تلفنی +216
پایتخت و بزرگترین شهر تونس
زبان رسمی عربی
نوع حکومت جمهوریت
واحد پول دينار تونس (TND)
شهرهای توریستی تونس، حمامت، سوس
مذهب مسلمان
فاصله هوائی تا تهران  حدوداً ٣٠׃٤ ساعت
ساعت  2 و نيم ساعت عقب تر از تهران

 

 (منبع:وب سایت ویکی پدیا)

آب و هوای تونس

تونس سرزمینی گرم و خشک است. بخش درونی آن از بیابان‌های سنگلاخی و بخش جنوبی آن نیز از شنزارها پوشیده شده، اما کرانه‌های شمالی آن نسبتاً حاصلخیز و پوشیده از جنگل است. در شمال غربی تونس کوه‌هایی کم‌ارتفاع (دنبالهٔ شرقی رشته‌کوه‌های اطلس) وجود دارند که بلندای هیچ‌یک از ۱۵۴۴ متر فراتر نمی‌رود. تونس هم‌چنین دارای چند دریاچهٔ فصلی زمستانی است که تابستان‌ها خشک و پوشیده از نمک هستند. و با توجه به تاثیر مطلوب دریای مدیترانه و ارتفاع کوه‌های شمالی از آب و هوای معتدل دریایی برخوردار می‌باشد و خوش آب وهواترین کشور شمال آفریقاست. شهر تونس در منطقه‌ی جلگه‌ای شرق و شمال شرقی این کشور در انتهای خلیج تونس قرار گرفته و از آب و هوای بسیار معتدل برخوردار است.

(منبع:وب سایت ویکی پدیا)شهرها و استان های تونس

برخی از شهرهای تونس به شرح ذیل می باشد:

شهر تونس:
شهري قديمي و باقيمانده از قرن 12 ميباشد كه اين شهر داراي قلعه اي با دروازه هايي براي ايجاد ارتباط با خارج بازارهاي شلوغ با معماري اسلامي حمام هايي به سبك عربي كاروانسراي خيابانهاي رنگارنگ كه هر خيابان در شهر مدينه نمايانگر تجارتي متفاوت است و بهترين تجار در اين شهر به تجارت جواهر آلات ابريشم عطر و سنگهاي قيمتي ميپردازند.
مدينه به عنوان يك سايت  مهم توريستي از طرف سازمان يونسكو انتخاب شده است.

كارتاژ:
اين محل از بزرگترين شهرهاي قديمي  جهان محسوب ميشود و داراي ارزش و قدمت خاصي در منطقه افريقاست اين شهر توسط ملكه dio-elissa تاسيس و بنيان گذاري شد و در اين شهر مي توان حمام ويلا سالن ها ي امفي تئاتر كه محل جشن هاي تابستاني كارتاژها بوده را مشاهده كرد.

حمامت :
حمامت شهري بسيار زيبا وديدني است اين شهر يكي از مراكز توريستي و نماد فرهنگي د ر تونس محسوب ميشود .شهر حمامت به دو بخش حمامت قديم و ياسمين حمامت تقسيم شده و عناصري كه باعث جذب توريست در اين شهر ميشود عبارتند از هتلهاي مجلل و رويائي با رستورانهاي متنوع سالنهاي آمفي تئاتر برنامه هاي جذاب روزانه وهفتگي مراكز آب رساني بوتيكهاي زيبا درختان نخل درياي لاجوردي با سواحل شني كه تعطيلات متفاوت و ويژه اي را براي تمام جهانگردان در تمام سنين امكانات مناسبي فراهم شده است .

مدينه حمامت :
مدينه شهري كاملا كوچك و به سبك عربي كه داراي برج وباروهاي مستحكم مي باشد در اين شهر سر زندگي بازارها و جذابيت دنياي قديم آن به خوبي محفوظ مانده است و قسمتهاي مختلفي از قبيل بازار مسقف عربي حمام كاروانسراي و قهوه خانه سنتي مي باشد .
مدينه داراي 8 دروازه قابل دسترسي است كه فقط دو تا از آنها باقي مانده است.

نابوئل:
شهر نابوئل در عصر روميان بعنوان يك پايتخت باستاني شهرت يافته است و امروزه به شهر قايق هاي بادباني معروف است و اين امر باعث جذب جهانگردان بسياري از سراسر جهان مي شود از ديگر ديدنيهاي نابوئل مي توان به بازارهاي هفتگي و سفالهاي رنگين اين شهر اشاره كرد.

سوسه:
سوسه سومين شهر بزرگ تونس و يكي از مراكز تجاري و مهم ماهيگيري با بندرگاههاي زيبا مي باشد .اين شهر بعنوان مرواريد سواحل تونس شهرت زيادي دارد كه توسط كاشف فينيقي كشف شده است . سوسه يكي از مهمترين مكانهاي ديدني و توريستي كشور تونس است.

(منبع:نسیم شب پرواز)

زبان مردم تونس

زبان اکثر مردم این کشور عربی و مذهب بیشتر آنان اسلام است.

زبان رسمی تونس، عربی استاندارد است، اما تونسی‌ها با گویش ویژه‌ای از عربی سخن می‌گویند که به گویش کاربردی در مالت نزدیک است. زبان فرانسوی نیز کاربرد دارد. طبق آخرین برآوردی که توسط دولت تونس در سال ۲۰۰۷ میلادی صورت گرفت و به سازمان فرانسه‌زبانی ارائه شد، ۶۳.۶٪ از مردم این کشور معادل ۶.۳۶ میلیون نفر میتوانند به فرانسوی صحبت کنند.

(منبع:وب سایت ویکی پدیا)

مذهب مردم تونس

دین رسمی تونس، اسلام و مذهب تسنن است (منبع:وب سایت ویکی پدیا)

جاذبه های گردشگری تونس

تونس

پارک بلودر

پارک بلودر بزرگترین و قدیمی ترین پارک کشور تونس است و در قسمت شرقی شهر واقع شده است. این پارک در سال ۱۸۹۲ در تپه آلیو بنا شد و هم اکنون مساحتی ۱۱۰ هکتاری را پوشانده است. پارک بولودر که به ریه های تونس مشهور است شامل باغ وحش، گالری هنری، دریاچه، رستوران ها و کافه های متعدد است.


کلیسای سنت وینسن

کلیسایی رومی کاتولیک که در شهر مدرن واقع شده و سازه آن مخلوطی از سبک های مختلف مراکشی، گوتیک و نئوبیزانس است. ساخت این کلیسا که مسند اسقف تونس میباشد، در سال ۱۸۹۳ آغاز و در ۱۸۹۷ به اتمام رسید. این بنا قدیمی ترین ساختمان پا بر جای دوران استعمار تونس است و مقبره یک سرباز گمنام را در خود جای داده

قرطاج

قرطاج شهریست که تاریخچه آن به ۳۰۰۰ سال پیش برمیگردد و در حومه شهر تونس واقع شده است. بر طبق افسانه های رومی این شهر تاریخی که در سمت شرقی دریاچه تونس قرار گرفته، در سال ۸۱۴ قبل از میلاد تاسیس شده. ویرانه های قرطاج از جمله نقاط محبوب اطراف تونس محسوب میشوند

موزه ملی بردو

موزه بردو که در قصر قرن سیزدهمی دوران عثمانی قرار گرفته است به خاطر کلکسیون وسیع موزاییک های رومی خود مشهور میباشد. آثار موزه از قرطاج، مهدیه، سوس، عصر روم، یونان باستان، عصر اسلامی و آثاری که نمایانگر فرهنگ قدیمی و جدید اعراب است میباشند

باب البحر

باب البحر یا دروازه دریا که به نام پورته د فرانس شناخته میشده در انتهای مدینه قرار گرفته است. این دروازه سنگی از سال ۱۸۴۸ تا به امروز به شکل اولیه خود باقی مانده است. برای فرانسوی ها این دروازه به منزله نمادی بین بخش شرقی و بخش اروپایی تونس محسوب میشده است.

مسجد الزیتونه

بزرگترین مسجد تونس و یکی از نمادهای مهم این شهر که در ساحل شمالی آفریقا واقع شده است. این مسجد که دارای ۹ ورودی میباشد وسعتی ۵۰۰۰ متر مربعی دارد. ۱۶۰ ستون زیبای این مسجد از ویرانه های شهر قدیمی قرطاج آورده شده اند. این مسجد به خاطر داشتن اولین و بزرگترین دانشگاه در تاریخ اسلام بسیار مشهور میباشد.

باب سعدون

باب سعدون یکی از دروازه های مدینه تونس است و نام خود را از سیدی بو سعدون مقدس گرفته است. این دروازه در اصل یک طاق داشته و در سال ۱۸۸۱ با دروازه فعلی که دارای ۳ طاق است و در روزهای شلوغ و پر ترافیک کارآمدتر است تعویض شد.

(منبع : وب سایت چه هتلی)

حمامت

این شهر به عنوان یکی از بهترین و دیدنی ترین مراکز کردشگری کشور تونس دارای جاذبه های دیدنی فراوان وجالبی برای گردشگران می باشد که برخی از آنها به شرح زیر می باشد:

آبدرماني يا تالاسو تراپي : از آب دريا و عناصر دريايي آن براي درمان استفاده مي كنند آب درماني تاثير بسيار مفيدي بر بدن دارد و همچنين براي بيماريهاي مزمن نيز موثر است در اين نوع درمان از آب درياي داغ همراه با ماساژ لجن و جلبكهاي درياي به منظور درمان استرس ارترز رماتيسم و لاغري استفاده مي شود اغلب هتلهاي استفاده مي شود اغلب هتلهاي حمامت داراي امكانات پيشرفته تالاسوتراپي مي باشند.

مجموعه تفريحي كارتاژلند: این مجموعه تاريخي تفريحي يكي از بزرگترين مراكز تفريحي در حمامت محسوب مي شود كه در سال 2003افتتاح گرديده است و به ديسني لند آفريقا مشهور است اين مركز تفريحي داراي 17 بخش شامل : گنجينه كارتاژ بازيهاي آبي تونل وحشت رودخانه خروشان سافاري افريقايي بوم رنگ شهر گمشده برادران بارباروس و ديدنيهاي بسيار مي باشد.


سواحل: شهر حمامت به خاطر داشتن سواحل بسیار زیبا و تمیز در میان تمام شهرهای تونس معروف می باشد که در کنار این سواحل اختصاصی و عمومی می توان طیف گسترده ای از گردشگران را دید که در کنار سواحل این منطقه حمام آفتاب گرفته و یا از تفریحات مخصوص سواحل استفاده می کنند.بیشتر هتلهای این شهر دارای سواحل اختصاصی می باشند.


کشتی سلطان: یکی از جذابیتهای منحصر به فرد و بسیار جالب شهر حمامت کشتی سلطان یا کشتی دزدان دریایی یا به عبارتی کشتی تفریحی است که بر آبهای اطراف شهر حمامت گشت زده و می توانید مناظر دریایی اطراف شهر همراه با مراسم ویژه ای که در این کشتی توسط کارمندان آن اجرا می گردد را از نزدیک ببینید ضمن اینکه می توانید در طول سفر چند ساعته خود بر روی آب از نزدیک دولفینهای دریای مدیترانه را مشاهده نمائید و یک نهار دریایی را نیز بر روی دریا میل کنید .


باروی قدیمی: در کنار دریای مدیترانه و در جوار مدینه شهر حمامت آثاری  از باروی قدیمی شهر که از زمان تسلط کشورهای استعمارگر بر کشور تونس باقی مانده است و دیدن آنها خالی از لطف نیست،  ضمن اینکه بر بالای این باروی قدیمی می توانید نمای بسیار زیبا از شهر و ساختمانها و منطقه مدینه حمامت را داشته باشید که بسیار زیبا و جذاب است.

(منبع : نسیم شب پرواز)

غذاهای تونس

در تونس تنوع غذایی فراوانی وجود دارد و می توان انواع غذاهایی محلی، عربی ، اروپایی، مدیترانه ای و ... را صرف نمود از غذاهای محلی تونس می توان به غذاهایی با گوشت بره ، ماهی و یا سبزیجات مختلف همراه با هریسا سسی که در افریقا شمالی معمول است هم چنین بریک که یک خمیر داغ حاوی تخم مرغ و تن ماهی میباشد و جوریا سوپ گوجه از غذاهای محلی تونس است .

(منبع: وب سایت silkfly)

رستوران های تونس

در حال بروز رسانی

هتل های تونس

هتل آفریکا تانیس

موقعیت جغرافیایی بی نظیر، از ویژگی های متمایز این هتل می باشد.شيشه هاي دوجداره اتاق ها نيز از ورود هرگونه سر و صدا درهنگامي که شما چرت ميزنيد؛ جلوگيري ميکند. يک صرافي نيز در هتل وجود دارد.اتاق جلسه کاملا مجهز در هتل موجود ميباشد.در صورت درخواست مسافرين، ترانسفر فرودگاه در اختيارشان قرار خواهد گرفت.

هتل کارلتن

این هتل از موقعیت جغرافیایی خوبی برخوردار می باشد.شيشه هاي دوجداره اتاق ها نيز از ورود هرگونه سر و صدا درهنگامي که شما چرت ميزنيد؛ جلوگيري ميکند. اتاق جلسه کاملا مجهز در هتل موجود ميباشد.اتومبيل کرايه نيز بنا به درخواست ميهمانان، در اختيار آنان قرار خواهد گرفت.در صورت درخواست مسافرين، ترانسفر فرودگاه در اختيارشان قرار خواهد گرفت.بعد از يک روز کاري و يا گردش در شهر سري به رستوران هتل زده ؛ از غذاي خوشمزه آن ميل کنيد.

هتل ماجستیک

يک صرافي نيز در هتل وجود دارد.اتاق جلسه کاملا مجهز در هتل موجود ميباشد.اتومبيل کرايه نيز بنا به درخواست ميهمانان، در اختيار آنان قرار خواهد گرفت.در صورت درخواست مسافرين، ترانسفر فرودگاه در اختيارشان قرار خواهد گرفت.برنامه گردش خود را نيز از ما بخواهيد.

یادیس ایبن خالدون

يک صرافي نيز در هتل وجود دارد.اتاق جلسه کاملا مجهز در هتل موجود ميباشد.بعد از يک روز کاري و يا گردش در شهر سري به رستوران هتل زده ؛ از غذاي خوشمزه آن ميل کنيد.

هتل لی پاچا

يک صرافي نيز در هتل وجود دارد.اتاق جلسه کاملا مجهز در هتل موجود ميباشد.در صورت درخواست مسافرين، ترانسفر فرودگاه در اختيارشان قرار خواهد گرفت.بعد از يک روز کاري و يا گردش در شهر سري به رستوران هتل زده ؛ از غذاي خوشمزه آن ميل کنيد.

هتل شرایتون تانیس اند تاورز

امکانات رفاهی هتل شامل ماساژ ، استخر روباز ، سونا ، مرکز سلامت و آبگرم ، حمام ترکی و بخار ، حمام ترکی ، استخر سر پوشیده ، استخر سرباز (فصلی) ، استخر سرپوشیده (تمام فصل) می باشد.اين هتل داراي 285 اتاق مي باشد.اين هتل با داشتن فروشگاه هاي متعدد به خود ميبالد.يک صرافي نيز در هتل وجود دارد.اتاق جلسه کاملا مجهز در هتل موجود ميباشد.در صورت درخواست مسافرين، ترانسفر فرودگاه در اختيارشان قرار خواهد گرفت.در باغ هتل استراحت کنيد.شما نيز مي توانيد از خدمات زيبايي آرايشگاه هتل استفاده کنيد.

هتل آمباسادورس

يک صرافي نيز در هتل وجود دارد.اتاق جلسه کاملا مجهز در هتل موجود ميباشد.اتومبيل کرايه نيز بنا به درخواست ميهمانان، در اختيار آنان قرار خواهد گرفت.بعد از يک روز کاري و يا گردش در شهر سري به رستوران هتل زده ؛ از غذاي خوشمزه آن ميل کنيد.

هتل دا پارک

يک صرافي نيز در هتل وجود دارد.اتاق جلسه کاملا مجهز در هتل موجود ميباشد.در صورت درخواست مسافرين، ترانسفر فرودگاه در اختيارشان قرار خواهد گرفت.در باغ هتل استراحت کنيد.برنامه گردش خود را نيز از ما بخواهيد.بعد از يک روز کاري و يا گردش در شهر سري به رستوران هتل زده ؛ از غذاي خوشمزه آن ميل کنيد.

( منبع: وب سایت چه هتلی)

مراکز خرید تونس

شهر تونس (پایتخت کشور تونس) دارای بیش از 80 فروشگاه با برندهای معروف است. تنها یکی از رستوران های زنجیره ای موجود در این شهر پذیرای بیش از 600 مراجعه کننده می تواند باشد. بسیاری از فروشگاه ها و مراکز خرید این شهر در اطراف پارک ملی اناهلی –Ennahli- قرار دارد. این پارک می تواند برای بیش از 2500 ماشین مراجعه کننده برای خرید از مراکز تجاری و فروشگاه ها پارکینگ و محل استقرار مناسبی باشد. بسیاری از مراکز خرید تونس فروشگاه های زنجیره ای کشورهای سرمایه داری هستند که شعبه هایی در این کشور تاسیس کرده اند. به عنوان مثال کشور فرانسه توانسته است با در دست گرفتن بازار تجاری شمال آفریقا این ناحیه را بازاری مناسب برای کالاهای خود کند. به جز کالاهای وارداتی که در تونس به فروش می رسد می توان از سفال، صنایع دستی، سرامیک و چرم به عنوان صنایع بومی و محلی آن نام برد. در ادامه به معرفی برخی از مراکز خرید پایتخت تونس می پردازیم :

کرفور Carrefour

یکی از بزرگترین فروشگاهای زنجیره ای در پایتخت تونس است که در آپریل سال 2001 در زمینی با وسعت بسیار بزرگ در نزدیکی بزرگراه بیزرته شروع به کار کرد. این مرکز خرید کالا اجناسی از قبیل انواع خوراکی ها، پوشاک، و لوازم بهداشتی و آرایشی را به مشتریان عرضه می کند. این فروشگاه متعلق به کشور فرانسه است.

مونوپریکس

یکی دیگر از فروشگاه های زنجیره ای که از طرف کشور فرانسه در تونس اهدا شده است. این فروشگاه نیز مانند بسیاری از مراکز خرید دیگر طیف گسترده ای از کالاها را برای فروش عرضه می کند. تنوع پوشاک در مونوپریکس مثال زدنی است.

(منبع: وب سایت اوتانا)