تور آلمان

 

Has no item to show!
 • درباره آلمان

  درباره آلمان

 • جاذبه های گردشگری آلمان

  جاذبه های گردشگری آلمان

 • غذاهای آلمان

  غذاهای آلمان

 • رستوران های آلمان

  رستوران های آلمان

 • هتل های آلمان

  هتل های آلمان

 • مراکز خرید آلمان

  مراکز خرید آلمان

درباره آلمان

آلمان (به آلمانی: Deutschland) با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان (به آلمانی: BRD:Bundesrepublik Deutschland)، کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد. مساحت آن ۳۵۷۱۲۱٫۴۱ کیلومتر مربع (۶۳امین کشور جهان) است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا است. اولین حضور جامعهٔ انسانی در سرزمین آلمان به ۵۰۰ هزار سال پیش و انسان‌های نئاندرتال بازمی‌گردد. رمی‌ها اولین گروه از انسان‌های متمدن بودند، که در آلمان ساکن شدند. تا سال ۸۰۰ میلادی آلمان حکومت مقتدری نداشت و مورد تاخت و تاز همسایه‌ها بود. در این سال شارلمانی توانست کشورهای رم را متحد کند، اما این اتحاد کوتاه مدت بود. از سرزمین‌های متعلق به وی، سه پادشاهی شکل گرفت، که یکی از آن‌ها به آلمان امروزی ختم می‌شود. اولین پادشاه آلمانی‌زبان در این سرزمین، لودویگ شاه آلمانی بود. دیگر کشورها از آن پس، مردم این سرزمین را با زبان آلمانی می‌شناختند. پس از این دوره، حکومت به امپراطوری مقدس روم رسید، این دوره که شامل قرون وسطی می‌شود با قدرت گرفتن کلیسای کاتولیک همراه بود. ظهور کلیسای پروتستان و مارتین لوتر را می‌توان از رویدادهای مهم آن زمان برشمرد. پس از آن در اوایل قرن ۱۹ام امپراطوری پروس از اتحاد مناطق آلمانی در کنگره وین شکل گرفت. با پایان جنگ جهانی اول، قیصر مجبور به استعفا شد، این دوره تا برآمدن فاشیسم را دوران جمهوری وایمار می‌نامند. با بدتر شدن وضعیت اقتصادی در آلمان پس از جنگ جهانی اول و گسترش حزب نازی،با رویکرد اصلاح نژاد در این کشور به قدرت رسید. این حزب تا پایان جنگ‌جهانی دوم و شکست آلمان در این کشور حاکم بود. پس از جنگ‌جهانی دوم، کشور آلمان، به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شد، تا در سال ۱۹۹۰ آلمان غربی و شرقی متحد گشته و جمهوری فدرال آلمان را تشکیل دهند. آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده و دارای ۱۶ ایالت است. این ایالت‌ها می‌توانند در برخی مسایل مستقل عمل کنند. آلمان هم اکنون یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا، موتور اقتصادیِ حوزهٔ پولیِ یورو محسوب می‌شود. شهرهای بزرگ آلمان برلین، هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت می‌باشند. آلمان در دو جنگ جهانی اول و دوم نقش گسترده‌ای داشت و در پی این دو جنگ خسارت‌های زیادی را متحمل شد. پس از پایان جنگ با وام‌هایی که از کشورهای متفق گرفت، توانست کشور را بازسازی کند. جمهوری فدرال آلمان هم‌اکنون قدرت اروپا ویکی از اعضای سازمان ملل متحد، ناتو، کشورهای گروه هشت و گروه پنج بوده و از بنیانگذاران اتحادیه اروپا است.

دامنه اینترنتی .de و .eu
پیش‌شماره تلفنی +۴۹
پایتخت و بزرگترین شهر برلین
زبان رسمی آلمانی
نوع حکومت فدرالیسم نظام پارلمانی جمهوری
واحد پول یورو (€) (EUR)
فاصله هوائی تا تهران 4 ساعت و 52 دقیقه
ساعت دو ساعت و نیم عقب تر از ایران

(منبع: وب سایت ویکی پدیا)

آب و هوای آلمان

آلمان در منطقه بادهای معتدل و خنک غربی میان اقیانوس اطلس و آب و هوای قاره‌ای در شرق قرار گرفته است. دامنه تغییر دما در آن اندک است. ریزش باران در تمام فصول ادامه دارد. میانگین درجه حرارت در زمستان بین ۵/۱ درجه سانتی‌گراد در مناطق پست و منهای شش درجه در مناطق کوهستانی در نوسان است. میانگین دما در ماه ژوئیه بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد در مناطق پست و ۲۰ درجه سانتی‌گراد در دره های محفوظ جنوب است. دشت‌های پست اطراف راین با آب و هوایی ملایم، بایرن علیا با گاه‌گداری بادهای خشک و گرم از سمت جنوب، کوه‌های آلپ و منطقه هارتس با بادهای تند، تابستان‌هایی خنک و زمستان‌هایی پر برف از این قاعده تبعیت نمی‌کنند. این مناطق دارای آب و هوایی ویژه هستند. (منبع: وب سایت visa-tour.com)

زبان مردم آلمان

زبان رسمی کشور آلمان، زبان آلمانی است. حدود ۹۵٪ مردم این کشور می‌گویند. دو گویش اصلی این زبان، آلمانی معیار و زبان آلمانی پایین است. زبان تلویزیون‌های رسمی و همچنین زبانی که به مهاجرین آموزش داده می‌شود، زبان آلمانی بالا است. بیش‌تر گویش‌وران آلمانی بالا در جنوب و آلمانی پایین در شمال آلمان زندگی می‌کنند. در عین حال زبان‌های اقلیت، دانمارکی ۰٫۰۶٪، فریسی ۰٫۰۱٪، رومی ۰٫۰۸٪ و سوربی توسط ۰٫۰۹٪ جمعیت نیز در آلمان استفاده می‌شوند. بزرگترین گروه زبانی که توسط مهاجران صحبت می‌شود، زبان ترکی است با ۱٫۸٪ جمعیت و زبان کردی با ۰٫۳٪ جمعیت.(منبع: وب سایت ویکی پدیا)

مذهب مردم آلمان

ر آلمان دین و دولت از هم جدایند. بر پایه آن در مورد هیچ کس نبایستی به دلیل گرایش دینی یا ضد دینی تبعیض روا داشت. هیچ گروهی به دلیل دینی، بهره ور از حق سیاسی ویژه‌ای نمی‌شود. قانون اساسی دولت را موظف به بی‌طرفی در امور مربوط به دین می‌کند. به شرط احترام به قانون، همه ی ادیان آزادند و پیروان آن ها می‌توانند امور داخلی خود را به میل خویش سامان دهند. در مورد هیچ کس نبایستی به دلیل گرایش دینی یا بی‌دینی اش تبعیضی روا داشت.
تقسیم‌بندی آماری جمعیت در آلمان به اعتبار گرایش دینی (اواخر 2004) از این قرار است: پیروان کلیسای کاتولیک 25.9 میلیون برابر با 31.4 درصد کل جمعیت، پیروان مجموعه‌ی کلیساهای پروتستان 25.63 میلیون، برابر با 31.1 درصد، بدون باور دینی 23.4 میلیون، پیروان اسلام 3.3 میلیون، پیروان یهودیت 210 هزار تن. (منبع: وی سایت ielts-house)

شهرهای آلمان


برلین

برلین شهری چند چهره است. ابتدا شما را با معماری مدرن خود خیره می کند و سپس به قصرهای باروک می رساند. در این شهر می توانید روز خود را در یکی از بهترین باغ وحش های دنیا سپری کنید و غروب نیز به شنیدن یکی از بهترینارکسترهای دنیا بروید.

مونیخ

مونیخ در طول جنگ جهانی دوم به طور کامل از بین رفت. به طوری که هنوز هم در حال بازسازی فرهنگ باواریایی آن هستند. پارک المپیک از جمله جاذبه های مونیخ است که در سال ۱۹۷۲ میادی میزبان بازی های المپیک بوده است. در این پارک می توانید روی یخ اسکیت و داخل استخر شنا کنید. اردوگاه کار اجباری داخائو از دیگر مکان هایی است که در مونیج حتما باید ببینید. این اردوگاه که با نام اردوگاه مرگ نیز از آن یاد می شود در سال ۱۹۳۳ توسط رژیم نازی در ۱۶کیلومتری مونیخ ساخته شده است و بیش از ۳۰ هزار یهودی، روس و لهستانی در آن به قتل رسیده اند.

رتنبورگ آن در تراوبر

برای لذت بردن از مناظر این شهر باید از دیوارهای شهر بالا بروید یا به بلندترین منطقه آن بروید. این شهر مملو از وقایع تاریخی است که بایک تور گردشگری درست می توانید در مورد پیشینه آن اطلاعات کسب کنید. یکی از جاذبه های رتنبورگ، موزه جنایات قرون وسطی آن است که بسیار جذاب اما کمی وحشتناک است.


هامبورگ

پس از برلین، دومین شهر بزرگ و پرجمعیت آلمان است. هامبورگ یکی از بزرگ ترین اسکله های اروپا را دارد. قدم زدن در سواحل و کنار کانال های آبی این شهر باعث شده است به آن «ونیز شمال » لقب بدهند. هنگام سفر به هامبورگ، حتما به بازار اصلی ماهی فروش ها بروید. منطقه دادوستد هامبورگ که با آجرهای قرمز ساختمان هایش مشخص است، یکی از بهترین مکان ها برای صرف غذا به شمار
می رود. ساختمان های منطقه Reeperbahn (نور قرمز) برای نورهای قرمز خود شهرت جهانی دارند.

دِرسدِن

یکی از سواحل دوست داشتنی رودخانه البی در آلمان، شهر سرسبز و زیبای درسدِن است. این شهر مملو از جنگل، باغ و پارک است. همچنین باید به آثار هنری تاریخی آن هم اشاره کرد: بزرگ ترین آهنگساز اپرا، ویلهلم وگنر تعدادی از آثار خود را برای نخستین بار در دهه ۱۸۰۰ میادی در این شهر اجرا کرده است. افرادی که به وقایع و آثار تاریخی علاقه بسیاری دارند حتما از دیدن موزه های Grünes Gewölbe و Gemäldegalerie لذت خواهند برد.


کلن

شهر کلن آلمان پیشینه دو هزار ساله دارد و گردشگران می توانند از برج های رومی تا کلیساهای گوتیک را از نزدیک ببینند. در کنار این همه تاریخ، این شهر معماری مدرن زیبایی نیز دارد. در کلن انواع موزه های متنوع در زمینه های مختلف همچون هنرهای کاربردی یا موزه شکلات وجود دارد.


فرانکفورت

بسیاری از مردم برای تجارت به فرانکفورت سفر می کنند زیرا این کلان شهر مرکز حمل و نقل، صنعت و اقتصاد آلمان به شمار می رود. این شهر دویست ساله مکان های گردشگری بسیاری دارد. رودخانه ماین، سالن مشهور اپرا، تئاتر، باغ وحش، مرکز خرید خیابانی، پارک ها و انواع کافه ها و موزه ها از مناطق گردشگری این شهر هستند.

دوسلدورف

دوسلدورف یکی از مناطق اقتصادی که در کنار رودخانه راین قرار گرفته است. Altstadt نه تنها شهر قدیمی و دوست داشتنی دوسلدورف است بلکه مملو از کافه های متعدد نیز هست. خیابان خرید مشهور دوسلدورف پر از فروشگاه های بسیار شیک و گران قیمت است. موزه Kunst Palast که یکی از بهترین مجموعه های هنری آلمان به شمار می رود در این شهر قرار دارد.

هایدلبرگ

قدیمی ترین دانشگاه آلمان در هایدلبرگ قرار دارد. بخش اعظم این شهر در قرن ۱۷ میلادی تخریب شد و دوباره در قرن ۱۸ با ساختمان های باروک بازسازی و تعمیر شد. برای پیاده روی و قدم زدن در خیابان های این شهر تاریخی بهتر است به خیابان های گوتیک مرکز شهر بروید. در این منطقه قلعه تاریخی هایدلبرگ
قرار دارد که نماد قلب شهر است. پل Alte Brucke متعلق به قرن ۱۸ میلادی و زندان دانشجویان نیز از دیگر جاذبه های این شهر هستند. این زندان در قرن ۱۶ میلادی برای نگهداری دانشجویان شورشی به مدت سه روز در ماه استفاده می شده است.

نورنبرگ

نورنبرگ با نیم میلیون جمعیت، دومین شهر بزرگ براویا است. با اینکه پیشینه این شهر به قرن ۱۱ میادی می رسد اما بیشتر به قرن ۲۰ میادی )به ویژه جنگ جهانی دوم( تعلق دارد. این شهر ابتدا پایگاه قشون کشی پیش از جنگ نازی ها بود و پس از جنگ جهانی دوم نیز به مرکز آموزش نورنبرگ تبدیل شد. نورنبرگ
گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند که برای تماشای قلعه نورنبرگ و آذین های Hauptmarkt به اینجا می آیند.

برمن

برمن یکی از شهرهای آلمان و مرکز ایالت برمن است. برمن دارای یکی از زیباترین مجموعه های شهرسازی است. بازار شهرداری با ساختما نهای سبک باروک و دوره رنسانس، ادای دین به تاریخ پرباری است که آغاز آن به سال ۸۸۸ و تصویب قانون تجارت شهری باز می گردد.برمن، دومین شهر پرجمعیت در شمال آلمان و دهمین در کل آلمان می باشد. شهر برمن و بندربرمرهافن به عنوان شهرهای ایالت برمن هستند.در سال ۱۵۰ میلادی، بطلمیوس جغرافیدان، شهرک و گروه کوچکی از خانه ها را با نام فابیانوم را توصیف کرد که امروزه آن را با نام برمن می شناسیم. در سال ۷۸۷ میلادی برمن، دارای اولین اسقف خود شد . در سال ۱۰۳۲ ، دیوار اولیه ی شهر بنا نهاده شد و تجارت با هلند، نروژ و انگلستان رو به رونق نهاد و سبب شد که این شهر اهمیت بیشتری پیدا کند.

جاذبه های گردشگری آلمان

برلین

میته-دروازه ی برندنبورگ و میدان پاریزر

نماد جدایی در طی جنگ سرد، دروازه ی برندنبورگ، به تازگی بازسازی شده و نماد وحدت سیاسی در آلمان است. اما چرا؟ لابد از دیوار برلین زیاد شنید ه اید، بعد از تقسیم آلمان به دو بخش شرقی و غربی این دیوار کشده شد تا اهالی بخش شرقی به سمت غربی فرار نکنند. اکنون این دو دستگی از بین رفته است. این ساختمان در سال ١٧٩١ ساخته شد و تنها ساختمان بازمانده از ١٨ دروازه ی شهر است. برای چه به آن برندنبورگ می گویند؟ چون در نزدیکی برلین یک شهر قدیمی به اسم برندنبورگ وجود دارد و این دروازه در قدیم الایام ورودی جاده ای رو به آن شهر بوده. مجسمه ی گودریگا (اراب هی چهار اسب)، که توسط الهه ی پیروزی رانده می شود، بر بالای دروازه قرار گرفته است. این دروازه مانند نگهبانی در کنار میدان پاریزر قرار گرفته است. میدان پاریزر، یکی از زیباترین میادین شهر است. هتل آدلون که در کنار میدان قرار دارد، یکی از دیدنی ترین مکانهای این میدان است. چارلی چاپلین، بیل کلینتون و افراد سرشناس دیگری در این هتل اقامت داشته اند.

میته-یادبود هولوکاست

واژه ی هولوکاست، به معنی کشتار دسته جمعی است. هیتلر معتقد بود اگر وضعیت اقتصاد آلمان خراب شده به خاطر وجود یهودیان است، برای همین دست به نسل کشی یهودیان زد. البته نازیها در مورد معلولین نیز چنین نظراتی داشتند، اما فرصت نکردند تا در مورد معلولین هم دست به جنایات فجیع بزنند. یکی از مکانهای جدید برلین، یادواره ی یهودیان اروپایی کشته شده است، که توسط معمار آمریکایی ساخته شده است. این یادواره شامل ٢٧١١ قطعه ی بتنی است که در زمین بزرگی پرا کنده شده اند و شکل گورستان به خود گرفته اند.

میته-پناه گاه هیتلر

این مکان تقریباً در کنار یادبود هولوکاست، قرار گرفته است. هیتلر آخرین روزهای پیش از سقوط برلین را در این سنگر ضد بمب گذرانده و در ٢٩ آوریل ١٩٤٥ ، همی نجا با اوا براون که معشوق هاش بود ازدواج کرد. این شاید یکی از کوتاهترین ازدوا جها در طول تاریخ باشد، چون بعد از ازدواج، هیتلر هم اوابراون و هم خود را به ضرب گلوله کشت. امروزه این مکان مانند زیار تگاهی برای نئو نازی هاست.

میته-اونتردن لیندن

باشکوه ترین بلوار برلین، که حدود ١٫٥ کیلومتر طول دارد و در شرق دروازه ی برندنبورگ قرار گرفته است. در سمت راست این بلوار، ساختمان مرمری سفارت روسیه قرار گرفته است، که طرحی مانند کیک عروسی دارد که البته مزه اش شبیه به کیک نیست. یک گالری خیلی خوب در این خیابان هست که دیدنش را به دوست داران هنر پیشنهاد می کنیم: گالری گوگنهایم. ا گر دوست دارید نت نویسی های سمفونی شماره نه بتهوون را ببینید در همین خیابان جایی وجود دارد به اسم آلته اتاس بیبلیوتک که معنای تحت اللفظی اش م یشود کتاب خانه ی ملی کهن. از دیگر دیدنی های این خیابان می توان به قدیمی ترین دانشگاه برلین یعنی هومبولت، جایی که مارکس و انگلس در آن درس خوانده اند و اینشتین و برادران گریم در آن تدریس کرده اند، اشاره کرد.

میته-گندارمن مارکت

گندارمن مارکت، یکی از معرو فترین و زیباترین جاهای شهر است. کلیساهای دوقلوی دویچر دُم و فرانتسوزیشر دُم را این جا پیدا م یکنید که روبه روی هم قرار دارند. در میان این دو کلیسای سالن کنسرت برلین قرار دارد، که از سال ١٩٩٤ ارکستر سمفونی شهر برلین در آن به طور ثابت برنامه اجرا می کند. ممکن است به موسیقی کلاسیک علاقه مند نباشید اما لابد به عکس گرفتن با این بنای زیبا

علاقه مندید! ورود به دویچر دُم آزاد است و معنی تحت اللفظی اسمش می شود کلیسای آلمانی. مردم فرانتسوزیشر را کلیسای فرانسوی می نامند. خوب است

بدانید، کلنگ این دو کلیسا را در ١٧٠١ بر زمین زدند، اما کلیسای آلمانی سه سال بعد از کلیسای فرانسوی و در ١٧٠٨ کامل شد. کلیسای فرانسوی هیچ وقت به عنوان کلیسای جامع مورد استفاده قرار نگرفت چون هی چموقع هیچ اسقفی در آن مشغول به خدمت نبود، درست برعکس کلیسای آلمانی. نکته ی دیگر این است که این دو کلیسا در طول جنگ جهانی تا مرز نابودی کامل پیش رفتند و روی آنها یک بازسازیِ اساسی صورت گرفته. در مرکز گندارمن مارکت تندیسِ شاعر آلمانی فردریش شیللر قرار دارد.

میته-میدان الکساندر

در برلین شرقی قرار دارد و به افتخار تزار الکساندر اول -پادشاه روسیه- که در ١٨٠٥ از برلین بازدید کرد، میدان را الکساندر نامیدند.

 

میته-میدان اشلوس

از سال ١٤٥١ به مدت پانصد سال اشلوس قشنگ ترین میدان برلین بود به این دلیل که خانواده سلطنتی هو هولنسترن قرنهای متمادی در اطراف همین
میدان سکونت داشتند. کاخ آ نها در سال ١٩٥١ در طول جنگ آسیب دید و ٢٥ سال بعد بازسازی شد و عنوان کاخ ریاست جمهوری را به خود گرفت. در حال
حاضر هم این منطقه دوباره در حال بازسازی است.

میته-فرنزتورم

بلندترین برج در برلین که به برج تلویزیون هم مشهور است ٣٦٨ متر ارتفاع دارد. چشم اندازهای خوبی از شهر دارد اما توجه داشته باشید که برای بازدید از معمولاً با صف خیلی طولانی ای مواجه می شوید که منتظر ماندن در آن شاید به چند ساعت برسد، همچنین اگر هوای برلین ابری باشد، آن بالا چیزی برای
تماشا کردن جز مه و ابر نیست.

میته-مارین کیرشه

زمان ساخت این کلیسای قدیمی برلین، دقیقاً مشخص نیست اما گروهی می گویند ساختمانش در سال ١٢٧٢ میلادی ساخته شده. منبر مرمرین آندرس
شلوتر و گچ بری رقص مرگ از آثار هنری این کلیسا است. در بیرون کلیسا، فواره ی خدای نپتون اثر رینولد بگاس قرار دارد؛ پیکره های زنان های در محوطه ی کلیسا وجود دارند که نشان دهنده ی رودهای راین، البه، اودر و وایکسل هستند. این کلیسا در نزدیکیِ میدان الکساندر قرار دارد .

میته-روتس راتهاوسم

تالار شهرداری در برلین است، در نزدیکی الکساندر پلاتز قرار دارد و آجرکاری قرمز آن بسیار دیدنی است. از مکان های دیدنی دیگر می توان به نیکولای فیرتل و موزه ی مرکیشس اشاره کرد.

میته-زندگی دریایی برلین

این آکواریوم پر از ماهی های اقیانوسی است، پر از زندگی اقیانوسی است، پر از آبيِ اقیانوسی است، اگر بچه همراه دارید که امتحان کردنِ آن حکم اجبار را برایتان دارد.

میته-آنا فرانک تسنتروم

خانه ی دختر آلمانی یهودی، که خاطرات خود را از دورانی که در آمستردام، از ترس نازیها پنهان شده بود را نوشته است.


میته-درواز هی اورانینبورگ

اولین تأتر برلین، در جنوب این منطقه قرار داشت همچنین ساکنین آن ا کثرًا یهودی هستند.

میته-برشت- وایگل گدنکشتته

خانه ی یادبود برشت و وایگل، که برتولت برشت نمایش نام هنویس معروف آلمانی در آن ساکن بود. طبقه ی بالای این خانه محل کار و خواب این نویسنده بود
که در سال ١٩٥٦ درگذشت. طبقه ی پایین هم همسر بازیگرش هلن وایگل ساکن بوده است که تا سال ١٩٧١ همین جا زندگی کرد. امروزه این خانه به موزه ی یادبود این دو نفر تبدیل شده.

تی یر گارتن-میدان پتسدامر

اولین چراغ راهنمایی و رانندگی در اروپا برای اولین بار در این منطقه که شلوغ ترین منطقه ی برلین است کار گذاشته شد، اما پتسدامر هم از گزند جنگ
در امان نماند و برای مدتی سوت و کور ماند. یک بخش از دور میدان را کمپانی دایملر اشغال کرده، این کمپانی اتوموبیل سازی مرسدس بنز را به دنیا هدیه کرده
است. بخشی دیگر از این میدان در اختیار کمپانی سونی است. که فروشگاه و مرا کز خدماتی اش را در آن دایر کرده. ساختمان های دیگر اطراف میدان هم پارک کلنادن و مرکز بایسهایم قرار دارند که مجتمع های چندمنظوره ی خرید، مسکونی و تجاری هستند

تی یر گارتن- سکوی تماشای پانورام

برای تماشای نمای شهر، می توانید سوار سریع ترین آسانسور جهان شوید و نود و سه متر بالا روید و منظره ای را از شهر ببینید که از فرنشفروم پیدا نیست.

تی یر گارتن-موزه ی فیلم برلین

در این موزه آرشیوی از سیزده هزار فیلم در تاریخ سینما موجود است که از آن ها محافظت می شود، قدیم یترین فیلم این مجموعه عمری بیشتر از صد سال دارد. عکس های پشت صحنه از فیلم های غولهای سینمایی مثل آنتونیونی، گدار و ... که قبلاً در جایی منتشر نشده اند منتظر ملاقات با شما در این موزه هستند.

تی یرگارتن-رجیه رونگ سوی یرتل

این منطقه در کنار رودخانه ی اسپری قرار دارد و قدیمی ترین نقطه ی آن رایشتاگ (پارلمان آلمان) است. برای همین هم به آن منطقه ی حکومتی یا میدان
حکومتی -یا حتی میتوان گفت دولتی- می گویند.


تی یرگارتن-یادواره کشته شدگان جنگ شوروی

در کنار دروازه ی براندنبورگر، یادواره ی جنگ شوروی است که برای کشته شدگان ارتش سرخ در جنگ برلین بنا شده است.

تی یرگارتن-موزه ی کونستگوربه

هنر مربوط به دوران قرون وسطی تاکنون را به نمایش گذاشته است. که شامل مجسمه سازی و نقاشی است.

تی یرگارتن-موزه ی کوپفرشتیش کابینت

موزه ی نقاشی و طراحی های هنرمندان معروفی مانند پیکاسو و رامبراند است.

کرویتس برگ-موز هی یهودی ها

تاریخ یهودیان آلمانی و فرهنگ، هنر، دانش و دیگر فعالیت های آنان در این موزه به نمایش گذاشته شده است. این یکی از بهترین موزه های برلین است، و اگر
جزو آن دسته از آدمها هستید که فکر می کنند ترکیب یهودیان و موزه ی آلمانی حتماً هولوکاست است اشتباه می کنید، تنها یکی از بخش های این موزه به کشته شدگان هولوکاست اختصاص دارد.

شارلوتنبورگ-اشلوس شارلوتنبورگ

اشلوس شارلوتنبورگ، کاخی با معماری باروکی (معماری قرن ١٦ تا ١٨ که به معماری ناموزون معروف است)، یکی از معدود آثار به جا مانده از دوره ی طلایی
سلطنت هوهنتسولرن است. به دستور الکتور فردریش سوم برای همسرش سوفی شارلوت عمارتی ساختند که بعدها نام اشلوس شارلوتنبورگ به خود گرفت. هر کدام از ساختمان های این کاخ ورودی جدا گانه ای دارد.

شارلوتنبورگ- آلتس اشلوس

قدیمی ترین و مهمترین بخش اشلوس شارلوتنبورگ، آلتس شلوس (کاخ کهن) است.

شارلوتنبورگ-نویر فلوگل

در سال ١٧٤٦ در دوران فریدریش کبیر بال جدیدی به اشلوس شارلوتنبورگ به نام نویر فلوگل اضافه شد. زیباترین اتاقهای کاخ، تالار سپید، گالری گلدن و اتاق
کنسرت، در این قسمت قرار دارند.

شارلوتنبورگ-موزه ی فورفور-اوندفروگشیشته (موزه ی پیش از تاریخ و تاریخ آغازین)

در این موزه آثار باستانی اروپایی و آسیایی، مربوط به دوران سنگی تا قرون وسطی به نمایش درآمده است.

شارلوتنبورگ-موزه ی برگ گرون

آثار هنری فانتزی کلاسیک مدرن را به نمایش گذاشته است. بیش از ١٠٠ اثر نقاشی، طراحی و مجسمه سازی پیکاسو و چند اثر هنری کله و ماتیس در مجموعه ی این موزه قرار دارد.

شارلوتنبورگ-موزه ی بروهان

مرکز هنرهای کارکرد گرایی و نوی برلین که آثار هنرمندان معروف این سبک ها را به نمایش گذاشته.

شارلوتنبورگ-کورفورشتندام

جاده ای که در گذشته به قصد ساده تر کردن امور بازرگانی و تجاری کشیده بودند و شروع جاده راه باریک و اسب رویی بود که کم کم پهن تر می شد و به کاخ
سلطنتی شکار در جنگل گرون والد ختم می شد. در ١٨٨٠ ، بیسمارک این جاده را پهن تر و سنگ فرش کرد و در کنار کورفورشتندام ساختمان های زیبایی ساخت.

منطقه جنوب غربی برلین-موزه ی دالم

چهار موزه در اینجا با هم یک موزه ی بزرگتر به اسم دالم را تشکیل داد هاند. این چهار موزه در چهار شاخه ی گوناگون قوم شناسی، هنرهای هندی، هنرهای
مربوط به آسیای شرقی بالاخص چین و ژاپن و در آخر فرهنگ اروپایی فعالیت می کنند.


راهنمای موزه های برلین

اگر برلین اسمی نداشت میشد آن را موز ه آباد نامید. اگر بخواهیم کمی اغراق کنیم باید بگوییم فراوانی موزه ها در برلین با فراوانی گربه ها در تهران برابری
میکند. موزه های ریز و درشت برلین امروزه جزیی از هویت این شهر هستند. برای رفتن به موزه های این شهر می توانید یک بلیت روزانه تهیه کنید تا همه ی
آنها -یعنی بیشتر آن ها، جدًا شدنی نیست دیدن همه ی موزه های این شهر در یک روز- را با قیمت کمتری ببینید. به خاطر داشته باشید که موزه ها دوشنبه ها تعطیلند. البته استثناهایی هم هستند. موزه های مهم و دیدنی برلین عبارتند از:

موزئوم سینسل

در آلمانی موزئوم سینسل معنایش می شود موزه-جزیره. این مجموعه بر روی رود اسپری و روی یک جزیره کوچک قرار دارد. بزرگترین موزه ی این مجموعه موزه
پرگامُن است که بیشتر اشیای داخلش مربوط به تمدن یونان باستان، تمدن های خاورمیانه مثل ایران و مصر باستان و هنر و معماری دوره ی اسلامی میشوند.
موزه ی دوم آلته نام دارد که کلکسیون عتیقه ی مصری اش معروف است، سومین موزه آلته ناسیونال گالری است که عمدتاً نقاشی های آلمانی قرن نوزدهمی را در خود دارد. و اما موزه ی بعدی که بده نام دارد، یک مجموعه ی شگفت آور از مجسمه و هنر دوره ی بیزانسی را در خود جا داده است و آخرین قسمت از موزیره را موزه ی نیوئس که شامل یافته ی باستان شناسی دوران پیش از تاریخ و انسان اولیه و برخی گنجینه های کشف شده از منطقه ی تروا است تشکیل میدهد.

دویچز هیستوریشز موزئوم

دویچز هیستوریشز موزیوم یا موزه ی تاریخ آلمان موزه ای است که وقت خیلی خیلی زیادی را از شما خواهد گرفت چرا که همه جور چیزی، از دوره ی پیش از
تاریخ تا دوره ی معاصر که مربوط به آلمان باشد را در خود دارد.

جودیشز موزئوم

موزه ی یهودی، ا گر به زندگی و طرز معیشت یهودیان در آلمان علاقه دارید این موزه به شما خوش آمد میگوید. سکونت یهودیان در آلمان به دو هزار سال پیش
بر می گردد. ابزارها، کتب، آثار هنری و دیدنی های دیگری که در زمینه ی فرهنگی و تاریخی ارزشمند است را در این موزه پیدا خواهید کرد. اولین چیزی که در این موزه توجه شما را به خود جلب می کند معماری اش است که شاید از اشیای به نمایش در آمده هم جالب تر باشد.

گمالده گالری

گمالده گالری هزاران نقاشی اروپایی از قرن سیزده تا هجدهم را در خود دارد. آثاری از دورِر، رافائل، تیزیان، کاراواجیو، رامبراند و روبنس منتظر ملاقات با شما هستند.

نئوناسیونال گالری

نئو ناسیونال گالری به آثار هنری قرن بیستم اختصاص دارد، این موزه مثل موزه هنرهای معاصر خودمان در ایران نمایشگاه های موقت هم برگزار می کند برای
همین ممکن است آثار دائمی این موزه را در طول برگزاری یک نمایشگاه خاص نبینید.

موزئوم فور ناتورکوند

موزه ی فور ناتورکوند به علوم طبیعی اختصاص دارد، کلکسیون های بزرگی از اسکلت دایناسور، فسیلها و کانیهای معدنی را در خود جا داده که برای کودکان
می تواند خیلی جالب باشد.

موزه ی فرهنگ های اروپایی

موزه ی فرهنگ های اروپایی در نوع خودش بزر گترین موز هی اروپاست. یعنی که در حیطه ی فرهنگ این بزرگ ترین در نوع خودش است.


موزه ی تبارشناسی

موزه ی تبارشناسی(نژا دشناسی) برلین جامع ترین موزه ی دنیاست. سری آثار باستانی مکشوف در کلمبیا در این موزه هستند که معروف ترین بخش موزه را
تشکیل داد ه اند، آن را از دست ندهید.
- توپوگرافی ترور

دویچز هیستوریشز موزئوم

اسم این موزه مکان شناسی وحشت است، در این موزه اسناد و آثار رژیم نازی به سرکردگی هیتلر در دسترس عموم است. در این موزه حفار یهایی وجود دارد که شما را به سلولهای زندان دوره ی نازی می رساند که درست در زیر بقایای دیوار فروریخته ی برلین قرار دارند.

موزیک اینسترومنتن موزئوم

این موزه حاوی انواع و اقسام سازها و ادوات موسیقی مرسوم و غیر مرسوم و همچنین سازهایی که معروفند و یا صاحبان آن ها اشخاص معروفی بوده اند است.

موزه ی دی دی آر برلین

در این موزه شما سفری نوستالژیک به دنیای آلمان شرقی کمونیستی را تجربه خواهید کرد. زندگی دیگران را دیده اید؟ فیلمی که در آن یک مأمور پلیس مخفی
در آلمان شرقی مأموریت داشت تا زندگی دیگران -در فیلم یک زوج هنرمند و روش نفکر- را شنود و ثبت کند؟ این موزه برای شما تداعی کننده ی آن حال و هوا در آلمان خواهد بود. ابزارهای استراق سمع، لباس های مأمورین، و اسناد محرمانه ی آن دوره را در این موزه خواهید یافت.
- برلینیش گالری

دویچز هیستوریشز موزئوم

به هنر مدرن، معماری و طراحی م یپردازد.

تی یر گارتن-پارک تی یرگارتن

در قسمت شمالی پارک، هاوس درکولتورن درولت (خانه ی فرهنگهای جهان)، قرار دارد که مرکز فرهنگی برلین است.

تی یرگارتن-موز هی فورگشتالتونگ

در جنوب پارک تی یرگاتن، موزه ی فورگشتالتونگ، قرار دارد که مدارک مربوط به تأثیر باوهاوس در معماری و طراحی مدرن را در خود جای داده است.

گدنکشتته دویچر ویدرشتاند

در شرق پارک، گدنکشتته دویچر ویدرشتاند، نمایشگاه مقاومت آلمان ی بر ضد نازی ها، قرار دارد. افرادی که در این ساختمان کار میکردند بعد از برملا شدن
نقشه هایشان برای خراب کاری در حکومت هیتلر، در حیاط همین ساختمان اعدام شدند.

- تی یرگارتن-کولتورفوروم

مجموعه ی موزه ها و کنسرت در قسمت جنوبی پارک قرار دارد که به کولتورفوروم معروف است. اولین موزه در این بخش، گالری ملی جدید است، که آثار هنری
هنرمندان قرن ٢٠ تا سال ١٩٦٠ در اینجا به نمایش گذاشته شده است. از تمام سبکها مانند کوبیسم (پیکاسو و گریس لیگر)، سوررآلیسم (میرو و مارکس ارنست) و باوهاوس (کاندینسکی و کله) در این گالری به نمایش گذاشته شده اند.شارلوتنبورگ- باغ وحش برلین

این مکان قدیم یترین پارک حیوانات آلمان است. بیش از ١٤٠٠٠ جاندار از سراسر جهان که در کل ١٥٠٠ گونه ی زیست محیطی هستند در این جا نگهداری می شوند.

منطقه جنوب غربی برلین

بیشتر این منطقه با جنگل، رودخانه و دریاچه پوشیده شده است. اما فی المثل ورزشگاه تاریخی المپیک که در ١٩٣٦ ساخته شده نیز در همین منطقه قرار دارد، بد نیست بدانید که این ورزشگاه برگزاری یک دوره المپیک و یک دوره جام جهانی را به خود دیده است، همچنین نازیها رژه هایشان را در این ورزشگاه برگزار می کردند. این قسمت از برلین هم از حضور موزه ها بی نصیب نمانده.

مونیخ

میدان مارین

این میدان قدیمی ترین میدان شهر است. در شمال این میدان ستون ماری قرار دارد، که در سال ۱۶۳۸ به مناسبت ترک نیروهای سوئدی -بعد از جنگ سی ساله- از مونیخ، وسط میدان نصب شد.

-

میدان مارین - نویس راتهاوس

ساختمان تالار جدید شهرداری است که در سبک نئ وگوتیک ساخته شده و با مجسمه تزیین شده. در داخل این ساختمان آن قدری فضا هست که فستیوال ها و کنسرتهای مهم و شلوغ شهر را در آن برگزار می کنند.

میدان مارین - سنت پترزکیرشه

روبه روی نویس راتهاوس، کلیسای سنت پتر قرار گرفته، که دارای طرح گوتیکی است و مجسمه ی چهار کشیش که عمرش به سال ۱۷۳۲ میلادی بر میگردد را اینجا پیدا می کنید. به هر حال مونیخ به شهر کشیشها شهره است. برای دیدن منظر های زیبا از شهر مونیخ خوب است از برج ۹۲ متری این کلیسا بالا بروید.

میدان مارین - فیش برونن

فواره ی ماهی شکل که برای زنده نگه داشتن ماهی های رودخانه از آن استفاده میشد. در قرون وسطی اینجا بازاری برپا می شده که طبعاً ماهی هم در آن میفروختند، برای اینکه ماهی ها تازه بمانند آنها را توی حوض زیر این فواره میریختند.

میدان مارین - التس راتهاوس

این ساختمان در طول جنگ های جهانی ویران شد، ولی بعد از جنگ جهانی دوم بازسازی اش کردند. در برج جنوبی این ساختمان موزه ی اسباب بازی قرار دارد. در پشت این مجموعه هایلیگ گایست کیرشه (کلیسای روح مقدس) قرار دارد که در سال ۱۳۹۲ میلادی ساخته شد.

فیکتوالین مارکت - اشتات موزئوم

اشتات موزئوم به آلمانی یعنی موزه ی شهر. این مجموعه دارای مجموعه های عکس، سازهای موسیقی، عروسک های خیمه شب بازی و آثار مربوط به تاریخ شهر است. این موزه دارای نمایشگاه مجزایی به نام نتسیونال سوتزیالیسموس مونیخ (سوسیالیست ملی در مونیخ) بوده که اسناد و اشیای مربوط به نقطه های مبهم و تاریک تاریخ این شهر در طول حکمرانی نازی ها را به نمایش گذاشته است.

فیکتوالین مارکت - موزه ی یهودیان مونیخ

این موزه در سال ۲۰۰۷ افتتاح شده و هدف از آن، نشان دادن مکان و موقعیت و فرهنگ یهودیان در تاریخ مونیخ و از قرون وسطی تا دوران ترسناک رایش سوم (هیتلر)، است. در حقیقت قرون وسطی و دوران هیتلر از حیث یهودستیزی باهم برابرند.

فیکتوالین مارکت - موزه ی ا کتبر فست

این موزه در ساختمانی متعلق به قرن ۱۴ میلادی قرار گرفته و تاریخ ملی نوشیدن یهای آلمانی را به نمایش گذاشت هاست.

مکس یوزف

معرو فترین خیابان خرید مونیخ، خیابان ما کسی میلیان، در مکس یوزف قرار دارد، که شیک ترین مغازه ها و ساختمانهای شهر را در خود جا داده است. تأتر ملی، خانه ی اپرای ایالت باواریا، معرو فترین این عمارت هاست. در مرکز این میدان، مجسمه ی مکس یوزف یکم قرار دارد که پادشاه باواریا بود و در سال ۱۸۱۸ اولین قانون اساسی آلمان را اعلام کرد. در جنوبی ترین نقطه ی این میدان، اداره ی قدیمی پست مرکزی شهر قرار گرفته.

مکس یوزف - رزیدنتس

در شمال میدان مکس یوزف، کاخ بزرگی قرار دارد که از سالهای ۱۳۸۵ تا ۱۹۱۸ میلادی، اقامتگاه حاکمان و اربابهای باواریا بوده است.

مکس یوزف - موزه ی رزیدنتس

این موزه ۱۳۰ اتاق دارد و به قدری بزرگ است که به دو بخش تقسیم شده است:

یکی از قسمت ها صبح و دیگری بعد از ظهر باز است. در این موزه گنجینه ی ویتلزباکس. به نمایش گذاشته شده است.

مکس یوزف - شاتسکامردررزیدنتس

این موزه را به سبک غار علاءدین با گنج ها و زیبای یهایش درست کرده اند اما میتواند شبیه به هر غار پر از گنج دیگری هم باشد مثلاً غاری که چهل دزد بغداد در آن غنیمت هایشان را پنهان میکردند! گنجینه های کاخ. رزیدنتس را در این موزه نمایش می دهند.

موز هی هنرهای مصری

کاشفان آلمانی از مشرق زمین اشیای ارزشمندی را با خود به آلمان آوردند، که این گنجینه ها در این موزه به نمایش گذاشته شده. آثار این موزه مربوط به دوران پادشاهی قدیم، میانه و جدید (سالهای ۲۶۷۰ تا ۱۰۷۵ پیش از میلاد)است.

میدان اودون تا میدان کارلس

در جنوبی ترین نقطه ی میدان اودون، تالار فیلدمارشال قرار دارد، مجسمه های پایین آن طرح ایتالیایی دارند و مربوط به قهرمانانی مثل یوهان فون تیلی و کارل فیلیپ فون ورده است. در غرب میدان کلیسای تِاَتین سنت کایتان قرار گرفته، که ساختمان آن مربوط به قرن هفدهم است. یکی از دلایل معروف بودن کلیسا این است که جشن به دنیا آمدن پرنس ما کس امانوئل در این کلیسا گرفته شد. از جاهای دیدنی این منطقه می توان به سرداب کلیسای سلطنتی، باغ های سلطنتی، فونف هوفه و کلیسای سنت میخاییل اشاره کرد.

میدان اودون تا میدان کارلس - فراونکیرشه

دو گنبد پیازی شکل فراونک کیرشه (کلیسای بانوی مقدس ما)، شکل این بنا را کمی خاص کرده اند. آرامگاه لودویگ باواریا، که به وسیله ی دسته ای از شوالیه ها نگهبانی می شود، در فراونک کیرشه قرار گرفته است. از بالای برج ۹۸ متری که در جنوب کلیسا قرار دارد نمای زیبایی از کو ههای آلپ پیداست.

میدان اودون تا میدان کارلس - فراونکیرشه

دو گنبد پیازی شکل فراونک کیرشه (کلیسای بانوی مقدس ما)، شکل این بنا را کمی خاص کرده اند.

میدان کونیگس - موزه ی الته پینا کوتک

شماری از شاهکارهای نقاشی و مجسمه ی اروپای قبل از قرن هجدهم در الته پینا کوتک قرار گرفته است، که ساختمان آن معبد نئوکلاسیکی است که به دستور لودویگ اول ساخته شد. این مجموعه یکی از مهمترین و بهترین مجموعه های مربوط به هنر نقاشی در جهان است.

میدان کونیگس - نئوپینا کوتک

در این گالری نقاشی ها و مجسمه های مربوط به قرن ۱۸ تا اوایل قرن ۲۰ میلادی به نمایش گذاشته شده است.

میدان کونیگس - پینا کوتک درمدرنه

این گالری در سال ۲۰۰۲ افتتاح شد و بزرگترین مجموع هی هنرهای مدرن آلمان را در بر دارد. سایر موزه های این ناحیه: پالایس پینا کوتک، زیمنس فوروم، لنباخ هاوس،

گلیپتوتک، آنتیکن زاملونگن، موزه ی رایش درکریستاله

موزه ی ب ام و

بله ب ام و هم اهل باواریا است و اتفاقاً یک موزه دارد که در آن از مدل های قدیمی این خودروی محبوب نمایشگاهی برقرار است.

جنوب شهر قدیمی - موز ه ی آلمانی ها

این بزرگ ترین موزه ی دانش و تکنولوژی جهان است.

کاخ نیمفنبورگ

کاخ و باغ های شگفت انگیز نیمفنبورگ در ۵ کیلومتری شمال غربی شهر قدیمی قرار گرفته اند. تاریخ ساختش به ۱۶۶۴ میلادی بر می گردد. اول یک ویلا در این محل ساختند و در طول قرن بعدی کاخ و باغهایش را اضافه کردند.

کاخ نیمفنبورگ - کاخ اصلی

این قسمت شامل ویا و دو دروازه ی اصلی اش است. زیباترین اتاق این قسمت شونهایتن گالری (گالری زیبای یها)، در دروازه ی جنوبی است که آپارتمان شهبانو کارولین بوده است.

کاخ نیمفنبورگ - موزه ی مارشتال

در درواز ه ی جنوبی کالسکه ها و وسایل مربوط به آن، متعلق به خانواده ی سلطنتی در این موزه به نمایش گذاشته شده است

کاخ نیمفنبورگ - موز هی منش اوندناتور

موز ه ی انسان و طبیعت در درواز ه ی شمالی قرار گرفته است و جای مناسبی برای سرگرم کردن کودکان با جانوران، زمین و رازهای نهفته در مورد اعضای بدن انسان

است.

کاخ نیمفنبورگ - آمالینبورگ

ساختمانی زیبا و کوچک، ویژه ی شکار که در محدوده ی باغ ها قرار دارد. از دیگر مکانهای دیدنی در باغها می توان پا گودنبورگ (خانه ی چای چینی) و بادنبورگ (خانه ی حمام و آفتاب) را نام برد.

باغ انگلیشر

ترجمه ی تحت اللفظی اش می شود باغ انگلیسی. از پارک های تاریخی اروپاست و حتی از هایدپارک لندن و پارک مرکزی نیویورک هم بزرگتر است. این باغ در سده ی ١٨ توسط فیزی کدان آمریکایی، بنجامین تامسون، مشاور دولت باواریا ساخته شد. توی این پارک عماراتی با سبک های معماری ژاپنی، چینی، یونانی و ... وجود دارند.

باغ انگلیشر - موزه ی ملی بایریشس

در جنوب شرقی باغ انگلیشر، موزه ی ملی بایریشس قرار دارد، که آثار هنری، ملی و تاریخ فرهنگی جنوب آلمان و باواریا را به نمایش گذاشته است.

باغ انگلیشر - ارکئولوگیشه اشتاتسزاملونگ

این موزه در پشت موز ه ی ملی قرار دارد و آثار به جای مانده از تمدنهای سلتیک، رمی و آلمانی را به نمایش گذاشته است. عجیب ترین شیء این موزه بدن دختر

جوان قربانی شده است.

-

پارک المپیک

این پارک، که به خاطر بازیهای المپیک سال ۱۹۷۲ ساخته شده بود، هم ا کنون جزیی از هویت فرهنگی مونیخی هاست.

هامبورگ

شهر قدیمی و ناحیه مرچانت- راتهاوس

این سالن دارای ٦٤٧ اتاق است، این که بخواهید وقت تان را برای دیدن تمام این اتاقها صرف کنید کمی عجیب است، بهتر است از توری که مسئولین راتهاوس

برگزار می کنند و چهل دقیقه زمان می برد استفاده کنید. در شمال راتهاوس، الشترارکادن اتاقی با طرح رنسانسی قرار دارد.

شهر قدیمی و ناحیه مرچانت - شیله هاوس

در جنوب ناحیه ی مرچانت، ساختمانی با آجرهای قهوه ای رنگ به نام شیله هاوس قرار دارد، که شکلی شبیه کشتی دارد و بالکن آن هم مثل عرش هی کشتی

است. البته انتظار دیدن بادبان و سُکان را نداشته باشید. این خانه به وسیله ی فریتس هوگر برای بازرگانی که سرمایه اش را از طریق تجارت با شیلی بدست آورده

بود، ساخته شد. این ساختمان متعلق به سال ١٩٢٤ میلادی، هنر معماری آلمانی را به نمایش در آورده است.

شهر قدیمی و ناحیه مرچانت - اشپایشرشتات

انبارهای هفت طبق های با آجر قرمز رنگ در اشپایشرشتات قرار دارند، که بزرگترین انبار در نوع خود در جهان است. این انبارها به امور گمرکی مربوطند. سقف های سبز مسی آن از نمادهای این بندر است. ا گر روی این انبارها نوشته ای به فارسی دیدید زیاد تعجب نکنید، تجار فرش ایران در هامبورگ بسیار فعالند.

شهر قدیمی و ناحیه مرچانت - های فلایرهات ایر- بالن

برای دیدن چشم اندازی ب یهمتا از لنگرگاه، سوار یک باُلن سفید میشوید، این بالن ١٥٠ متر بالا م یرود بعد میبینید لنگرگاه نه تنها خیلی بزرگ بلکه خیلی هم

زیباست.

شهر قدیمی و ناحیه مرچانت - کاپیتن پروسه

برای لذت بردن از محیط بندر، کرایه ی بارکاسن که نوعی قایق کوچک است بهترین راه است. با کرجی بین قایقها را گشتی میزنید و کمی هوای مرطوب دریا-بندری را به ریه های خود هدیه می کنید. کاپیتن پروسه این قایق را به شما کرایه میدهد.

شهر قدیمی و ناحیه مرچانت - موزه ی دیالوگ ایم دونکلن

این موزه شما را به دنیای نابینایان می برد. مهم ترین کاری که این موزه انجام میدهد نشان دادن تفاوت بین دیدن و ندیدن به شماست.

شهر قدیمی و ناحیه مرچانت - هامبورگ دونگئون

این نمایشگاه در سال ٢٠٠٠ ساخته شد و یکی از جذابترین جاهای شهر است و اولین نوع خود در اروپا محسوب می شود. درحقیقت این جا با یک تونل وحشت در فضایی موز هگونه مواجه می شوید، ا گر کودکا نتان ترسو نیستند و ماجراجو اند هامبورگ دونگئون برای آ نها ایده آل است. هامبورگ دونگئون جایی است که در آن تاریخ و تخیل با هم ادغام شده.

بندر هامبورگ

جنوب سنت پائولی بندر هامبورگ قرار دارد. این بندر بر روی رودخانه ی البه قرار گرفته، حدود ٧٥ کیلومتر درازا دارد و ١٢ درصد از هامبورگ را اشغال کرده است. بندر هامبورگ، به دروازه ی آلمان به سوی جهان مشهور است و بزرگ ترین بندر آلمان و دومین بندر بزرگ در اروپاست.

بندر هامبورگ - ریکمرریکمرس

کشتی بادبانی سه دکله ای که عمرش به ١٨٩٦ می رسد در حال حاضر از آن به عنوان موزه و رستوران استفاده می کنند.

موزه ی کونست هاله

این موزه از دو ساختمان قدیمی و نو تشکیل شده در ساختمان اصلی پرتره های مربوط به دوره ی قرون وسطی تا قرن بیستم میلادی نگه داشته میشود.

موزه ی کونست و گوربه

موزه ی هنر و صنایع دستی که مجموعه ی جالب و بزرگی از مجسمه، مبلمان، جواهر، ظروف چینی، آلات موسیقی و لوازم خانگی در آن به نمایش گذاشته شده است. این اشیاء از سرتاسر جهان، از ایتالیا و نواحی اسامی گرفته تا ژاپن، گردآوری شد هاند.

بندر هامبورگ - کاپ سان دیگو

اگر به دریانوردی، تاریخش و یا وسایل آن علاقه مندید حتماً به کاپ سان دیگو سری بزنید

هافن سیتی

یکی از بزرگترین پروژه های بازسازی ساختمان در اروپا در قرن بیست و یک، هافن سیتی است که بافت قدیمی بندر هامبورگ را در آن بازسازی و ترمیم می کنند. منطقه ی هافن سیتی بندر آزاد هم هست، ولی با کاهش اهمیت اقتصادی بندر آزاد در اتحادیه ی اروپا، این ناحیه دچار رکود شد و از بندر جدا شد. امروزه در آن برای ١٢٠٠٠ نفر خانه و برای ٤٠٠٠٠ نفر بازار کار ایجاد شده، در حقیقت هافن سیتی یک منطقه تجاری-مسکونی است. انبارهای قهوه ای در غرب ناحیه امروزه تبدیل به عمارت الب فیلارمونیک شده است که در آن موسیقی کلاسیک اجرا میشود.

بلانکنزه

بهترین جای شهر برای زندگی بلنکنزه است. بلنکنزه دهکده ای قدیمی است. که سا کنین آن ماه یگیر بودند -و البته هنوز هم هستند - و در حال حاضر یکی از گرانترین نقاط زندگی در کل آلمان است. برای گردشگران پلکان مارپیچ دامنه ی تپه با خیابان های سنگ فرش شده و شبکه پلکان ها جذابیت فراوانی دارد.

بهترین نما از رودخانه ی البه را می توانید بر بالای تپه ی ٧٥ متری شولبرگ داشته باشید و از دیدن کشتی های در حال رفت و آمد در دریا لذت ببرید . ا گر اهل پیاده روی هستید، می توانید تابستان را از بلانکنزه تا لندونگزبروکه را قدم زنان و در هوایی عالی طی کنید و از محیط اطراف هم لذتی ببرید.

موزه ی کونست هاله

این موزه از دو ساختمان – قدیمی و نو- تشکیل شده در ساختمان اصلی پرتره های مربوط به دوره ی قرون وسطی تا قرن بیستم میلادی نگه داشته می شود.

موزه ی کونست و گوربه

موزه ی هنر و صنایع دستی که مجموعه ی جالب و بزرگی از مجسمه، مبلمان، جواهر، ظروف چینی، آلات موسیقی و لوازم خانگی در آن به نمایش گذاشته شده است. این اشیاء از سرتاسر جهان، از ایتالیا و نواحی اسامی گرفته تا ژاپن، گردآوری شده اند.

موزه ی فولکرکونده

موز ه ی رفتارشناسی هامبورگ، از آفریقا، آسیا و اقیانوسیه محصولات صنایع دستی را به نمایش گذاشته است، که این صنایع شامل ماسک های سنتی، جواهرات، آلات موسیقی و ... م یشود.

موزه ی هامبورگیشه گشیشته

موزه ی تاریخ هامبورگ، دارای انواع مدل های کشتی و قطار است.

کلیسای سنت میشل

برج کلیسا نزدیک به صد و سی متر ارتفاع دارد. معماری آن هم سبک باروک است که در قرن هفدهم – زمان ساخت کلیسا- رایج بود. از بالای این کلیسا یک چشم انداز فوق العاده از شهر هامبورگ پیداست. ضمن اینکه در اطراف سنت میشل چند رستوران خوب ایتالیایی، پرتغالی و اسپانیایی وجود دارد و این منطقه اصولاً پاتوق جوانترهاست.

کلیسای سنت نیکولای

ساختمان این کلیسای قدیمی از ١٨٧٤ تا دو سال بلندترین ساختمان دنیا بود، در جنگ جهانی دوم حمله ی هوایی باعث شد تا این کلیسا به بد وضعی بیفتد، آثار جنگ هنوز بر کلیسا قابل مشاهده است. سنگ بنای این کلیسا البته در قرن چهارده میلادی گذاشته شد و بعدها گسترش یافت و دوباره سازی شد. اکنون از محراب کلیسا چیزی باقی نمانده است، معماری کلیسا نئوگوتیک بوده.

مینیاتور ووندرلند

این بزر گترین نمایشگاه مدلهای مینیاتوری در دنیاست، در آن خانه ها، آدمها، ماشین ها همگی مینیاتوری هستند و با رفتن به این موزه می توانید حس و حالیکه گالیور در بازدید از لیلی پوت داشت را درک کنید!

شاوشپیل هاوس آلمانی

بزرگ ترین و مه مترین سالن تئاتر آلمان که آثار کلاسیک نمایشنامه نویسانی مانند شکسپیر، گوته و چخوف را در این سالن تئاتر اجرا می کنند.

تئاتر انگلیسی

از ٣٠ سال پیش تاکنون هنرمندان انگلیسی تئاترهای کمدی، درام و کارهای کلاسیکی مانند نمایش باغ وحش شیش های اثر تنسی ویلیامز را بر روی این صحنه اجرا می کنند.

تئاتر اشمیت

این سالن رقص امروزه محل برگزاری کمدی ها، نمایشهای تلویزیونی یا رادیویی که آن چنان ارزش و قوام هنری ندارند و نمایشهای دیگر است. بزرگ ترین انبار در نوع خود در جهان است. این انبارها به امور گمرکی مربوطند. سقف های سبز مسی آن از نمادهای این بندر است. ا گر روی این انبارها نوشت های به فارسی دیدید زیاد تعجب نکنید، تجار فرش ایران در هامبورگ بسیار فعالند.

تیرپارک هاگن بک

این باغ وحش زیستگاهِ بیش از ٢٥٠٠ حیوان است، که ٢٧ هکتار زمین را به خود اختصاص داده است. در این مجموعه نسخه ی کپی شده از معبد نپالی، باغ های ژاپنی، دروازه ی آرت دکوتور و جذابیت های کوچک دیگری وجود دارد. در نزدیکی مرکز این مجموعه پارک زیبای پلانتن بلومن قرار دارد، که در تابستان ها رقص نور و آب در آن اجرا میشود.

قایق سواری

دارای انواع تور جهت سفرهای دریایی است و انتخاب بهترین آن ها بسیار سخت است. با این وجود بهترین تور، توری است که شامل کانالها، دریاچه ی آلتاشتر و بارکاسن تا اشپیشرشتات باشد با وجود این که افراد محلی می گویند برای دیدن بندر نیازی به قایق سواری نیست، ولی قایق موتور یهای لنگرگاه با قیمتی مناسب رودخانه را به شما نشان می دهند. بنابراین به محلی هایی که شما را از قایق منع کردند فقط لبخند بزنید و بعد کار خود را بکنید.

فرانکفورت

برج اصلی

بهترین شروع برای بازدید از مکان های دیدنی شهر، برج اصلی فرانکفورت -بلندترین سکوی عمومی شهر- به ارتفاع ٢٠٠ متر است. بالای این برج با یک نمای خارق العاده از شهر رو به رو خواهید بود.

رومربرگ

رومربرگ، قدیم یترین میدان در مرکز شهر است، که قدمت ساختمان های آن به قرن ١٤ و ١٥ میلادی برمیگردد و این شامل کلیسای پائولز هم م یشود که محلی ها به آن پائولزکیرشه می گویند. قدیمی ترین سالن شهر، رومبر، در شمال غربی رومربرگ قرار دارد، که امروزه ساختمان اداری شهرداری فرانکفورت است. درون این سالن پرتره ی ارباب های این منطقه در طول سالیان گذشته قرار دارد.

فرانکفورتر دُم

در شرق رومربرگ، فرانکفورتر دُم درست در پشت باغی که مردم به آن تاریخی میگویند قرار دارد. یکی از دیدنی های باغ تاریخی، برج طرح گوتیک آن است، که حدود ٩٤ متر ارتفاع دارد و ساخت آن در دهه ی ١٨٦٠ به پایان رسیده. دُم، تنها دارای چند بناست که از بمباران های سال ١٩٤٤ نجات پیدا کرده اند. موزه ی دُم دارای یک مجموعه از عتیقه جات است که ارزش دینی-تاریخی دارند.

خان هی گوته

اگر به ادبیات و به ویژه ادبیات آلمان علاقه مندید، در سفر به فرانکفورت از خانه ی گوته دیدن کنید. این خانه محل تولد یوهان ولفگانگ فن گوته در ١٧٤٩ بوده است.

آلته اوپر و بورسه

در سال ١٨٨٠ ، آلته اوپر (خانه ی اپرای قدیمی)با طرح زیبای رنسانسی ساخته شد. می شود گفت این ساختمان در جنگ جهانی دوم با خاک یکسان شد! اما در دهه ی ١٩٦٠ میلادی آن را یک بازسازی اساسی کردند. و اما شهر قدیمی بورسه، این قسمت بافت قدیم یای دارد و در اصل مختص به بازرگانی شهر بوده و البته هنوز هم هست.

موزه ی زوفر

مجموعه ای از موزه هاست که در کنار ساحل رود ماین قرار دارند و به نام موزه ی امبنکمنت هم شناخته میشوند. مهمترین قسمت این بخش، اشتدلشس کونست اینستیتوت یا مؤسسه ی هنری اشتادل است، که آثار هنری از چندین هنرمند مشهور جهان مثل رامبراند، رنوآر، روبنس و فرمر را برای تماشا گذاشته است.

موزه ی کومونیکاتسیون

به روند شکل گیری ارگان های اجتماعی و نقش آ نها در جوامع می پردازد. شامل عکس، مدرک، و مستنداتی از نهادهای اجتماعی است.

موز هی معماری آلمانی

به علاقه مندان به معماری و تاریخ توصیه می کنیم حتماً از این موزه بازدید کنند. این موزه مجموعه ی مد لهای ساختمانی از عصر حجر تا به امروز را به نمایش گذاشته است.

موزه ی فیلم آلمان

دارای کتابخانه و نمایشگاه تاریخ فیلم است.

آیکون

مجموعه ی نقاشی های دینی روسی را به نمایش گذاشته است.

موز ه ی انگونته کونست

به طور تخصصی به هنر کاربردی می پردازد، و اشیای به نمایش در آمد هی آن به دورانهای مختلف تاریخی از چندصدسال قبل گرفته تا دوران معاصر، تعلق دارند

موزه ی تاریخ

این موزه ی زیبا در جنوب رومبرگ قرار گرفته است و هما نطور که از اسمش بر می آید در چیدمان اشیای موزه نگرش تاریخی وجود داشته است.

موزه ی یهودیان

این موزه شما را با زندگی یهودیان آلمان در طول تاریخ یعنی از دوران باستان تاکنون، با نمایش لباس ها، ظروف و ... آشنا می سازد.

موزه ی یودن گاسه

بازمانده ی حمام های مذهبی و خانه های یهودیان که توسط نازی ها نابود شده بود در این موزه به نمایش درآمده است.

باغ وحش فرانکفورت

این جا به درد کودکان و البته بزرگسالان میخورد. بیش از پنج هزار جانور از ششصد گونه ی مختلف در سیزده هکتار زمین این باغ وحش نگهداری می شوند.

این باغ وحش در سال ١٨٥٨ میلادی بناشد و دومین باغ وحش قدیمی آلمان است.

هانوفر

روتر فادن

در این شهر بر روی تمام پیاده روها خط قرمز کشیده شده است، که به روتر فادن شهرت دارد و حدود ٤.٢ کیلومتر هم طولش است.

نویس راتهاوس

بهتر است گردش خود در هانوفر را با این مکان، که در سال ١٩١٣ ساخته شده و تازه ساختش دوازده سال هم طول کشیده، آغاز کنید. این گنبد سبز رنگ دارای چندین سکوست و نمایی زیبا از شهر را به شما نشان میدهد. در لابی این گنبد چهار شکل مختلف شهر هانوفر از دوران قرون وسطی تا به امروز به معرض نمایش گذاشته شده است.

موزه ی ویلهلم بوش

مجموع های از کاریکاتورهای این کاریکاتوریست یعنی ویلهلم بوش در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

دی ناناس

سه مجسمه ی سوفی، شارلوت و کارولین که توسط هنرمند معروف فرانسوی نیکی دوسن فاله گروتو ساخته شده است و از دیدنی های جذاب شهر محسوب می شوند.

موز ه ی اشپرنگل

در این موزه ی هنرهای مدرن، آثار هنرمندان معروفی مانند پیکاسو به نمایش گذاشته شده است.

یادبودهای جنگ

بنای یادبود کشته شدگان جنگ هیروشیما در خیابان بریته در نزدیکی خیابان اوستر قرار گرفته است و هر سال رأس ساعت ٨:١٥ دقیقه ی صبح روز شش آگوست، تاریخ و زمان انفجار این بمب اتمی، مردم در این مکان جمع میشوند تا صدای زنگ صلح این یادبود را بشنوند.

غذاهای آلمان

وقتی از خارجی ها درباره ی غذاهای آلمانی ها سوال می شود، اغلب به یاد گوشت، سوسیس، سیب زمینی و ترشی کلم سفید می افتند! یکی از علل مصرف بالای گوشت در آلمان این است که این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی، زمستان های بسیار سرد دارد و از این رو اهالی آن برای ذخیره سازی کالری به خوردن گوشت مخصوصا گوشت خوک روی می آورند. سبک خوراکی های آلمان و غذاهای رایج مردم این کشور ایالت به ایالت تا حدودی فرق می‌کند. غذای رایج ایالت ها به نحوی از آشپزی کشورهای همسایه نیز تاثیر گرفته است.
معمولا آلمانی ها یک وعده غذای گرم می خورند که آن هم ناهار، بین ساعت ۱۱ و نیم تا ۱۳، است. بعد از ظهرها معمولا قهوه و شیرینی می خورند و عصرانه غذای سرد مانند کالباس و یا غذایی شبیه سالاد الویه. البته در سال های اخیر به دلیل شاغل بودن اکثر جوانان، ناهار کم اهمیت شده و غذای گرم را عصرها می خورند که تمامی اعضای خانواده حضور داشته باشند.
صبحانه هم بستگی به وقت و ساعت کاری افراد دارد. ولی معمولا تشکیل شده است از قهوه یا چای، نان، مربا، ماست و پنیر یا فقط از برشتوک (موسلی). آلمانی ها روزهای یکشنبه صبحانه ای مفصل می خورند که معمولا تخم مرغ جز اصلی آن است.

Rinderroulade (ریندا رولاده): این غذا ویژه‌ی آلمان است و از لایه‌ی نازکی از گوشت گوساله پیچیده‌شده به دور تکه‌ای بیکن (گوشت نمک زده‌ی خوک) و تکه‌های خیارشور تشکیل شده است. گوشت‌های پیجیده شده را همراه با خردل، فلفل سیاه ، پیاز و نمک طعم‌دار کرده،‌ به مدت کوتاهی سرخ می‌کنند و سپس به مدت یک ساعت می‌پزند. در این حین سیب‌زمینی و کلم قرمز را آماده کرده و آن‌ها را بعد از خارج کردن گوشت از ماهی‌تابه، با آب گوشت می‌پزند. در نهایت گوشت همراه با آبگوشت، سیب‌زمینی و کلم‌قرمز سرو می‌شود.
سه نوع مختلف اشنیتسل همراه با سیب‌زمینی سرخ کرده.

Schnitzel (اشنیتسل): شاید با کمی اغراق بتوان گفت به تعداد رستوران‌های آلمانی، اشنیتسل وجود دارد! البته اکثر آن‌ها، تکه‌ای گوشت خوک ورقه‌ای هستند که با آردسوخاری پوشیده شده‌اند و برای مدت کوتاهی سرخ شده‌اند. این غذا معمولاً با سیب‌زمینی سرخ‌کرده سرو می‌شود. تفاوت در انواع مختلف این غذا در واقع تفاوت در نوع مایه آن است، ولی گوشت و طرز پخت آن یکسان است. در جنوب آلمان این غذا بجای سیب‌زمینی سرخ‌کرده به همراه نوعی نودل مخصوص به نام Spätzle (اشپِتسه) به مشتریان عرضه می‌شود. Spätzle نوعی از نودل درست شده از تخم‌مرغ و مختص جنوب آلمان است.

Rehrücken (فیله گوزن): جنگل‌های زیادی در آلمان وجود دارند، همانند جنگل سیاه، جنگل بایرن و جنگل تورینگن. شکار گوزن یکی از تفریحات مردم محلی‌ست و گوشت گوزن نیز به‌عنوان یکی از غذاهای سنتی آلمانی پرطرفدار است. این غذا همراه با انواع مختلفی از نودل همانند Spätzle سرو می‌شود و مایه‌ی آن بجای آب از شراب قرمز تشکیل شده اسیت.

Wurst (وورست یا سوسیس): در هیچ کشوری در دنیا مثل آلمان،‌ تنوع سوسیس وجود ندارد و معرفی همه‌ی آن‌ها نیازمند صرف زمان زیادی است. Bratwurst سوسیس سرخ شده و خرد شده است. در حالی که نوع بایرنی آن Weißwurst (وایس‌وورست) سوسیس آب‌پز است. انواع دیگر سوسیس،‌ Frankfurter Wurst یا سوسیس آب‌پز به سبک فرانکفورتی، Pfälzer Bratwurst، سبکی از سوسیس که در نورنبرگ پرطرفدار است به نام Nürnberger Bratwurst، کوچکترین نوع سوسیس اما یکی از بهترین آن‌ها که می‌توان ذائقه‌ی آلمانی را با خوردن آن دریافت به نام grobe Bratwurst و همچنین Thüringer Bratwurst که در ایالت تورینگن رایج است و بسیاری از انواع دیگر هستند.

احتمالاً متداول‌ترین نوع سوسیس Currywurst (کوری‌وورست)‌ است که در واقع سوسیس خوک سرخ شده یا کبابی و خرده شده است که روی آن پودر کاری می‌ریزند و همراه با سس کچاپ،‌ مایونز و سیب‌زمینی سرخ کرده سرو می‌شود.

Koenigsberger Klopse (کوفته‌‌ی کونیگسبرگ): یکی از غذاهای برلین و شهرهای اطراف آن است. کوفته‌ها از گوشت خوک چرخ کرده و ماهی آنچوی (نوعی از ماهی شبیه به ماهی کولی شمال ایران) درست شده‌اند و سپس در سس سفید همراه با کَبَر، سیب‌زمینی یا برنج پخته می‌شوند.

غذاهای محلی در آلمان

اگر از شمال آلمان به جنوب بروید و غذاهای محلی را بچشید،‌ متوجه تفاوت ذائقه‌ی مردم نواحی مختلف این کشور خواهید شد. در نواحی ساحلی شمال آلمان، ماهی یکی از غذاهای ثابت در منوهای رستوران‌هاست. در منطقه‌ی کلن و غرب آلمان، Sauerbraten (گوشت خوابانده شده در سرکه) یکی از غذاهای محبوب به شمار می‌رود. گوشت این غذا در سده‌های گذشته از اسب تهیه می‌شد اما در حال حاضر از گوشت گوساله برای پختن آن استفاده می‌شود.

Labskaus یکی از غذاهای شمال آلمان است که بحث زیادی در مورد آلمانی بودن یا نبودن این غذا وجود دارد و نظرات در مورد طعم این غذا نیز بسیار متفاوت‌ است. عده‌ای این غذا را دوست دارند و شماری نیز از آن متنفرند! این غذا از پوره‌ی سیب‌زمینی، آب چغندر،‌ گوشت بو داده شده تشکیل شده که به همراه دلمه‌ی ماهی یا تکه‌های شاه‌ماهی تازه یا نیمرو یا خیارترش یا تکه‌های چغندر تزیین می‌شود.
Pfälzer Saumagen که گفته می‌شود غذای مورد علاقه‌ی هلموت کهل، صدراعظم پیشین آلمان بود.

همچنین در شمال آلمان غذاهای با گوشت برّه پرطرفدار است. یکی از بهترین نوع این غذاها Rudenlamm نام دارد که گوشت برّه‌ی جزیره‌ی روگن در شمال آلمان است. (تنها شمار کمی از رستوران‌های ایالت مکلنبورگ-فورپومرن این غذا را سرو می‌کنند). یکی دیگر از غذاهای مشهور با گوشت بره Salzwiesenlamm که غذایی با گوشت بره نمک‌سود شده است. Lüneburger Heide نیز که از یک نژاد محلی گوسفند تهیه می‌شود شهرت زیادی دارد. البته به این موضوع نیز دقت کنید که بسیاری از رستوران‌ها گوشت برّه‌ خود را بخاطر قیمت پایین‌تر از کشورهایی مانند زلاندنو وارد می‌کنند. در شمال آلمان خوردن خرچنگ و صدف نیز رواج دارد، بخصوص در سواحل شمال‌غرب آلمان.

یکی از غذاهای محلی هامبورگ Aalsuppe نام دارد که ترجمه‌ی تحت‌الفظی آن سوپ همه‌چیزدار است. البته نام این سوپ با کلمه‌ی eelsuppe اشتباه گرفته می‌شد که به معنی سوپ مارماهی است. به همین دلیل در حال حاضر رستوران‌های هامبورگ به این غذا مارماهی نیز اضافه می‌کنند. در حالی که در اصل این غذا همه چیز وجود داشت غیر از مار ماهی. در نواحی ساحلی شمال آلمان غذاهای متعددی وجود دارند که حاوی ماهی هستند. حتماً به این موضوع دقت کنید که اگر در منوی یک رستوران غذای Edelfischplatte وجود داشت ماهی در این غذا ممکن است تازه نباشد یا حتی کیفیت غذا پایین باشد. به همین دلیل اکیداً توصیه می‌شود که اگر قصد خوردن ماهی دارید، حتماً از رستوران‌های مخصوص ماهی یا رستوران‌های با کیفیت بالا خرید کنید. نوردْزِ (Nordsee) یک رستوران زنجیره‌ای به سبک فست‌فود و مختص ماهی‌ست که غذاهایی با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه می‌کند و در همه‌ی شهرهای آلمان دارای شعبه است.

Pfälzer Saumagen یک غذای مشهور منطقه‌ی راینلند-فالتس است اما در سایر نقاط آلمان به‌ندرت می‌توان این غذا را یافت. این غذا شکمبه خوک است که با پوره‌ی سیب‌زمینی و گوشت پر شده و بمدت دو تا سه ساعت طبخ داده می‌شود و بعد از پختن در قطعات ضخیم بریده و با کلم ترش خورده می‌شود. این غذا از آن‌جایی مشهور شده که غذای مورد علاقه‌ی هلموت کهل صدراعظم پیشین آلمان بود و دستور آماده کردن آن‌را در مهمانی‌هایش با گورباچوف و ریگان می‌داد.

در جنوب آلمان تارت (نوعی از کیک‌) از جمله Schwarzwälder Kirschtorte (تارت گیلاس جنگل سیاه) مشهور است. این تارت از خامه، آب گیلاس، شکلات کیک و دانه‌های گیلاس تشکیل شده. Soljanka نیز یکی از غذاهای مشهور شرق آلمان است. این غذا که اصالتی اوکراینی دارد و در دوره‌ی آلمان‌شرقی در این منطقه متداول شد، نوعی سوپ ترش است که از سبزیجات به همراه گوشت یا سوسیس تشکیل شده است.

در بایرن در جنوب آلمان می‌توانید غذاهایی همانند Schweinshaxe mit Knödeln (پاچه‌ی خوک با knödel که یک نوعی از کوفته‌ی سیب‌‌زمینی است)، Leberkäs/Fleischkäse mit Kartoffelsalat (که بطور تحت‌الفظی به معنی پنیر گوشت یا پنیر جگر می‌دهد و همراه با سالاد سیب‌زمینی سرو می‌شود) و انواع مختلف سوسیس را امتحان کنید.

غذاهای فصلی

در ماه‌‌های آوریل تا ژوئن، مارچوبه (Spargel: اشپارگل) یکی از منوهای اصلی بیشتر رستوران‌ها در آلمان است. این گیاه محبوبیت زیادی در آلمان دارد و در بسیاری از مناطق از جمله‌ی منطقه‌‌ی بادن-بادن، در شهر کوچک شوِتسینگن (Schwetzingen) در نزدیکی هایدلبرگ که پایتخت مارچوبه‌ی آلمان شناخته می‌شود، در شمال و شمال‌شرق هانوفر، در جنوب‌غرب برلین و در منطقه‌ی راین‌سفلی پرطرفدار است. برداشت مارچوبه حدود دو ماه از سال انجام می‌شود و از زمان برداشت حدود یک روز طول می‌کشد که به سفره‌‌های غذا برسد. چون بهترین زمان برای خوردن این گیاه وقتی‌ست که تازه برداشت شده است و به همین دلیل برداشت آن قبل از طلوع آفتاب انجام می‌شود. مارچوبه‌ی تازه سفید و اندکی شیری رنگ است، اما با گذشت اندکی زمان به رنگ سبز و تیره در می‌‌آید و طعم آن نیز اندکی تلخ می‌شود. اصلی‌ترین غذایی که با مارچوبه تهیه می‌شود از ساقه‌های پخته‌ی مارچوبه، سس هلندی (hollandaise sauce)، سیب‌زمینی آب‌پز و انواع مختلفی از گوشت تشکیل می‌شود. این گوشت معمولاً کالباس دودی است اما از اشنیتسل خوک، گوشت بوقلمون،‌ گوساله و انواع دیگر گوشت برای تهیه‌ی آن استفاده کرد. سوپ مارچوبه (Spargelsuppe) یکی دیگر از غذاهایی‌ست که از این گیاه تهیه می‌شود و از تکه‌های ضخیم مارچوبه و خامه تشکیل می‌شود.

کلم‌سبز (Grünkohl) یکی دیگر از غذاهای فصلی در آلمان است. این غذا عمدتاً در ایالت نیدرزاکسن شهرت دارد و از کلم‌سبز به همراه نوعی سوسیس پخته به نام Pinkel و سیب‌زمینی کبابی تشکیل شده‌است. اگر در فصل پاییز به ایالت نیدرزاکسن مسافرت می‌کنید، این غذا را در اکثر مهمانخانه‌ها (Gasthaus) خواهید یافت.

Lebkuchen نوعی از شیرینی‌های زنجفیلی‌ست که در ایام کریسمس پرطرفدار است. بهترین نوع این شیرینی در نونبرگ تهیه می‌شود. Stollen نیز نوعی از کیک است که در کریسمس و اوایل ژانویه مصرف می‌شود. این کیک اصالتاً متعلق به شهر درسدن در ایالت زاکسن است. اما در بیشتر نقاط آلمان قابل خریداری‌ست.

(منبع: وب سایت visa-tour.com و ویکی سفر)

رستوران های آلمان

غذاهای آلمانی ریشه در فرهنگ این کشور دارند. یک پرس غذای سنتی آلمانی تشکیل شده از گوشت با سس و انواع مختلفی از سیب‌زمینی (آب‌پز یا سرخ‌شده) به همراه سبزیجات یا سالاد است. غذاهای مدرن آلمانی تحت تاثیر فرهنگ سایر کشورهای اروپایی همانند فرانسه و ایتالیا قرار گرفته‌اند و سبک‌تر شده‌اند. البته برای غذا خوردن گزینه‌های ارزان‌تر دیگری همانند فست‌فود آلمانی نیز وجود دارد. غذاخوری‌ها را می‌توان به ترتیب قیمت به این دسته‌ها تقسیم کرد.

Imbiss که در واقع نوع آلمانی فست‌فود است و Schnellimbiss (به معنی اسنک سریع) نیز نامیده می‌شود و در آن شما می‌توانید یکی از متداول‌ترین و پرطرفدارترین فست‌فودهای آلمانی را پیدا کنید. در اینجا سوسیس خوک بصورت سرخ یا کباب شده‌ و خرد شده،‌ همراه با سیب‌زمینی سرخ کرده سرو می‌شود. این غذا Bratwurst نامیده می‌شود که wurst به معنی سوسیس است. اگر سوسیس‌های خرد شده همراه با سس کچاپ و پودر کاری باشند، به آن Currywurst می‌گویند. آبجو و سایر نوشیدنی‌های الکی نیز در این جا فروخته می‌شوند.

کباب ترکی: یکی از متداول‌ترین غذاهای ارزان‌قیمت در آلمان کباب‌ترکی هستند که Döner Kebab نامیده می‌شوند. برطبق آمار میزان فروش کباب ترکی در آلمان از مجموع فروش مک‌دونالد و برگرکینگ نیز ییشتر است. برخلاف تصور همگان که اصالت این غذا را از ترکیه می‌دانند، این غذا اولین بار در دهه‌ی ۷۰ میلادی توسط مهاجران ترک در برلین‌غربی متداول شد و سپس در سایر نقاط آلمان و اروپا رواج پیدا کرد.

مک دونالد و برگرکینگ: این فست‌فودها تقریباً در تمام شهرهای آلمان و مراکز تفریحی بین‌راهی دارای شعبه هستند. البته اگر به سلامتی خود اهمیت می‌دهید از خوردن غذاهای این فست‌فودها اجتناب کنید!

بیرگارتن: که به معنی باغ آبجو است و در اینجا شما می‌توانید آبجو بنوشید! اما غذاهای ساده‌ و خوشمزه‌ای نیز در کنار آن سرو می‌شود. مانند استیک گوشت خوک یا پنیرسوخاری همراه با نان.

Brauhaus: لبنیاتی‌هایی هستند که محصولات خود را بطور مستقیم به مردم عرضه می‌کنند و غذا نیز سرو می‌کنند. Schweinshaxe یا پاچه‌ی خوک یکی از غذاهای سنتی آلمانی‌ست که معمولاً در منوی آن‌ها قرار دارد.

Gasthof/Gasthaus که به معنای مهمان‌خانه هستند، نیمی از غذاخوری‌های آلمان را در بر می‌گیرند. این مهمان‌پذیرها در واقع کسب و کارهای خانوادگی هستند که در طی چندین نسل تداوم یافتند. شما می‌توانید فقط برای نوشیدن به آنجا بروید و هم اینکه یک غذای آلمانی با رایحه‌ای محلی سفارش بدهید. کیفیت غذا در هر محل نسبت به دیگری متفاوت است. اگر یک مهمان‌پذیر ارزان قیمت ولی شلوغ را یافتید، احتمالاً می‌توانید حدس بزنید که کیفیت غذای خوبی دارد.
انواع مختلفی از رستوران‌ها در آلمان موجودند: آلمانی، چینی، ژاپنی، ایرانی، لهستانی، تایلندی، فرانسوی، ایتالیایی، هندی، یونانی، ترکی، ویتنامی و تقریباً برای تمام ذائقه‌های دنیا در آلمان رستوران پیدا می‌شود.
رستوران‌های ایرانی در بیشتر مراکز ایالت‌ها و شهرهای بزرگ آلمان یافت می‌شوند. قیمت غذای این رستوران به نسبت بالا نیست و کیفیت غذاها در حد خوبی است. در بسیاری از این رستوران‌ها بعد از غذا، چای نیز بطور رایگان سرو می‌شود
رستوران‌های ترکی از کباب‌ترکی‌های ساده تا رستوران‌ها خانوادگی ترکی متنوعند و غذاهای ارزانی را ارائه می‌دهند.
در رستوران‌های گرانقیمت، باید از قبل میز رزرو کنید و در صورت رزرو فقط در همان میز حق نشستن دارید. در مناطق پرتردد شهر و اطراف نقاط خرید برخی از رستوران‌ها منوی ارزان‌تری برای نهار در روزهای هفته ارائه می‌دهند. قیمت غذاهای ناهار می‌تواند ۵۰ درصد قیمت شام و همراه با نوشیدنی از ۵ یورو شروع شود. در برخی از رستوران‌های سلف سرویس (buffets) شما می‌توانید ۱۰ یورو بپردازید و هر چقدر دوست دارید غذا بخورید. برای خرید نوشیدنی‌ها باید جداگانه پول بپردازید. (منبع: وب سایت ویکی سفر)

هتل های آلمان

هتل 5 ستاره وستین گراند مونیخ (The Westin Grand Hotel)

هتل در منطقه بوگن‌هاوزن، منطقه طبیعت، غذاهای لذیذ و استراحت قرار دارد. انگلیش گاردن و رودخانه ایسار هم در نزدیکی هتل قرار دارند.

در اتاق های هتل تلویزیون صفحه‌تخت 42 اینچ، سرویس‌بهداشتی مجلل و مرمرین با حوله لباسی، لوازم آرایشی و بهداشتی مرغوب و دوش موجود است.
رستوران زن، علاوه بر داشتن آشپزخانه باز، انواع غذاهای آسیایی را نیز سرو می‌کند. رستوران پائولانر ویرت‌شائوس هم انواع غذاهای باواریایی را سرو می‌کند.

هتل 5 ستاره ماندارین اورینتال (Mandarin Oriental Hotel)

هتل ماندارین اورینتال در منطقه آلستاد- لهل، منطقه اوپرا، تماشای مردم و تئاتر قرار دارد.

در اتاق‌ شما در هتل ماندارین اورینتال دستگاه‌های سرگرمی بنگ اند اولفسن و مینی‌بار رایگان دارد. سرویس ‌بهداشتی مرمر اتاقتان هم لوازم آرایشی و بهداشتی مرغوب دارد.
برای ضرف غذا می‌توانید به بام هتل ماندارین اورینتال بروید و در رستوران ممتاز هتل از انواع غذاها لذت ببرید.

هتل 5 ستاره آلتوف سی (Althoff See Hotel)

هتل آلتوف سی ( Althoff See Hotel ) واقع در منطقه روتاخ-اگرن در کنار دریاچه تگرن‌سی با چشم‌اندازی زیبا از کوه‌های آلپ می باشد.

فاصله هتل آلتوف سی تا مرز اتریش با خودرو تنها 20 دقیقه است. هتل شما مجموعه آبگرم، استخر روباز و سرپوشیده، 7 سونای مختلف و یک سالن ورزشی مدرن دارد. همچنین می‌توانید از خدمات ماساژ و زیبایی این مجموعه نیز استفاده کنید. کنسول‌های بازی وی نینتندو و پلی‌استیشن 2 در میز پذیرش هتل وجود دارد. پارکینگ هتل هم در اختیار شماست.اتاق‌ شما در هتل آلتوف سی تزیینات مرمر و بالکن دارد. همچنین شما در اتاق خود اینترنت بی‌سیم رایگان، تلویزیون با شبکه‌های ماهواره‌ای و دستگاه پخش‌کننده دی. وی.دی و شبکه‌های اسکای دارید. در سرویس‌بهداشتی اتاقتان از لوازم آرایشی و بهداشتی پنهالیگونز استفاده می‌شود

هتل 5 ستاره روکو فورت چارلز (Rocco Forte The Charles Hotel)

هتل روکوفورت چارلز هتلی 5 ستاره و زیبا، مشرف بر باغ گلخانه‌ای، واقع در شهر مونیخ است. این هتل در منطقه ماکس‌وراستاد، منطقه موزه هنرهای زیبا، بازارهای خیابانی و کلیسای جامع قرار دارد. از ایستگاه مرکزی قطار مونیخ تا هتل شما در حدود چهارصد متر فاصله است. مجموعه وسیع آبگرم هتل سونا، اتاق بخار و سالن ورزشی مدرن دارد. انواع خدمات ماساژ و زیبایی هم در هتل ارائه می‌شود. پارکینگ اختصاصی نیز در اختیار شما قرار دارد.

اتاق‌ شما توسط هنرمند اهل مونیخ، فرانتز وون لن‌باخ، نقاشی شده‌ است. شما در اتاقتان سیستم تهویه مطبوع هوا، تلویزیون صفحه‌تخت و سرویس‌بهداشتی دارید.
برای خوردن نوشیدنی می توانید در بار و سالن زیبای هتل روکو فورت چارلز استراحت کنید و از موسیقی زنده در روزهای آخر هفته لذت ببرید. رستوران داوورو هم انواع غذاهای خلاقانه و مدیترانه‌ای را سرو می‌کند.

هتل 5 ستاره ویر کمپینسکی (Vier Jahreszeiten Kempinski Hotel)

هتل ویر کمپینسکی ( Vier Jahreszeiten Kempinski Hotel ) در مرکز شهر مونیخ واقع شده و تا میدان مارین‌پلاتز به صورت پیاده 5 دقیقه فاصله دارد. اتاق‌ شما در هتل ویر کمپینسکی با سبکی مدرن طراحی شده‌ است. شما در اتاقتان سیستم تهویه مطبوع هوا، تلویزیون و مینی‌بار دارید. سرویس ‌بهداشتی روشن اتاقتان هم حوله لباسی دارد. همچنین شما در اتاق خود یک دستگاه آی‌پاد دارید که می‌توانید از آن برای رزرو خدمات و بررسی امکانات هتل استفاده کنید. آی پدها برای استفاده از خدمات خانه‌داری، تنظیم نور اتاق و سیستم تهویه مطبوع هم به‌کار می‌روند. می‌توانید آی پد را به مجموعه آبگرم و لابی نیز ببرید.
برای صرف غذا می‌توانید به رستوران های اطراف هتل ویر کمپینسکی بروید.

هتل 5 ستاره هیلتون دوسلدورف (Hilton Cologne Hotel)

هتل هیلتون دوسلدورف ( Hilton Cologne Hotel ) با محیطی خانوادگی، واقع در فاصله 215 یاردی کلیسای جامع شهر کلن می باشد. هتل هیلتون دوسلدورف در منطقه آلستاد نورد، منطقه موزه‌ها، مراکز خرید و فرهنگ قرار دارد. در هتل هم می‌توانید از خدماتی همچون باشگاه سلامتی فیت اند ول هیلتون، حمام فنلاندی و سناریوم (سونا با دمای پایین) استفاده کنید. انواع خدمات ماساژ نیز در هتل ارائه می‌شود.

اتاق‌ شما مجهز به سیستم تهویه مطبوع هوا، میزکار مجلل و امکانات تهیه چای و قهوه است. در صورت درخواست، حوله لباسی هم به شما ارائه می‌شود. همچنین می‌توانید از میان بالش‌های مختلف، بالش مورد نظر خود را انتخاب کنید.
رستوران کونارد به سبک مدرن طراحی شده‌است و انواع غذاهای بین‌المللی را سرو می‌کند.

هتل 5 ستاره شرایطون اسن دوسلدورف (Sheraton Essen Hotel)

هتل زیبای شرایتون اسن دوسلدورف ( Sheraton Essen Hotel ) در شهر اسن و در کنار پارک اشتات‌گارتن و سالن ارکستر فیلارمونیک قرار دارد.
اتاق‌ شما به سبک مدرن طراحی شده‌ و مجهز به سیستم تهویه مطبوع هواست. شما در اتاق خود تلویزیون با شبکه‌های ماهواره‌ای و میز تحریر مجلل هم دارید.
برای صرف غذا رستوران شرایتون ام پارک هتل انواع غذاهای محلی منطقه روهر و غذاهای بین‌المللی را سرو می‌کند. شما می‌توانید در تراس هتل شرایتون اسن دوسلدورف یا در بار ام پارک هم استراحت کنید.
مجموعه آبگرم هتل شرایتون اسن دوسلدورف سونا، اتاق بخار و خدمات ماساژ هم دارد.

هتل 5 ستاره اسکولز (اشلاس هتل هونگنپوییت) (Schloss Hotel)

هتلی پنج ستاره اسکولز واقع در قلعه‌ای به جامانده از قرن هفدهم میلادی. به اشلاس هتل هونگنپوییت ( Schloss Hotel ) در جنوب منطقه اسن از کتوی می باشد.
شما در اتاقتان در اسکولز (اشلاس هتل هونگنپوییت) مبلمان مدرن و قدیمی و نیز تلویزیون‌های صفحه‌تخت در اختیار دارید.
رستوران هوگن‌پوکین اسکولز (اشلاس هتل هونگنپوییت) هر روز از ساعت 12:00 تا 23:00 آماده سرویس‌دهی است.
اگر اهل تنیس هستید می‌توانید در زمین تنیس هتل بازی کنید. دوچرخه‌سواری در کنار رودخانه روهر هم بسیار لذت‌بخش است.

هتل 5 ستاره کاپلا (Capella Hotel)

هتل 5 ستاره کاپلا ( Capella Hotel ) در مرکز خیابان کونیگ‌سالی بولوار شهر دوسلدورف واقع شده است.
شما در اتاق خود تلویزیون صفحه‌تخت، تجهیزات آی‌پاد و تزیینات لوکس دارید. اینترنت بی‌سیم هتل کاپلا در اختیار شماست. یک خدمتکار شخصی هم در اختیار شما قرار می‌گیرد. اتاق‌ شما عایق صدا نیز هست.
رستوران برازری 1806 هتل کاپلا انواع غذاهای خلاقانه و بین‌المللی را سرو می‌کند. پنجره‌های بزرگ این سالن غذاخوری رو به منطقه قدیمی شهر دوسلدورف باز می‌شوند.
هتل کاپلا در مرکز شهر، منطقه خرید کالاهای لوکس قرار دارد. فاصله هتل شما تا میدان محبوب بورگ‌پلاتز کم‌تر از هشتصد متر است. سالن زیبایی اشنیتزلر هتل انواع خدمات ماساژ و زیبایی پوست و بدن را ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید از سونای مدرن و سالن ورزشی مدرن 24 ساعته و 2 کلینیک داخل هتل نیز استفاده کنید. پارکینگ رایگان هتل هم در اختیار شماست.

هتل 5 ستاره حیات ریجنسی دوسلدورف (Hyatt Regency Hotel)

هتلی مجلل در منطقه زیبای مدین‌هافن دوسلدورف و در کنار رود راین پذیرای شماست. هتل حیات ریجنسی دوسلدورف منظره تمام‌نمای بندر است.
شما در اتاق خود در هتل حیات ریجنسی دوسلدورف تلویزیون صفحه‌تخت، صندوق امانات مخصوص لپ‌تاپ و امکانات تهیه چای و قهوه دارید. پنجره اتاق‌ شما در هتل بسته به انتخابتان رو به رود راین و بندر دوسلدورف باز می‌شود.
رستوران حیاط صبحانه بوفه کامل ارائه می‌کند. سایر امکانات صرف غذا در هتل حیات ریجنسی دوسلدورف شامل کافه دی، رستوران مجلل دی. او. ایکس و بار کوکتل دی. او. ایکس است.
هتل حیات ریجنسی دوسلدورف در منطقه هایفن، منطقه معماری‌های زیبا، خرید لباس و خرید لوازم لوکس قرار دارد. فاصله هتل تا سالن اوپرای دوسلدورف 5 کیلومتر تا مرکز نمایشگاه دوسلدورف با خودرو 15 دقیقه و تا فرودگاه دوسلدورف 25 دقیقه است. سرویس رفت‌وبرگشت به مرکز شهر دوسلدورف نیز در روزهای جمعه و شنبه ارائه می‌شود.

هتل 5 ستاره روکو فورت ویلا کندی (Rocco Forte Villa Kennedy Hotel)

هتل روکو فورت ویلا کندی ( Rocco Forte Villa Kennedy Hotel ) در داخل ویلایی تاریخی و با حیاط داخلی بسیار زیبا در شهر فرانکفورت در فاصله چهارصد متری رود ماین قرار گرفته و با انواع امکانات رفاهی در خدمت شماست.
شما در اتاق خود در هتل روکو فورت ویلا کندی، اینترنت پرسرعت، تلویزیون صفحه‌تخت و سرویس ‌بهداشتی مرمر با کف گرم‌شونده دارید. پنجره‌های اتاق شما عایق صدا بوده و تماس‌های تلفنی محلی نیز در رایگان است.
برای صرف غذا انواع غذاهای خلاقانه ایتالیایی در رستوران گوستو و باغ زیبای آن سرو می‌شود. هر شب‌ به جز یکشنبه‌ها، در بار جی.اف.کی هتل روکو فورت ویلا کندی موسیقی جاز، جانک و سول به صورت زنده اجرا می‌شود.
هتل روکو فورت ویلا کندی، در منطقه ساچ‌سن‌هاوزن، منطقه موزه‌ها، فرهنگ و بازارهای کریسمس قرار دارد. در کمتر از 10 دقیقه می‌توانید به نمایشگاه فرانکفورت بروید. در هتل می‌توانید از خدمات سونا، اتاق بخار و سالن ورزشی مدرن مجموعه آبگرم و ویلا به صورت رایگان استفاده کنید. خدمات ماساژ هم در مجموعه آبگرم و در 8 اتاق ماساژ با منظره زیبای باغ ارائه می‌شود.

هتل 5 ستاره هیلتون فرانکفورت (Hilton Frankfurt Hotel)

هتلی 5 ستاره در قلب شهر فرانکفورت و در نزدیکی آثار دیدنی اصلی شهر. به هتل هیلتون فرانکفورت ( Hilton Frankfurt Hotel )می باشد.
اتاق شما مشرف به مرکز شهر و یا پارک بوکن‌هیمر‌آنلاگ است. شما در اتاق خود میز کار بزرگ، تلویزیون صفحه‌تخت و مبل‌های راحتی دارید. اینترنت بی‌سیم هتل هم در اختیار شماست.
برای صرف غذا انواع غذاهای محلی و بین‌المللی در رستوران پاسیفیک کالرز هتل هیلتون فرانکفورت سرو می‌شود. هنگام صرف غذا منظره زیبای پارک در مقابل شماست. همچنین می‌توانید قهوه‌های کوبایی را در بار و سالن ویستا امتحان کنید.
هتل هیلتون فرانکفورت در نزدیکی خیابان گوتسترابه، یکی از دیدنی‌ترین مراکز خرید فرانکفورت قرار دارد. فاصله هتل شما تا آلته اوپر (سالن اوپرای قدیمی) چهارصد متر تا شهر قدیمی و میدان رومر هشتصد متر و تا انگلیش تئاتر کم‌تر از یک و نیم کیلومتر است. از هتل تا ایستگاه متروی اشن‌هیمر هم 150 متر راه هست. قطار فرانکفورت در مدت 15 دقیقه به مرکز نمایشگاه‌های فرانکفورتر مسه می‌رسد.

هتل 5 ستاره رومورز (Roomers Hotel)

در فاصله‌ای کم‌تر از 5 دقیقه تا ایستگاه مرکز فرانکفورت، هتل زیبای رومورز ( Roomers Hotel ) قرار گرفته است.
کارکنان هتل شما را به سمت اتاقتان در هتل رومورز هدایت می‌کنند. اتاق‌ شما مبلمان چوبی تیره‌رنگ و تزییناتی زیبا با رنگ‌های گرم دارد. شما در اتاقتان سرویس ‌بهداشتی مرمر و تلویزیون با شبکه‌های کابلی دارید. بعضی از اتاق‌ها کنسول بازی ویی نینتندو هم دارند.
شما می‌توانید از انواع خوراکی‌ها به همراه نوشیدنی‌های متنوع در بار هتل لذت ببرید. در فصل تابستان غذاها و نوشیدنی‌ها بر روی تراس هتل سرو می‌شوند. هنگام غذا نیز می‌توانید به رستوران مجلل هتل رومورز بروید و از انواع غذاها لذت ببرید.
هتل رومورز مجموعه آبگرمی با نمای زیبای شهر فرانکفورت، سونا، جکوزی و یک سالن ورزشی مجهز دارد. انواع خدمات ماساژ و زیبایی هم در این مجموعه ارائه می‌شود.

هتل 5 ستاره وستین گرند فرانکفورت (Westin Grand Hotel)

هتلی مخصوص افراد غیر سیگاری واقع در خیابان زیل و در فاصله 3 کیلومتری از مرکز نمایشگاه‌های فرانکفورت.
اتاق شما مجهز به سیستم تهویه مطبوع هوا تلویزیون صفحه‌تخت و سرویس‌بهداشتی با کف گرم‌شونده است.
رستوران موشنز هتل وستین گرند صبحانه را به صورت بوفه سرو می‌کند، رستوران سان سان انواع غذاهای چینی و رستوران سوشیموتو انواع غذاهای ژاپنی را برای پذیرایی از شما آماده کرده است. همچنین می‌توانید در بار و سالن گراند سون، بار استخر و سالن سیگار دیویدوف استراحت کنید.
هتل وستین گرند در مرکز شهر فرانکفورت (شهر قدیمی)، منطقه خرید لباس، بازارهای کریسمس و مراکز خرید قرار دارد. در هتل می‌توانید به مجموعه آبگرم، در کنار سونا، انواع خدمات ماساژ و زیبایی نیز سری بزنید. از استخر آب گرم هتل منظره زیبای شهر قدیمی فرانکفورت قابل مشاهده است. ایستگاه متروی کانستبلرواش در کنار هتل قرار دارد. هتل شما پارکینگ هم دارد.

هتل 5 ستاره استیجنبرگر ( Steigenberger Hotel)

هتلی به جامانده از قرن 19 میلادی پذیرای شماست. از هتل استیجنبرگر ( Steigenberger Hotel ) تا شهر قدیمی فرانکفورت و سالن اوپرا تنها 5 دقیقه راه هست.
اتاق‌ شما در هتل استیجنبرگر تزیینات سنتی و مدرن دارد. شما در اتاقتان تلویزیون با شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنت بی‌سیم رایگان دارید. سرویس‌ بهداشتی اتاقتان هم حوله لباسی، لوازم آرایشی و بهداشتی و سشوار دارد.
رستوران فرانکا انواع غذاهای ممتاز را در منوی خود دارد. رستوران اسکار نیز انواع میان‌وعده‌ها و غذاهای محلی را ارائه می‌کند. رستوران ایروهای هتل استیجنبرگر با انواع غذاهای ژاپنی در خدمت شماست.
هتل استیجنبرگر در مرکز شهر فرانکفورت، منطقه خرید لباس، بازارهای کریسمس و مراکز خرید قرار دارد. ایستگاه ویلی-برانت-پلاتز در نزدیکی هتل متصل به 5 خط مختلف متروی هامبورگ است. مجموعه آبگرم هتل حمام ترکی و آرایشگاه سنتی دارد. شما می‌توانید از میان خدمات متنوع ماساژ و خدمات لوکس زیبایی، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

هتل 5 ستاره والدهاس رینبک (وایدهاوس قنبک) (Waldhaus Reinbek Hotel)

هتلی لوکس با محیطی شاعرانه، در محلی آرام در کنار جنگل زاکسون‌واید و در حومه هامبورگ پذیرای شماست. خوب است بدانید هتل توسط یک خانواده اداره می‌شود.
وارد اتاق خود که می‌شوید با یک بطری آب معدنی از شما پذیرایی می‌شود. اتاق شما مبله است. در هتل وایدهاوس قنبک همه امکانات رفاهی برای اقامت شما آماده است.
از غذاهای فصلی در رستوران‌های هتل وایدهاوس قنبک لذت ببرید. نوشیدنی‌های متنوع و سیگارهای طعم‌دار را با سلیقه خودتان انتخاب کنید.
گردش در شهر را از دست ندهید. می‌‌توانید به آبگرم زیبا و دلپذیر منطقه بروید و آن‌جا استراحت کنید. علاوه بر این در هتل وایدهاوس قنبک می‌توانید آرامش را با ماساژ آی ورودا و سونا و جکوزی اتاقتان تجربه کنید.

هتل 5 ستاره فیرمونت (Fairmont Hotel)

هتلی 5 ستاره در قلب هامبورگ و در کنار دریاچه آلستر.
اتاق شما در هتل فیرمونت بزرگ است و تزیینات مجللی دارد. شما در اتاقتان دستگاه تهیه اسپرسو، تلویزیون صفحه‌تخت، پخش‌کننده دی. وی.دی و فیلم‌های سینمایی رایگان دارید.
کافه کوندی به سبک بیدرمیر صبحانه بوفه و کیک عصرانه را سرو می‌کند. برای صرف غذا هم می‌توانید به رستوران مجلل 2 ستاره هارلین هتل فیرمونت بروید. رستوران داک چنگ نیز انواع غذاهای آسیایی و اروپایی را ارائه می‌کند. هتل شما چندین بار دارد که در یکی از این بارها تراسی در کنار دریاچه آلستر ساخته‌شده است.
هتل فیرمونت در مرکز شهر هامبورگ (شهر جدید)، منطقه غذاهای متنوع، مراکز خرید و سفرهای شهری قرار دارد. فاصله هتل تا ایستگاه متروی گانسمارک چهارصد متر بوده و خیابان زیبای جانگ‌فرنستیژ، سالن اوپرای استاتسوپر و مرکز نمایشگاهی سی.سی.اچ هامبورگ با پای پیاده تنها 10 دقیقه تا هتل فاصله دارند.

هتل 5 ستاره لمردین هامبورگ (Le Méridien Hamburg Hotel)

هتلی که در کنار دریاچه آئوبنالستر. خوب است بدانید ایستگاه مرکز هامبورگ تنها هشتصد متر با هتل شما فاصله دارد.
شما هر روز روزنامه دریافت می‌کنید. اتاق شما در هتل لمریدین هامبورگ مجهز به سیستم تهویه مطبوع و امکانات تهیه نوشیدنی‌های گرم است. سرویس ‌بهداشتی مجلل اتاق شما حوله لباسی و لوازم آرایشی و بهداشتی با کیفیت دارد.
شما می‌توانید در بار و رستوران له سیل واقع در طبقه نهم هتل لمریدین هامبورگ، در کنار منظره تمام‌نمای شهر هامبورگ، از انواع غذاهای فرانسوی و صبحانه بوفه لذت ببرید. سالن اوپوس نیز محلی مناسب برای استراحت شماست.
هتل در منطقه سنت جورج، منطقه بازارهای کریسمس، موزه‌ها و مراکز خرید قرار دارد. شما می‌توانید به صورت رایگان از برنامه سفر با قایق بر روی دریاچه آلستر که قسمتی از برنامه آنلاک آرت است، بهره‌مند شوید. فاصله هتل لمریدین هامبورگ تا منطقه قدیمی شهر هامبورگ به صورت پیاده 10 دقیقه است. شما همچنین می‌توانید از طریق ایستگاه مرکزی شهر هامبورگ، به تمام مناطق شهر سفر کنید. در هتل هم می‌توانید به صورت رایگان از خدمات باشگاه سلامت و مجموعه آبگرم اموشن و استخر سرپوشیده آب گرم، حمام بخار و جکوزی استفاده کنید.

هتل 5 ستاره گرند الیزه (Grand Elysee Hotel)

هتل 5 ستاره گرند الیزه ( Grand Elysee Hotel ) در منطقه روتربام هامبورگ قرار دارد.
به اتاق خود بروید. اتاق‌ شما بزرگ و روشن است و مبلمانی مجلل دارد. شما در اتاقتان سیستم تهویه مطبوع هوا، تلویزیون صفحه‌تخت، شبکه‌های ماهواره‌ای ورزشی، سیستم بازی و سرگرمی و سرویس‌ بهداشتی مدرن دارید. امکان دسترسی شما به اینترنت در همه قسمت‌های هتل گرند الیزه وجود دارد.
رستوران‌های له پارک، پیازا رومانا و برازری فلوم هتل گرند الیزه غذاهای اروپایی را سرو می‌کنند. انواع نوشیدنی و میان‌وعده‌های مختلف نیز در کافه بولوار، بار اویستر و بار خیابانی بوربون سرو می‌شوند. در بار بوربون موسیقی جاز هم به صورت زنده اجرا می‌شود.
هتل گرند الیزه در منطقه روتربام، منطقه فرهنگ، موزه‌ها و مراکز خرید قرار دارد. فاصله هتل شما تا مرکز کنگره سی.سی.اچ و ایستگاه قطار دامتور کم‌تر از چهارصد متر است. دریاچه آلستر و مراکز خرید منطقه جانفرنستیگ هم تنها 15 دقیقه تا هتل فاصله دارند. شما می‌توانید به صورت رایگان از استخر سرپوشیده، سونا، جکوزی و سالن ورزشی موجود در مرکز سلامت و آبگرم الیزیم استفاده کنید. این مجموعه انواع خدمات ماساژ و زیبایی نیز ارائه می‌کند.

هتل 5 ستاره آتلانتیک کمپینسکی (Atlantic Kempinski Hamburg Hotel)

Atlantic Kempinski Hamburg Hotelهتل کلاسیک آتلانتیک کمپینسکی ( Atlantic Kempinski Hamburg Hotel ) مشرف به دریاچه آئوبنالستر است. فاصله هتل شما تا ایستگاه مرکزی قطار هامبورگ کم‌تر از یک چهارم مایل است.
پس از طی مراحل پذیرش کارکنان هتل شما را به سمت اتاقتان هدایت می‌کنند. اتاق شما مجهز به تلویزیون صفحه‌تخت با سرویس‌ بهداشتی مرمر است. هر کدام از طبقات هتل با رنگی مجزا نقاشی شده‌است.خوب است بدانید تمام اتاق‌های هتل آتلانتیک کمپینسکی در سال 2012 میلادی بازسازی شده‌اند.
رستوران هتل آتلانتیک کمپینسکی انواع غذاهای سنتی هامبورگ و غذاهای فصلی را سرو می‌کند.
هتل آتلانتیک کمپینسکی در منطقه سنت جورج، منطقه بازارهای کریسمس، موزه‌ها و مراکز خرید قرار دارد. در هتل هم می‌توانید به صورت رایگان از سونا استفاده کنید. مجموعه آبگرم انرژی کلینیک هتل، سالن زیبایی اختصاصی و سالن ورزشی مشرف به دریاچه آئوبنالستر دارد. سینمای اختصاصی پرایوت‌مکس با ظرفیت 8 نفر نیز یکی دیگر از امکانات هتل است.

هتل 5 ستاره هتل گرند حیات برلین (Grand Hyatt Berlin Hotel)

هتلی در منطقه زیبای پوتسدامرپلاتز و در فاصله 320 یاردی سونی سنتر.
اتاق شما در هتل گرند حیات برلین مجهز به آخرین مدل‌ تلویزیون‌های بی.اند. او و امکانات تهیه نوشیدنی‌های گرم است. اینترنت بی‌سیم هم در اختیار شماست.
رستوران ووکس انواع غذاهای بین‌المللی، آسیایی و فصلی را ارائه می‌کند. تراس هتل گرند حیات برلین مشرف به پوتسدامرپلاتز است. در فصل تابستان می‌توانید غذای خود را در این تراس میل کنید. هتل چند بار با موسیقی زنده هم دارد.
گردش در شهر را از دست ندهید. هتل گرند حیات برلین در منطقه میته، منطقه تاریخ، معماری و موزه قرار دارد. از هتل شما تا سالن ارکستر فیلارمونیک برلین و پارک تیرگارتن تنها 5 دقیقه و تا دروازه براندنبورگ 15 دقیقه راه هست. مجموعه آبگرم و سالن ورزشی کلاب المپیوس منظره زیبایی از شهر برلین دارد. از جمله امکانات این مجموعه می‌توان به استخر، جکوزی و سالن ورزشی مدرن و چندین سونا اشاره کرد. انواع خدمات ماساژ و زیبایی هم در مجموعه آبگرم هتل ارائه می‌شود.

هتل 5 ستاره رادیسون بلو (Radisson Blu Hotel)

هتل 5 ستاره رادیسون بلو ( Radisson Blu Hotel ) در مرکز شهر و روبه‌روی کلیسای جامع برلین، در فاصله هشتصد متری میدان الکساندرپلاتز قرار دارد.
اتاق‌ شما در هتل رادیسون بلو به زیبایی تزیین شده و مجهز به سیستم تهویه مطبوع هوا، تلویزیون صفحه‌تخت و صندوق امانات مخصوص لپ‌تاپ است. شما در سرویس‌ بهداشتی مدرن اتاقتان‌ لوازم آرایشی و بهداشتی با کیفیت و سشوار دارید. بیشتر اتاق‌ها بالکن هم دارند.
شما می‌توانید در بار آتریوم که آکواریوم زیبای هتل آنجا واقع شده است، از انواع نوشیدنی‌ها لذت ببرید. رستوران مجلل اچ.ایت تراس دارد و انواع غذاهای بین‌المللی را سرو می‌کند. صبحانه هتل رادیسون بلو به صورت بوفه و در همین رستوران سرو می‌شود.
برهتل رادیسون بلو در کنار رودخانه اسپری قرار داشته و فاصله آن تا جزیره، موزه و فروشگاه‌ها و رستوران‌های منطقه هکشرمارکت تنها 5 دقیقه است. هتل آکواریومی به ارتفاع 82 فوت دارد. مجموعه آبگرم ردیسون بلو هم یک استخر بزرگ، سونا و سالن ورزشی دارد که انواع خدمات ماساژ در آن ارائه می‌شود.

هتل 5 هیلتون برلین (Hilton Berlin Hotel)

در قلب برلین اقامت کنید. هتل لوکس و 5 ستاره هیلتون برلین ( Hilton Berlin Hotel ) در منطقه میدان گندارمن‌مارک قرار دارد.
کارکنان هتل هیلتون برلین شما را به سمت اتاقتان هدایت می‌کنند. اتاق‌ مجلل شما با رنگ‌های گرم تزیین شده‌ است. شما در اتاقتان تلویزیون صفحه‌تخت، مینی‌بار و امکانات تهیه چای و قهوه دارید. یکی از همراهان زیر 18 سال شما می‌تواند به صورت رایگان از تخت‌های موجود در اتاق استفاده کند. بعضی از اتاق‌ها به صورت مستقیم به سالن بزرگ هتل با امکاناتی همچون صبحانه رایگان، اینترنت بی‌سیم و انواع میان‌وعده و نوشیدنی دسترسی دارند.
رستوران‌های مارک براندنبورگ و به‌له‌تاژ هتل هیلتون برلین با انواع غذاهای آلمانی و اروپایی پذیرای شما هستند. همچنین می‌توانید در قسمت تراس هتل از کاری‌وورست مخصوص برلین (سوسیس تند) لذت ببرید و یا در سالن لابی لیستو انواع نوشیدنی و میان‌وعده‌ را میل کنید.
هتل هیلتون برلین در منطقه میته، منطقه تاریخ، معماری و موزه قرار دارد. خیابان مشهور فردریک اشترابه و ایستگاه متروی اشتادمیته در فاصله 215 یاردی هتل قرار گرفته است. شما می‌توانید در مرکز سلامت لیوینگ ول هتل که استخر سرپوشیده، سونا و سالن ورزشی 24 ساعته دارد، استراحت کنید. پارکینگ هتل نیز در اختیار شماست.

هتل 5 ستاره یورو استار (Eurostars Hotel)

در قلب برلین اقامت کنید. هتلی لوکس واقع در خیابان مشهور فردریک اشترابه. به هتل یورواستار ( Eurostars Hotel ) خوش آمدید.
اتاق شما در هتل یورواستار عایق صدا است تلویزیون صفحه‌تخت، چای‌ساز، قهوه‌ساز و کف چوبی دارد. سرویس ‌بهداشتی اتاق‌ها لوازم آرایشی و بهداشتی رایگان هم دارد.
صبحانه در هتل یورواستار به صورت بوفه و انواع غذاهای خلاقانه و بین‌المللی به صورت منو در رستوران سرو می‌شود.
هتل یورواستار در منطقه میته، تاریخ، معماری و موزه قرار دارد. فاصله هتل تا ایستگاه قطار و متروی فردریک اشترابه اس- بان تنها 240 متر است. در صورت تمایل می‌توانید از پارکینگ زیرزمینی هتل هم استفاده کنید. در مجموعه آبگرم هتل یک سالن ورزشی مدرن و سونا وجود دارد.

هتل 5 ستاره آدلن کمپینسکی (Adlon Kempinski Hotel)

در قلب برلین اقامت کنید. هتلی لوکس و رؤیایی واقع در منطقه ویته برلین و در کنار دروازه براندونبورگ در خدمت شماست.
اتاق شما در هتل آدلن کمپینسکی علاوه بر طراحی منحصربه‌فرد سرویس بهداشتی مرمر، مبلمان عتیقه، اینترنت بی‌سیم و سیستم چندرسانه‌ای مدرن دارد. شما می‌توانید در پنجره اتاقتان چشم‌اندازی از دروازه براندنبورگ داشته باشید.
برای صرف غذا می‌توانید به رستوران هتل بروید. روزهای یکشنبه هم مهمان نیم‌چاشت یکشنبه‌های هتل آدلن کمپینسکی خواهید بود.
هتل آدلن کمپینسکی در مرکز شهر واقع شده‌است. منطقه میته، تاریخ، معماری و موزه. به راحتی می‌توانید به نقاط دیدنی برلین دسترسی داشته باشید. بنای یادبود هولوکاست، چک‌پوینت چارلی و پاریسیر پلاتز کم‌تر از 10 دقیقه تا هتل شما فاصله دارند.

(منبع: وب سایت کافه گردش)

مراکز خرید آلمان

برلین

براساس اقتصاد لیبرال فدرالی که بر کل آلمان حک مفرماست، ساعات خرید و فروش از محدودیت برخوردار نیستند، با اینحال بسیاری از مغازه های کوچکتر ساعت ٨ بعد از ظهر تعطیل میکنند و بزرگترها و پاساژها هم تا ٩ و یا ١٠ باز هستند. البته این مربوط به پنجشنبه تا شنبه میشود، و در یک شنبه ها با در بسته ی مغازه ها روبه رو خواهید شد. اما جای نگرانی نیست، نانوایی ها و فروشگاه های غذایی کوچک تر معمولاً تا دیروقت باز هستند.
مرا کز خرید عمده در برلین
- کودام
و دور و اطرافش و تائونتزینستراوس که مکانش یادآور دیوارهایی است که اکنون دیگر فرو ریخت هاند.
- فردریک استراس
در قسمت قدیمی برلین شرقی واقع شده که برای خرید لازم است به آن سر بزنید.

مونیخ

جدا از بوتیک و مغاز ههای معروف اطراف میدان مارین که به راحتی در دسترس اند، ا گر دنبال چیزهای لوکس و گران قیمت هستید، خیابانهای دور و بر سالن تئاتر ملی در مرکز شهر را بگردید، مثاً ماکسیمیلیاناشتراس که علاوه بر این مغازه ها چندتایی هم گالری و نمایشگاه مربوط به نمایش و فروش آثار هنری دارد. باید دقت کنید که قیمت های کلیه ی کالاها و حتی خوراکی ها در این منطقه خیلی بالاست، یکی از دلایلش اجاره ی بالایی ست که صاحب مغازه ها
می پردازند.
محیط کافینگراشتراس برای علاقه مندان پیاده روی ایده آل است. این جا قیمت کالاها کمی مناسب تر است. خیلی از مغازه ها در این منطقه زنجیر های هستند و کمپانی های معروف هم این جا نمایندگی دارند. اما لابه لای این مغازه ها و برندهای معروف، فروشگا ههای کوچک و مستقل را از یاد نبرید. این محله پر است از رستورانهایی که پیاده رو ها را اشغال کرده اند، کافه های روباز و دکه های اغذیه فروشی. کافینگراشتراس و نئوهاوساشتراس هر دو در تابستانها به خاطر ازدحام توریست ها خیلی شلوغ و پر تردد هستند.

هامبورگ

هامبورگ مرکزی دارای دو ناحی هی ویژه ی خرید است، یکی در غرب هاپتبانهوف در خیابا نهای اشپیتالر و مونشبرگ و دیگری در شانتسنفیرتل و یا کارولین فیرتل، که در اولین بخش شما با انواع بوتیک و فروشگاه ها برخورد می کنید و در دومین بخش با انواع کالاهای دست دوم.
بازار منحصر به فرد ماهی هامبورگ
صبح روزهای یکشنبه ی هر هفته، مراسم خیلی خاصی در کناره ی ساحل البه در چند صد متری جنوب ریپربان برگزار می شود. چندین دسته کامیون کوچک بر
روی سنگفرش های پیاده روها می آیند و هر نوع محصولی را که از زمین برداشت شده باشد، مثل گل کلم، سیب و سی بزمینی و سایر محصولات را با خود می آورند.
اما قضیه به صیفی جات و میوه ختم نمی شود بلکه در همان گوشه و کنار مارماهی، ماهی های دودی شده و شاه میگو هم می فروشند. در قسمت های
دیگر این بازار انواع گل های کاکتوس و انواع گیاهان قرار گرفته است. باور کنید یا نه، این بهترین یکشنبه بازار دنیاست که در سنت پائولی سال ١٧٠٣ میلادی بنا
شده و هنوز هم از زنده ترین و با اهمیت ترین مناطق شهر است.

فرانکفورت

فرانکفورت برای خرید ایده آل است، مرا کز خرید فرانکفورت همیشه پر از خارجی ها و مردم بومی است. لباسهای زنانه ی دست دوزی که در این مراکز فروخته می شوند.
بسیار ارزان و الهامبخش خیلی از طراحان مُد بوده اند. اکثر مغازه ها تا هشت بعد از ظهر باز هستند اما مغاز ههای بزرگتر تا نه یا حتی ده شب هم بازند.
- زلی
بزرگترین مرکز خرید در فرانکفورت و در حقیقت یکی از متنوع ترین خیابان های مخصوص خرید در اروپاست.
- کلاین مارکتال
این بازار به مواد غذایی اختصاص دارد.
- شوایزر اشتراس
این جا برای خرید سوغات و صنایع سنتی فرانکفورت مناسب است.
- برگراشتراس
پر است از مغازه های نقلی و کوچک و البته کافه.
- نوردوستزنتروم
یک پاساژ مدرن و مجهز است که در شمال فرانکفورت قرار دارد.