تور آفریقای جنوبی

 

Has no item to show!

 

 • درباره آفریقای جنوبی

  درباره آفریقای جنوبی

 • جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی

  جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی

 • غذاهای آفریقای جنوبی

  غذاهای آفریقای جنوبی

 • رستوران های آفریقای جنوبی

  رستوران های آفریقای جنوبی

 • هتل های آفریقای جنوبی

  هتل های آفریقای جنوبی

 • مراکز خرید آفریقای جنوبی

  مراکز خرید آفریقای جنوبی

درباره آفریقای جنوبی

جمهوری آفریقای جنوبی کشوری در جنوب آفریقا و در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند است. این کشور سه پایتخت متفاوت دارد. قوهٔ مجریه در پرتوریا، پارلمان در کیپ تاون و قوهٔ قضائیه در بلوم فونتین مستقر است. پرجمعیت‌ترین شهر آن نیز ژوهانسبورگ است. آفریقای جنوبی با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمباوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو (کشوری که در سرزمین آفریقای جنوبی محصور شده‌است) هم‌مرز است. آفریقای جنوبی به دو دلیل تکاملی متفاوت را نسبت به دیگر کشورهای آفریقایی تجربه کرده‌است. اول اینکه مهاجرت از اروپا کمی بعد از این‌که شرکت هند شرقی هلند ایستگاهی در مکان امروزی کیپ تاون ایجاد کرد، آغاز شد. دوم اهمیت راهبردی آبراه کیپ است که با بسته شدن کانال سوئز در طی جنگ ۶ روزه بیشتر مسجل شد و همچنین منابع کانی غنی این منطقه باعث اهمیت بیشتر این کشور در میان کشورهای غربی بخصوص در اواخر سدهٔ نوزدهم شد که بعدها در دوران جنگ سرد اهمیت بیشتری پیدا کرد.
به دلیل مهاجرت آفریقای جنوبی از لحاظ نژادی بسیار متنوع است. بزرگ‌ترین جمعیتهای دورگه و اروپایی و هندی در آفریقا در این کشور مستقر هستند. سیاه‌پوستان آفریقای جنوبی کمتر از ۸۰ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند. منازعات نژادی بین اقلیت سفیدپوستان و سیاهپوستان اکثریت در تاریخ و سیاست آفریقای جنوبی نقش مهمی را بازی کرده‌است. این منازعات بین اکثریت سیاهپوستان و بسیاری از سفید پوستان، رنگین پوستان و هندیان اتفاق می‌افتاد. این کشور از معدود کشورهای آفریقایی است که در آن هیچ وقت کودتا نشده . این کشور از اعضای بنیان‌گذار اتحادیه آفریقا است و بزرگترین اقتصاد را در میان اعضای آن دارد.
اغلب از آفریقای جنوبی به‌عنوان ملت رنگین‌کمان یاد می‌کنند، این اصطلاح را اسقف اعظم دسموند توتو خلق کرد و بعدها رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی نلسون ماندلا از آن به عنوان استعاره‌ای برای توصیف پیشرفت‌های جدید تنوعات فرهنگی نشات گرفته از ایدئولوژی آپارتاید استفاده کرد. آفریقای جنوبی میزبان جام جهانی ۲۰۱۰ بود و این نخستین بار بود که این تورنمنت در آفریقا برگزار شد. (منبع:وب سایت ویکی پدیا)

دامنه اینترنتی  .za
پیش‌شماره تلفنی  +۲۷
بزرگترین شهر ژوهانسبورگ 
زبان رسمی       آفریکانس، انگلیسی
به علاوه ۹ زبان آفریقایی
نوع حکومت جمهوری پارلمانی 
واحد پول  راند (XOF)
شهرهای توریستی ژوهانسبورگ - کیپ تاون- سانسیتی 
مذهب مسحیت
فاصله هوائی تا تهران تقریبا 8 ساعت و 50 دقیقه

 

آب و هوای آفریقای جنوبی

به دلیل اینكه اقیانوس این كشور را در بر گرفته است،‌ بطور كلی آب و هوای این كشور معتدل است.

بارندگی مدیترانه ای زمستان در ایالت كیپ غربی، از طریق باد هایی است كه از سمت شمال غرب وارد آفریقای جنوبی می شود.

 مناطق ساحلی این كشور در تمام سال بارانی است. حدود 80% از بارندگی ها در ماه های فصل تابستان، اكتبر (مهر و آبان) و مارچ (اسفند و فروردین) اتفاق می افتد كه اغلب بصورت تگرگ و توفان همراه با رعد و برق است.

 اگر چه میزان متوسط بارندگی سالانه در بیش از نیمی از مساحت آفریقای جنوبی 500 میلی متر است اما، بطور كلی 464 میلی متر میزان متوسط بارندگی سالانه در كل این كشور محاسبه شده است. در حالی كه این میزان در متوسط جهانی، 857 میلی متر است. این میزان در مناطق كوهستانی و رشته كوه ها به 2000 میلی متر هم می رسد اما، در مناطق ساحلی غربی این كشور، این میزان به 50 میلی متر كاهش می یابد.

 لازم به ذكر است همانند دیگر كشور های پایین صحرا، آفریقای جنوبی خشكسالی های شدید نیز را تجربه كرده است.

 آتش گرفتن بوته زارها، چمنزار ها و جنگل ها در زمستان های خشك آفریقای جنوبی نیز از دیگر عوامل طبیعی آب و هوای این كشور است. این حادثه بیشتر در استان های Limpopo، Mpumalanga و KwaZulu-Natal و در ماه های آگوست (مرداد و شهریور) و اكتبر (مهر و آبان) اتفاق می افتد. مهار این آتش سوزی بسیار دشوار است و تا جایی ادامه پیدا می كند كه همه چیز سوزانده شود.

سفر به آفریقای جنوبی در هر وقت از سال مطبوع است. اما ترجیحا فصل زمستان پیشنهاد می شود.
بعضی از روز های تابستان گرم است، اما گرمای كشنده  را در این كشور نخواهید یافت. مردم بسیاری، چه خارجیان و چه از اهالی آفریقای جنوبی، از راه رفتن در آفتاب درخشان آنجا،  و اگر سفید پوست باشند، از برنزه كردن پوست بدن خود در پلاژ ها، لذت بسیاری می برند. تابستان های این كشور روی هم رفته آزار دهنده نیست. آفریقای جنوبی سرزمین جنگل های داغ و پر بخار نیست، بلكه كشوری است با دشت های پهناور، كه در آن بوته زار و علفزار به مراتب بیش از جنگل است. دشت های سبزه پوش آن را "فلات" (Veld) می نامند. در تابستان هوای این دشت ها بسیار گرم است ولی آزار دهنده نیست. فراموش نكنید كه قسمت عمده خاك آفریقای جنوبی اصلا در منطقه حاره نیست.

با این همه، بهتر است در زمستان به آفریقای جنوبی بروید، زیرا بخشی از "پارك ملی كروگر" در مناطق حاره ای، پست و بسیار گرم فلات مركزی واقع شده است. مسئولان این پارك بسیار دیدنی و شگفت انگیز، برای جلوگیری از انتقال بیماری به بازدید كنندگان در اثر گرما، جز بخش كوچكی از پارك در جنوب، سراسر آن را بر روی بازدید كنندگان می بندند.هنگامی كه می گوییم بهتر است در زمستان به آفریقای جنوبی بروید، دلیل بر آن نیست كه لباس های گرم فراوان با خود ببرید. البته بد نیست كه یك پالتو با خود داشته باشید، زیرا ممكن است در "ترانسول"، به خصوص در "ژوهانسبورگ"، كه نزدیك به 2000 متر بالای سطح دریا است، هوا سرد باشد.

البته توجه داشته باشید كه ماه های زمستان در آفریقای جنوبی مصادف با فصل بهار و تابستان در ایران است. زمستان در آنجا در اوایل فروردین ماه آغاز می شود. میانگین دما در آفریقای جنوبی در حدود 8 تا 30 درجه سانتیگراد در تغییر است.

ایالت كیپ غربی (پایتخت: كیپ تاون)

این استان دارای آب و هوای مدیترانه ای است. بهترین زمان برای بازدید از این استان فصل های بهار، تابستان و پائیز است(از سپتامبر تا آوریل). در ماه های تابستان دسامبر، ژانویه و فوریه آب و هوای این استان گرم و خشك است. و در ماه های زمستان ژوئن، جولای و آگوست آب و هوا معمولا سرد و بارانی می باشد.

ایالت كیپ شرقی (پایتخت: بیشو)

بطور كلی آب و هوا در این استان در تمام طول سال مطلوب است. بهتر از برای رفتن به سواحل، فصل های تابستان و بهار (یعنی از ژانویه تا می) را انتخاب كنید. در فصل تابستان هوا گرم و آفتابی و در فصل زمستان هوا بارانی است.

ایالت Gauteng (پایتخت: ژوهانسبورگ)

بهار و پائیز بهترین فصل از سال هستند كه می توانید برای مسافرت از این استان انتخاب كنید. بطور كلی آب و هوا در تمام طول سال مناسب است. حدود 9 تا 10 ساعت در روز هوا آفتابی می باشد. اگرچه در زمستان هوا كمی سرد و اغلب خشك است اما، تندباد ها و طوفان های متناوب در فصل تابستان منظره های زیبایی را خلق می كنند.

ایالت كوازولو ناتال (پایتخت: پیترماریتزبورگ و Ulundi)

تمام فصل های سال برای بازدید از این استان مناسب است و می توانید در آب های گرم اقیانوس هند شنا كنید. البته تابستان های این استان گرم و شرجی هستند.

ایالت Mpumalanga (پایتخت: Nelspruit)

 این ایالت از ماه ژوئن تا سپتامبر، زمستان خشك دلپذیری دارد. و چنانچه برنامه بازدید از Kruger National Park را دارید، فصل زمستان را توصیه می كنیم. در تابستان ها كه هوا گرم می شود، شاهد طوهان هایی خواهید بود.

ایالت شمال غربی (پایتخت: Mafikeng)

تابستان این ایالت گرم (22 درجه سانتیگراد) و آفتابی است. در زمستان، هوا در طول روز گرم می شود، ولی در عصر دمای هوا تا 15 درجه سانتی گرا كاهش پیدا می كند.

ایالت Limpopo (پایتخت: Polokwane)

این ایالت با تابستان ها گرم و زمستان های خشك خود مشهور است. بیشتر سال هوا آفتابی است. در تابستان (از اكتبر تا مارچ) هوا خیلی گرم می شود و به دمای بالای 30 درجه سانتی گراد می رسد.

ایالت كیپ شمالی (پایتخت: كیمبرلی)

در كنار سواحل این استان، در تابستان هوای نسبتا خشك همراه با كمی باران و در زمستان باران را نظاره خواهید كرد. زمستان این ایالت بسیار سرد و خشك است و تابستان بسیار گرم می باشد. در سرد ترین شهر این استان، یعنی Sutherland ، دما تا منفی 6 درجه سانتیگراد هم كاهش می یابد. برف زمستانی قله های این استان را می پوشاند.

(منبع : وب سایت:http://southafrica-trip.mihanblog.com)

شهرها و ایالت های آفریقای جنوبی

کیپ‌تاون

کیپ تاون دومین شهر بزرگ آفریقای جنوبی و مرکز استان کیپ شرقی است. این شهر از نظر نظام اداری قانون گذاری در آفریقای جنوبی مرکزیت ویژه ای دارد. پارلمان آفریقای جنوبی در این شهر قرار دارد. این شهر در جنوب غربی کشور در کنار دماغه امید نیک و دقیقاٌ در جنوبی ترین بخش های قاره آفریقا قرار گرفته است. کیپ تاون برای بندر معروفش و مراتع و پوشش گیاهی اش شهرت جهانی دارد. مزارع شهر کیپ تاون نیز دارای شهرت جهانی است و این شهر در مجموع شهری نمادین و شبه مقدس در کشور آفریقای جنوبی است و مردم آفریقای جنوبی به این شهر علاقه ای وافر دارند. (منبع:وب سایت چه هتلی)

ژوهانسبورگ

ژوهانسبورگ كه به ايگولي يا جوزي و همچنين ژوبورگ نيز شناخته مي شود يكي از بزرگترين شهرهاي آفريقاي جنوبي است.
اين شهر با موزه ها ، پاركها ، گالري هاي نقاشي وديدني هاي بسيار و همچنين معادن عظيم طلا در كمتر از يك قرن از يك كمپ كوچك به شهري بزرگ تبديل شده و خواستگاه بسياري از گردشگران است.
با برگزاري جام جهاني 2010 و و جود دو استاديوم بزرگ در اين شهر ، توجه بسياري از گردشگران معطوف اين شهر گرديد.

در آفریقای جنوبی یك عبارت قدیمی است كه مي گويد زندگی شروع می شود و پایان می پذیرد در ژوهانسبورگ، شهر طلا و خوشحالی ، به همین دلیل ژوهانسبورگ در قلب بسیاری از مردم آفریقای جنوبی جای گرفته است.(منبع: وب سایت گشت تور)

سان سیتی

سان سیتی یک مجتمع تفریحی در آفریقای جنوبی است که در ایالت شمال غربی (نورث وست) قرار دارد. مراکز دیدنی، ورزشی، بازی، زمین‌های گلف و ... اوقات دلپذیر و به یادماندنی را در این مجموعه برای بازدید کنندگان رقم می‌زند. شهر زیبای سان سیتی و شهر گمشده در قلب صحرا با امکانات تفریحی، زمین های گلف پهناور، حیاط وحش، قایقرانی و شنا (استان نورث وست) خاطرات فراموش نشدنی را بجا می گذارد .

سان سیتی در واقع یک شهر نیست بلکه مجتمع بسیار بزرگ توریستی است که در یک پروژه عظیم به صورت یک شهرک تفریحی در آمده است.در محدوده خارجی سایت به هیچ عنوان سان سیتی قابل رویت نیست.شهری بسیار امن که ۲۴ ساعت شبانه روز فعال و پراز سروصدای توریستهاست و در دل درختان انبوه پنهان شده است.محوطه آن مشتمل بر یک بلوار بسیار طولانی است که در تمام طول آن ایستگاه های اتوبوس و مونوریل وجود دارد که به صورت رایگان مسافران را در هر موقع از شبانه روز به هر نقطه دلخواه سانسیتی منتقل میکند.(منبع: وب سایت گشت تور)

زبان مردم آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی ۱۱ زبان رسمی دارد؛ ۹ زبان از زبان‌های آفریقایی خانوادهٔ بانتو و دو زبان اروپایی؛ یکی زبان آفریکانس که از هلندی ریشه گرفته و زبان اکثریت سفیدپوستان و دورگه‌های این کشور است و دیگری زبان انگلیسی که در تجارت و عرصهٔ عمومی استفاده زیادی دارد اما فقط پنجمین زبان پرگویشور در خانه‌هاست. (منبع:وب سایت ویکی پدیا)

مذهب مردم آفریقای جنوبی

بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۱، مسیحیان ۷۹٫۸ درصد از جمعیت آفریقای جنوبی را تشکیل می‌دهند. بر اساس این آمار، مسلمانان ۱٫۵ درصد، هندوها ۱٫۲٪، دین سنتی آفریقایی ۰٫۳٪ و یهودیت ۰٫۲ درصد جمعیت این کشورند. همچنین از میان جمعیت این کشور ۱۵٫۱٪ هیچ وابستگی مذهبی نداشته، ۰٫۶٪ از سایر ادیان و ۱٫۴٪ نامشخصند.(منبع:وب سایت ویکی پدیا)

جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی

کیپ‌تاون

بوک آپ (Bo-Kaap)

این منطقه یا محله که بر روی تپه ای در جنوب غربی مرکز شهر قرار دارد منطقه ای تاریخی است که اصالتا به برده هایی که از جنوب شرق آسیا به این منطقه آورده می شدند اختصاص داشته است. با برچیده شدن نظام برده داری اما این منطقه تا حدی حالت محله های قدیمی و زندگی سنتی خود را حفظ کرده است. خانه هایی با معماری رنگی دیدگاهی عالی نسبت به شهر کیپ تاون مساجد متعدد که یاد آور حضور مسلمانان شرق آسیایی در این قسمت و از همه جالب تر تنوع خوراکی و غذایی در این منطقه است. در این قسمت شما به دیدن موزه بوک آپ نیز می توانید بروید.

باغ طبیعی کریستن بوش (Kirstenbosch)

از جمله مکان هایی است که احتمالا به صورت توری اختیاری به شما معرفی می شود. این باغ که کلکسیونی از گیاهان و گل های ویژه آفریقای جنوبی و کیپ تاون است از ساعت 8 صبح برای بازدید عموم باز است. برای کسانی که به گل و گیاه علاقه دارند این باغ طبیعی بسیار فرحبخش است به ویژه اینکه گیاهان نادری از سراسر آفریقای جنوبی در این باغ گردآوری شده اند.

جزیره روبن یا روبن آیلند (Robben Island)

کسانی که به تاریخ علاقه دارند و با داستان نظام تبعید نژادی یا آپارتاید در آفریقای جنوبی آشنا هستند توصیه می کنیم از جزیره روبن یا روبن آیلند (Robben Island) دیدن کنند. این جزیره که در نزدیکی ساحل کیپ تاون واقع شده زندان آپارتاید برای مخالفان و شورشیان بوده است و مهم ترین این زندانی نلسون ماندلا رهبر جنبش ضد تبعیض نژادی آفریقا بوده است.

پارلمان آفریقای جنوبی

مرکز نظام قانون گذاری و پارلمانی آفریقای جنوبی در کیپ تاون است از این رو یکی از دیدنی های این شهر پارلمان آفریقای جنوبی است. در پارلمان شما با نظام قانوی و مجلس آفریقای جنوبی در حال حاضر و همچنین آثار به جای مانده از نظام آپارتاید قدیم آشنا می شود.

آکواریوم دو اقیانوسی (Two Oceans Aquarium)

برای کسانی که به آکواریوم علاقه دارند آکواریوم دو اقیانوسی (Two Oceans Aquarium) را پیشنهاد می کنیم. این آکواریوم که در نزدیکی واتر فرانت (Waterfront) قرار دارد مکانی جالب برای دیدن جانوران دریایی اقیانوس های آرام و اطلس است چرا که کیپ تاون در نقطه تلاقی و دیدار این دو اقیانوس قرار دارد.

منطقه واتر فرانت (Waterfront)

کی از جذاب ترین محله ها و منطقه های کیپ تاون است که گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف دنیا به این نقطه می کشاند. ساحل واتر فرانت (Waterfront) که در شیب تیبل مانتین (Table Mountain) قرار گرفته پر است از مغازه ها رستوران ها و محل ملاقات بسیاری از تورهای متعدد.

تیبل مانتین (Table Mountain)

تیبل مانتین (Table Mountain) و رفتن بر فراز این کوه زیبا و تماشای بندر کیپ تاون است. برای بالا رفتن تله کابین های بزرگ وجود دارد که شما را بر فراز این کوه می برد. از ساعت 8 صبح تا 10 شب می توانید با تله کابین از این کوه بالا روید. اگر در بالای کوه خرگوش های وحشی را دیدید تعجب نکنید.

سيگنال هيل (Signal Hill)

سيگنال هيل (Signal Hill) مکانی دیدنی برای پیک نیک است که مناظر اطراف و همچنین چشم انداز شهر از این منطقه بسیار زیباست و رستوران های مشهوری در این منطقه وجود دارد.

واتر فرانت ادونچر (Waterfront Adventures)

 واتر فرانت ادونچر (Waterfront Adventures) پارک آبی نهنگ ها است وشما مي توانيد از نزديك با زندگی اين جانوران آشنا شويد.

ژوهانسبورگ

ژوهانسبورگ یکی از دیدنی ترین و پرجاذبه ترین مناطق توریستی دنیا محسوب میشود و گشت شهر ژوهانسبورگ بی تردید مي تواند بسیارجذاب باشد.

گلدریف سیتی (Gold Reef City)

بازدید از گلدریف سیتی (Gold Reef City) كه معدن توریستی استخراج طلا و آشنایی با سبک زندگی و فرهنگ شهر ژوهانسبورگ در سالهای 1900 میلادی است و برای جوانهای ماجراجو شهر بازی نزدیک گلدریف سیتی خاطره ای فراموش نشدنی است.پل ماندلا ، شهر قدیم ژوهانسبورگ و پانوراما (Panorama) كه بلندترين ساختمان آفريقاي جنوبي است و با رفتن به پنجاهمين طبقه می توان مناظری زیبا از شهر ژوهانسبورگ را نظاره کرد.

پارک شیرها (Lion Park)

پارک شیرها (Lion Park) كه پارک وحشی زیباي است و در آنجا میتوان از نزدیک با زندگی شیرها آشنا شد.

شهرک فرهنگی لسیدی (Lesedi Cultural Village)

این شهرک انعکاسی از مردمان بومی قاره آفریقا و کشور آفریقای جنوبی است.

شهر سان سیتی(Sun City)

بازدید از شهر سان سیتی(Sun City) كه هر آنچه شما می خواهید را خواهید یافت ، تیر اندازی با تفنگ و تیرو کمان ، جت اسکی و بازدید از باغ پروانه ها و برکه کروکودیل ها تنها گوشه ای از این برنامه ها است. سر خوردن با کابلی که طول آن دو کیلومتر است هیجان شما را به اوج می رساند و دیدار از هتل بزرگ شهر سان سیتی آرامش را به شما باز می گرداند.

از مكانهاي ديگر اين شهر پارک جنگلی است اين پارك با کلبه هاي جنگلی زیبا شما را به گشت سافاری (Safari) به اعماق طبیعت می برد. دیدن زرافه ها و شیرها و یوزپلنگهایی که به دنیال آهوان می دوند شما را به شعف وا می دارد. پارک جنگلی پیلانزبرگ (Pilansburg) به سان سیتی بسیار نزدیک است و یکی از بزرگ ترین پارک های جنگلی کشوری آفریقای جنوبی است.
يكي ديگر از پارك هاي وحشي باني پارك (The Bunny Park) است كه شما در اين پارک وحشی بسیار زیبا با گونه های مختلفی از حیوانات آشنا شويد.
از مكانهاي ديگر اين شهر مي توان رصدخانه زیبای شهر ژوهانسبورگ (Johannesburg Planetarium) را با دیدنی هایی از ستارگان و کهکشان ها نام برد و ديدن باغ وحش اين شهر (Johannesburg Zoo) كه باغ وحشی بسیار زیبا و دیدنی مي باشد.

سان سیتی

پارک ملی پیلانسبرگ

این پارک چهارمین پارک بزرگ آفریقای جنوبیست. پارک پیلانسبرگ که عاری از مالاریاست در بقایای مرکز یکی از سه آتشفشان قلیایی دنیا قرار دارد و دارای مناظر طبیعی ناهموار، دره های پر آب و سکونت گاه های بسیار جالب انسان های هزاران سال پیش است.... پستانداران و پرندگان منحصر به فرد بسیاری همچون کفتار قهوه ای، غزال آفریقایی، بلبل چشم قرمز و چشم سیاه، کرگدن های سیاه رنگ و سفید، زرافه، اسب آبی،... و انواع درختان از جمله شاه بلوط و گزانگبین در این پارک یافت میشوند.

دره امواج

پیشرفته ترین پارک آبی آفریقای جنوبی. تالابی بزرگ که در آن، دستگاهی موج ساز در هر ۹۰ ثانیه، موج های ۱.۸ متری تولید میکند. این پارک آبی دارای ۵ تفریح آبی هیجان انگیز است که از جمله آنها میتوان به رودخانه آرام و معبد شجاعت یا قطاری که تا ۱۷ متر صعود میکند و با سرعت به سمت دریاچه ای در پایین میرود اشاره کرد.

دنیای آبی

سان سیتی انواع مختلفی از ورزش های هیجان انگیز به خصوص ورزش های آبی را به توریست ها ارائه میدهد. شنا، بلند شدن در هوا با چتر به کمک اتومبیل یا قایق موتوری، اسکی روی آب و البته قایق سواری، گلف، تنیس، اسکواش، دوچرخه سواری کوهستانی و اسب سواری از جمله تفریحات سان سیتی محسوب میشوند.

زمین گلف لاستسیتی

این زمین ۱۸ حفره ای که بر روی یک تپه واقع شده تجربه ای باورنکردنی به بازیکنان میدهد. در دریاچه های این زمین، ۳۸ کروکودیل واقعی دو متری شنا میکنند. مناطق شیب دار زمین های بین حفره های یازده، سیزده، چهارده، پانزده و شانزدهم هیجان وصف ناپذیری به بازی گلف میبخشد. زمین های گلف لاست سیتی بیش از ۱۰۰ هکتار خشکی و ۲۸۰۰۰ متر مربع آب و دریاچه را شامل میشوند.

پروازبابالون برفرازپیلانسبرگ

بهترین راه دیدن پارک زیبای پیلانسبرگ و حیات وحش آن، بدون شک پرواز بر فراز آن است. این ماجراجویی هیجان انگیز حدود ۴ ساعت به طول میانجامد. پس از پیاده شدن از بالون، با صبحانه کامل انگلیسی از شما پذیرایی میشود و به شما گواهی اولین پرواز داده میشود. کودکان زیر ۱۲ سال اجازه ورود ندارند مگر اینکه قد آنها بیشتر از ۱.۲ متر باشد.

دهکده فرهنگی موتسنگ

 فرهنگ، سنت ها، معماری، لباس های شاهانه و محلی و هشت قبیله اصلی آفریقای جنوبی را میتوانید در دهکده موستانگ از نزدیک لمس کنید. این دهکده به مردم سراسر دنیا فرصتی میدهد تا فرهنگ و هنر غنی آفریقا را بشناسند و از طریق موسیقی و حرکات موزون خاص آنها، با افسانه های آفریقایی آشنا شوند. توریست ها میتوانند در این دهکده از صنایع دستی هنری و غذاهای محلی آفریقا لذت ببرند.

مرکزماجراجویی

این مرکز که در پارک بازی لتساتسینگ واقع شده، شامل فعالیت های مفرحی همچون تیراندازی با تیرکمان، سواری با موتورهای صحرایی، نواختن طبل های جامبه و ماجراجویی در حیات وحش برای خانواده ها و کودکان است.

فیل سواری

تجربه ای باورنکردنی در حیات وحش. پس از سوار شدن بر فیل میتوانید از یک ساعت سواری، همراه با خوردنی و نوشیدنی های سبک محلی لذت ببرید.

(منبع:وب سایت گشت تور)

غذاهای آفریقای جنوبی

در آفريقاي جنوبي مليت هاي مختلف با فرهنگ ها و نوع تغذيه مختلف وجود دارد. استفاده از گوشت و مرغ در بيشتر غذاها مرسوم است . همچنين تنوغذاهاي دريايي متنوع و بسيار زيادي در سبد غذايي آفريقايي ها وجود دارد. در زير چند نوع از غذاهاي لذيذ كه مصرف آن بيشتر در كيپ تاون مرسوم است ذكر ميشود

1- Bobotie  : تشكيل شده از گوشت پخته شده خرد شده همراه با تخم مرغ سرخ شده

2-Sosaties : كباب همراه با ادويه خاص آفريقايي

3-Samoorvis : تشكيل شده از ماهي Kedgeree كه يك ماهيي محلي ميباشد

4- Breyani : گوشت بره يا فيله مرغ كباب شده همراه با برنج پخته شده يا عدس پخته شده (منبع: etik24)

رستوران های آفریقای جنوبی

کیپ تاون

Belthazar Restaurant

یکی از بهترین رستوران های دریایی کیپ تاون که طرفداران زیادی دارد. تمام غذاها و نوشیدنی های این رستوران تازه است و تا مدت ها طعم خوب غذاهای این رستوران را فراموش نمی کنید.

Willoughby & Co

بهترین سوشی ها رو می تونین تو این رستوران میل نمایید. واقعا طعم غذاهای ژاپنی این رستوران بی نظیره. آشپزهای حرفه ای این رستوران بهترین غذاهارو با بالاترین کیفیت سرو می کنن.

منبع:وب سایت همگردی

هتل های آفریقای جنوبی

کیپ تاون

هتل African Pride Crystal Towers Hotel & Spa

هتل African Pride Crystal Towers Hotel & Spa با خدمات عالي خود پذيراي مهمانان ميباشد. ميهمانان عزيز مي توانند از اتاقهاي راحت هتل لذت ببرنداتاقهای پاکیزه این هتل بهترین مکان برای استراحت و آرامش میباشند.کارکنان مهربان و با دقت هتل، آماده خدمت رسانی میباشند.میهمانان میتوانند از سونا و استخر روباز هتل، لذت برده و یا از خدمات ماساژ مرکز آب گرم و سلامت هتل بهره مند شوند.از دیگر امکانات هتل میتوان به ارائه خدمات نگهداری از اطفال اشاره کرد.اين هتل و آبگرم داراي 180 اتاق مي باشد.شيشه هاي دوجداره اتاق ها نيز از ورود هرگونه سر و صدا درهنگامي که شما چرت ميزنيد؛ جلوگيري ميکند. يک صرافي نيز در هتل وجود دارد.اتاق جلسه کاملا مجهز در هتل موجود ميباشد.در صورت درخواست مسافرين، ترانسفر فرودگاه در اختيارشان قرار خواهد گرفت.ميهمانان ميتوانند در فعاليت هايي نظير بيليارد شرکت کنند.(منبع: وب سایت چه هتلی)

ژوهانسبورگ

هتل نوساز Radisson Blu، موقعیت ممتازی را در قلب منطقه تجاری شهر Sandton به خود اختصاص داده و درگاه زیبای آن مقدمات یک تعطیلات به یاد ماندنی را فراهم آورده است.هتل از مرکز آب گرم و سالن بدنسازی به وسعت 5000 متر برخوردار بوده که شامل یک ورزشگاه پیشرفته، محوطه قدم زنی داخل سالن و فضای باز و همچنین استخر واقع در طبقه هشتم میباشد که با نیمکتهای آفتاب و چشم انداز افق شهر تکمیل شده است.میهمانان میتوانند مراحل طبخ غذا را در آشپزخانه اُپن رستوران ایتالیایی هتل تماشا نمایند. سالن غذاخوری اختصاصی و کافه نیز با سرو خوردنی و نوشیدنی های سالم از میهمانان پذیرایی میکنند. تریای شیک لابی هم به سرو نوشیدنی میپردازد.هتل، اندک زمانی پیاده تا مرکز بورس ژوهانسبورگ، مرکز همایشات Sandton و مجتمع تجاری Village Walk فاصله دارد. فرودگاه بین المللی Or Tambo، 30 کیلومتر(18.6 مایل) تا هتل فاصله دارد.(منبع: وب سایت چه هتلی)

مراکز خرید آفریقای جنوبی

ژوهانسبورگ

خیابان های عریض کیپ تاون به همراه فروشگاه های مملو از کالا مکانی مناسب برای خريد است، برخي از اين فروشگاهها و شاپينگ سنترها (Shopping Centers) عبارتند از وي اند اي واترفورت (V & A Waterfront) ، كانال واك (Canal Walk) ، استاديوم آن مين (Stadium on Main) ، روندبوش (Rondebosch) ، تاورن آف د سيز (Tavern of the Seas) ، تيگر ولي (Tygervalley) و گرين پوينت ماركت (Green Point Market) (منبع: وب سایت بانکی)