تور دبی

 

 

 • درباره دبی

  درباره دبی

 • جاذبه های گردشگری دبی

  جاذبه های گردشگری دبی

 • غذاهای دبی

  غذاهای دبی

 • رستوران های دبی

  رستوران های دبی

 • هتل های دبی

  هتل های دبی

 • مراکز خرید دبی

  مراکز خرید دبی

درباره دبی

اصل نام دبی از دو حرف "د" و "با" تشکیل شده و اسم نوعی ملخ کوچک است قبل از اینکه بال در آورد.این منطقه در زمان های گذشته زیستگاه این ملخ بوده است، به همین جهت نام این منطقه را دُبا گذاشته بودند که به مرور زمان به دبی تبدیل شده است. مدتی هم این شهر «الوصل» نامیده میشد.
دبی تا قبل از سال ۱۸۳۳ میلادی دهکده ای از توابع مشایخ ابوظبی بوده است، در سال ۱۸۳۳ شیخ مکتوم بن بطی آل مکتوم به همراه ۸۰۰ نفر از خویشاوندان و وابستگان وهمراهان خود، از امارت ابوظبی به این دهکده کوچ می کنند واز آن تاریخ دوران حکمرانی قبیله آل مکتوم، وتاسیس امارت دبی شروع می‌شود. قبل از این تاریخ دبی یک روستای کوچکی یود وهیچ امتیازی از سایر روستاهای اطراف خود نداشته بود.

نام رسمی دبی:

یکی از شهرهای مهم امارات متحده عربی دبی است که دوبی هم نوشته می شود. یکی از هفت امارت امیر نشین امارت متحده عربی دبی می باشد. بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دبی دارد و دبی دومین امارت بزرگ آن بعد از ابوظبی می باشد. دبی از دیگر امارت‌های امارات متحده عربى جدا می باشد به لحاظ گردشگری و دیگر خدمات تجاری. تاسیسات و پیشرفتهای زیاد در صنایع و فعالیتهای مختلف در دبی باعث شده تا توجهات جهانی را در تمام زمینه ها و پروژه ها جلب کند، از جمله رویدادهای ورزشی و کنفرانسها.
دبی در جنوب کشور پهناور ایران قرار دارد و جزئی از کشور امارات متحده عربی می باشد.عده ای از مردم کشورمان برای تجارت و تفریح به دبی سفر می‌کنند.

 

کشور امارات متحده عربی
پیش‌شماره تلفنی +۹۷۱+
دامنه اینترنتی
.ae
زبان رسمی زبان عربی
نوع حکومت مشروطه سلطنتی فدرال
واحد پول درهم امارات (AED)
دین/مذهب مسلمان / سنی
فاصله هوائی تا تهران 2 ساعت
ساعت دبی چهار ساعت جلوتر از مبنای وقت استاندارد جهان

 

آب و هوای دبی

دبی برای کسانی که به قصد تفریح و سیاحت به این شهر سفر می کنند قطعاً نیمه دوم سال شمسی بهترین زمان برای سفر به دبی می باشد در این زمان در شرایطی که اغلب شهرهای ایران در گیر هوای سرد و بارندگی است دبی هوایی مطبوع با بیش از بیست درجه سانتیگراد دارد و شما می توانید با لباس بسیار نازک در این شهر سیاحت کنید. بیشترین ترافیک مسافران دبی در نیمه آخر پاییز تا اوچ آن در عید نوروز می باشد. بعد از عید نوروز مسافران دبی کمتر شده تا اینکه در تابستان به کمترین میزان خود می رسد. البته جشنواره ها و نمایشگاه ها و یا کنسرت های موسیقی و آواز که توسط خواننده های مختلف ایرانی و غیر ایرانی برگزار می شود از این رویه مستثنی می باشد.

 

کمترین بیشترین شرایط آب و هوایی دبی در ماههای مختلف سال
14°C 23°C دبی شرایط آب و هوایی در ماه ژانویه
15°C 23°C دبی شرایط آب و هوایی در ماه فوریه
17°C 27°C دبی شرایط آب و هوایی در ماه مارچ
21°C 31°C دبی شرایط آب و هوایی در ماه آپریل
24°C 36°C دبی شرایط آب و هوایی در ماه می
27°C 38°C دبی شرایط آب و هوایی در ماه ژون
29°C 39°C دبی شرایط آب و هوایی در ماه جولای
30°C 39°C دبی شرایط آب و هوایی در ماه آگوست
27°C 38°C دبی شرایط آب و هوایی در ماه سپتامبر
23°C 34°C دبی شرایط آب و هوایی در ماه اکتبر
19°C 30°C دبی شرایط آب و هوایی در ماه نوامبر
16°C 25°C دبی شرایط آب و هوایی در ماه دسامبر

 

تعطیلات رسم و جشن های دبی

روز اول سال میلادی
عید قربان
روز اول سال هجری قمری
تولد حضرت محمد (ص)
شب معراج پیامبر
روز آغاز ماه رمضان
عید فطر
روز ملی امارات


زبان مردم دبی

زبان رسمی ایالات متحده ، عربی است هر چند به زبان های انگلیسی ، هندی ، مالایی و اردو نیز صحبت می کنند ولی زبان رسمی تجاری عربی است ولی انگلیسی چنان کاربرد گستردهای دارد که می توانید سال ها بدون اینکه کلمه های زبان عربی یاد بگیرید در اینجا تجارت کنید. بیشتر علائم جاده ها ، نوشته های مغازه ها و منو ها رستوران ها به هردو زبان می باشد

مذهب مردم دبی

اسلام مذهب رسمی امارات متحده عربی می باشد و در سطح گستردهای اجرا می شود. روز مقدس اسلامی جمعه است.توصیه های سفر به دبی

گردشگرانی که قصد سفر به امارات را دارند باید نکات ایمنی ذیل را رعایت نمایند:

- برخی داروهای مسکن رایج در سایر کشور ها در امارات متحده عربی ممنوع می باشد .تنها در صورت داشتن نسخه می توانید آنها را همراه خود حمل کنید.

- در صورتی که مشکوک به استفاده از مواد مخدر یا مشروبات الکلی باشید، خون شما آزمایش خواهد شد و در صورت اثبات به زندان خواهید افتاد.

- نرخ جرم و جنایت در امارات بسیار پایین است اما نرخ تصادفات بسیار بالاست. بنابراین هنگام رانندگی و نیز عبور از خیابان بسیار مراقب ترافیک باشید.در روز های تابستان از فعالیت های فضای باز در ظهرپرهیز کنید.

- آب زیاد بنوشید. آب شهری آشامیدنی است، اما اغلب مردم ترجیح می دهند ازآب های بطری استفاده کنند.

درباره سفر به امارات متحده عربی می توان به سرعت تصمیم گرفت و آن را عملی کرد. مهم آن است که قصد از مسافرت به امارات مشخص و اطلاعات شما کافی باشند. بنابراین، توصیه می کنیم حتما نسبت به کسب آ گاهی بیشتر در خصوص سفر به دبی یا هریک از امارت های دیگر بررسی های لازم را به انجام رسانید.

جاذبه های گردشگری دبی

دبی یکی از هفت شیخ نشین امارات متحده عربی می باشد و جدیدترین، پیشرفته ترین و پر جمعیت ترین امیرنشین آن به حساب می آید. دبی از بخش های مختلفی همچون سطوه، کرامه، بر دبی، دیره، جمیرا، اینترنشنال سیتی و غیره تشکیل شده است. سکونت در دبی از سال ۱۷۹۹ شروع شده و در این زمان کوتاه، صنعت گردشگری، املاک و تجارت آن رشد خیلی زیادی داشته است. دبی با سواحل شنی زیبا، آفتاب درخشان، آبراه یا خور دبی و تاکسی های آبی، رستوران زیر آب هتل آتلانتیس، فرودگاه های عظیم و زیبا، زمین گلف، صحراهای بکر و دست نخورده و البته مراکز خرید متنوع، سالانه پذیرای حدود ۱۰ میلیون مسافر است. آب و هوای دبی گرم و مرطوب می باشد و بهترین زمان سفر به دبی زمستان است.

مسجد جمیرا

یکی از جاذبهٔ های گردشگری و مکانهای دیدنی دبی مسجد جمیرا است. این مسجد از زیباترین و معروفترین مسجدهای شهر دبی می‌باشد که دارای یک گنبد زیبا به ارتفاع ۱۶ متر و دو مناره بطول تقریبی ۴۰ متر و یک منبر بسیار زیبا و مجلل که نمونه ای از معماری نوین است . تصوير اين مسجد بعنوان سمبلی بر روی اسکناسهای 500 درهمی چاپ گردیده است. در نماسازی اين مسجد از سنگهای بسیار خوب به رنگ کرم مايل به صورتی استفاده شده است. اين مسجد به ويژه در زمان غروب آفتاب و شب (به دليل چراغانی و نورپردازی بسيار زيبای آن) بسیار دیدنی و جذاب می باشد .

خانه شیخ سعید

یکی از مکانهای دیدنی دبی خانه شیخ سعید است که اقامتگاه رسمی شیخ سعید آل مکتوم، امیر دبی (1958-1912) و پدر بزرگ امیر کنونی، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم بازسازی و مرمت گردیده است تا بار دیگر در انتهای تونل شندغه دبی با سربلندی بایستد. در ساخت این خانه از معماری خانه‌های قدیم ایران در ناحیه کویر و جنوب ایران ایده گرفته شده ‌است و مواد اولیه ساخت این خانه آهک و ساروج است.این خانه دارای یک حیاط بسیار بزرگ با پنج بخش مستقل برای افراد خانواده بوده است که هر بخش آن شامل یک ایوان، مهمان خانه و تعدادی اطاق است . بادگیرها ، درب‌ها و پنجره‌های کنده کاری شده، نورگیر‌های مشبک چوبی ، همه تصویرگر خانه‌های قدیمی دبی هستند. این خانه که قدمت آن به سال 1896 باز می‌گردد، امروزه کلکسیون نادری از عکسهای تاریخی، سکه‌، تمبر و اسناد تاریخی دبی را در خود جای می‌دهد.


پارک خور

یکی دیگر از مکانهای دیدنی دبی پارک خور می باشد.این پارک با طولی برابر 2.6 کیلومتر در امتداد خور دبی و در حد فاصل دو پل المکتوم و القرهود در بخش بردبی قرار گرفته است. شهر بچه ها در این پارک قرار دارد. سرزمین عجایب نیز در مجاورت این پارک قرار گرفته است...
اين پارک در بخش بردبی و در ساحل خور دبی قرار گرفته است.در اينجا شما می توانيد رفتن به يک ييلاق را تجربه کنيد. چندين هکتار باغ، اسکله های ماهيگيری، مسير های ويژه دو و پياده روی، محل هايي برای طبخ بريانی (باربي کيو)، مناطق ويژه بازی بچه ها، رستوران ها و کيوسک ها فروش غذا و نوشيدنی از جمله امکانات اين پارک می باشند. يک آمفی تئاتر بزرگ نيز وجود دارد که محل برگزاری کنسرت ها در زمان تعطيلات عمومی و موقعيت های خاص می باشد. در طول 2.3 کيلومتری پارک در امتداد خور، يک ماشين کابلی ، به بازديدکنندگان اين امکان را می دهد تا سوار بر آن (در ارتفاع 30 متری از سطح زمين) به تماشای پارک و خور دبی بپردازند. در نزديکی ورودی شماره يک پارک نيز يک شهرکودک و يک موزه برای کودکان وجود دارد. در ورودی شماره 2 نيز شما می توانيد يک موتورسيکلت چهارچرخ برای يک ساعت گردش در پارک اجاره نمایید. در اينجا دوچرخه سواری ممنوع می باشد ولی اسکيت سواری مجاز می باشد.

پیست اسکی دبی‌

پیست اسکی دبی‌ دارای 5 دور با ارتفاع و شیب متفاوت یکی دیگر از مکانهای دیدنی دبی می باشد. که طولانی‌ترین دور ‌آن، 400 متر با سقوطی بیش از 60 متر می‌باشد. مهارتهای خود را در اولین پیست اسکی بلند سرپوشیده جهان تجربه کنید یا شیبهای‌ آرام مبتدی را دور بزنید. اسکی‌بازها و اسنو‌بورد سواران در کلیه سطوح مهارتی از این شیبهای‌ گوناگون لذت می برند و اسنو‌‌بورد سواران همچنین می‌توانند پرشهای‌ خود را در منطقه سبک آزاد امتحان کنند. بچه‌ها و والدین می‌توانند به طور یکسان در پارک برفی دوطرفه‌ بزرگ که به مساحت 3000 مترمربع، بزرگترین پارک برفی سرپوشیده در جهان است، تفریح کنند. اسکی بازها نباید نگران لباس یا تجهیزات اسکی باشند؛ چرا که در پیست اسکی دبی، همه چیز در نظر گرفته شده و مکان استفاده از لباس زمستانی و تجهیزات اسکی و اسنو‌بورد برای میهمانان موجود است. آنها می توانند به پایین شیب بروند و تله کابین چهارگانه و یدک‌کش ها سریعاً میهمانان را برای دور بعدی به بالا منتقل می کنند.این مجموعه دارای مساحت 22.500 مترمربع پوشیده از برف واقعی در تمام سال می باشداین مساحت معادل سه زمین فوتبال می باشد.

موزه دبی

موزه دبی یکی دیگر از مکانهای دیدنی دبی می باشد.قلعه الفهیدی‌ که در سال 1800 بنا گردید، موزه دبی را در خود جای داده است و به نظر می‌رسد که قدیمی‌ترین بنای دبی می باشد.
در گذشته، از این قلعه برای دفاع از شهر دبی در برابر قبایل جنگجوی همسایه استفاده می‌شده است و در دوران های مختلف تاریخی، به عنوان مقر حکومت، اقامتگاه امیر، انبار مهمات و زندان نیز مورد استفاده قرار گرفته است. دیوارهای این قلعه از مرجان و صدف دریایی ساخته شده‌ است که با آهک به هم چسبیده‌اند. تیرهای چوبی به نام نگهدارنده اشکوب‌ بالایی را نگه می‌‌دارند و سقف از ساقبرگهای‌ نخل، گل و گچ ساخته شده است. در ورودی قلعه، یک در بزرگ با میخهای‌ آهنی وجود دارد که دیوارها و برجهای‌ جنگ‌زده آن گواه جنگ های گذشته هستند.
هدف اصلی از پیدایش آن عرضه و ثبت زندگی سنتی بوده است که بخش عمده‌ای از آن با سرعت در حال محو شدن می باشد.
در ورودی موزه، بازدید‌کننده می‌تواند مجموعه‌ای از نقشه‌های قدیمی خلیج فارس و امارات‌ را همراه با عکسهای هوایی که توسعه شهری قابل ملاحظه دبی را بین سالهای 1960 و 1980 نشان می‌دهند، مرور نماید.
در این مکان آلات موسیقی و طبل، فلوت، چنگ، نی انبان که ساخته شده از پوست بز است و سایر آلات محلی که در مناسبتهای بزمی استفاده می شدند، و همین طور خنجرهای‌ معروف به هنجر‌ بیشتر قابل توجه می باشند و همچنین شمشیرها، نیزه‌ها، کمانها‌ و پیکانها، زره‌های ساخته شده از پوست کوسه، تپانچه‌ها و تبرها به نمایش گذاشته می‌شوند.در نزدیکی این موزه یک خیمه که نمونه ای از یک خانه تابستانی عربی است و قایقهای‌ محلی وجود دارد.

برج خلیفه دوبی

برج خلیفه آسمان خراشی است که در شهر دبی واقع شده است. این برج با ۱۶۰ طبقه و ارتفاع ۸۲۸ متر (به گفته سازندگان این برج ارتفاع برج خیلفه تا نوک آنتن آن به بیش از یک کیلومتر می ‌رسد هر چند تا کنون ارتفاع واقعی این برج اعلام نشده، چرا که با اصرار اماراتی‌ ها طول این برج در زمان ساخت افزایش یافت و از اعلام اولیه فراتر رفت)، در حال حاضر عنوان بلندترین برج ساخته شده به دست انسان را به خود اختصاص داده‌است. برج خلیفه در روز چهارم ژانویه ۲۰۱۰ افتتاح شد . این برج در خیابان شیخ زاید در دبی قرار دارد و دارای بخش‌هایی با کاربردهای تفریحی، مسکونی، تجاری و اداری می‌ باشد و بخشی از آن نیز به عنوان هتل درنظر گرفته شده‌ است. گل صحرایی اصلی ‌ترین ایده‌ ی طراحی برج دبی را به معماران آن داده ‌است. این طراحی نه تنها از نظر شکل فیزیکی نیروی وارده توسط باد در طبقات آخر را مهار می‌کند، بلکه به ساکنان هر کدام از طبقات نمایی منحصر به فرد و بدون اشراف به سوی سایر واحدها می‌ دهد ، همچنین استفاده از طاق در نمای برج نشان دهنده ایده گرفتن طراحان برج خلیفه از معماری اسلامی است.

اتوبوس شگفت انگیز دبی

این وسیله نقلیه در خشکی بصورت یک اتوبوس است و در آب بصورت یک اتوبوس دریایی کار می کند. سفر با این اتوبوس، سفری مهیج و فراموش نشدنی می باشد.داخل این اتوبوس به امکانات مختلفی از جمله سیستم سرمایی مجهز گردیده است. جلیقه نجات و سایر تجهیزات مورد نیاز در مواقع ضروری نیز در این اتوبوس تعبیه شده است. یک راهنما در طول سفر اطلاعات جالبی را در اختیار شما قرار می دهد .

پالم‌ جمیرا‌

پالم‌ جمیرا‌ یکی دیگر از مکانهای دیدنی دبی می باشد.جزایر پالم‌ جزایر مصنوعی در دبی ،در امارات‌ متحده عربی می باشند .این جزایر بزرگترین پروژه‌های احیاء زمین در جهان به حساب می‌آیند که در آنها، بزرگترین جزایر مصنوعی جهان ساخته خواهد شد. این جزایر توسط املاک نخل احداث گردید.این جزایر پالم‌ جمیرا‌، پالم‌ جبل‌ علی و پالم دیره‌ می نامند.
این جزایر توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم‌ به منظور بالابردن میزان جهانگردی دبی ساخته شدند.
پالم‌ دیره از تقریباً 1 میلیارد متر مکعب‌ تخته سنگ و ماسه ایجاد شده است. کلیه مصالح از معادن امارات‌ متحده عربی استخراج خواهند شد. بین این سه جزیره بیش از یکصد هتل لوکس‌، ویلاها‌ و آپارتمانهای‌ ساحلی مسکونی، تفرجگاههای‌ ساحلی، پارکهای‌ تفریحی‌ آبی، رستورانها، مراکز خرید، امکانات ورزشی و چشمه‌های آب معدنی درمانی وجود خواهند داشت.
پالم‌ جمیرا‌ به شکل یک درخت نخل می باشد که از یک تنه ، یک تاج با 17 ساقبرگ‌ و یک جزیره هلالی پیرامون که به شکل یک موج شکن 11 کیلومتری می باشد، تشکیل می‌شود. این جزیره 5 کیلومتر در 5 کیلومتر بوده و مساحت کل آن بیشتر از 800 زمین فوتبال است. تاج با یک پل 300 متری به منطقه اصلی متصل خواهد شد و هلال با یک تونل‌ زیر دریا به بالای نخل وصل می‌گردد. این جزیره به عنوان‌ "هشتمین عجایب جهان"‌ شناخته شده است.

برج العرب

مکانهای دیدنی دبی برج العرب می باشد.این هتل مجلل در دبی ساخته شده است . ارتفاع این هتل 321 متر است این هتل جزء منحصر بفرد ترین هتل های دنیا می باشد این هتل در دریا بر جزیره مصنوعی در فاصله 280 متری از ساحل خلیج فارس واقع شده است که فقط از طریق راهی منحنی شکل به شهر می رسد . این هتل اتاق های معمولی ندارد بلکه متشکل از 202 سويت دوبلکس می باشد .کوچکترین سویت آن 169 مترمربع وبزرگترین آن 780 متر مربع است و یکی از گرانترین هتل های دنیا می باشد . یکی از رستورانهای این هتل به نام المنتهی به معنی بلندترین در ارتفاع 200 متری از سطح خلیج فارس واقع گردیده است با آسانسور پانورما قابل دسترسی است .

پارک آبی وادی وحشت دبی

با بيش از 23 نوع وسيله تفريحی و سرگرمی آبی که بيشتر آنها با هم مرتبط می باشند و در امتداد هم قرار گرفته اند و لذا بازديد کنندگان قادر خواهند بود تا بصورت پيوسته از حرکت بر روی آب در طول اين مراحل لذت ببرند.
اين پارک با مساحتی حدود 5 هکتار مابين هتل مشهور برج العرب و هتل ساحلی جميرا واقع شده است. پارک آبی وايلد وادی به شکلی طراحی شده تا ساعتهای طولانی لذت و هيجان را به جستجوگران هيجان و همچنين خانواده ها تقديم نمايد. طراحی هنرمندانه وسيله ها شامل هشت سرسره آبی انفجاری و دو بخش موج سواری در اين پارک، هيجان فوق العاده ای را برای تمامی سنين به همراه دارد.
شما می توانيد حالت بی وزنی را در قسمت سرسره سرعت در حالت سرخوردن با سرعت 80 کيلومتر در ساعت بدون ديدن کوچکترين آسيبی تجربه کنید. اين سرسره بلندترين و پر سرعترين سرسره دنيا (بغير از آمريکای شمالی) می باشد که يک سقوط نفس گير 33 متری همراه با يک آبشار به عمق وادی را برای شما ایجاد می نمايد. اين پارک بر اساس افسانه قديمی سندباد طراحی شده است. نوع طراحی و توجه به جزئيات مانند خلق شخصيت های کارتونی برای کمک کردن به ساختار موضوع باعث شده تا اين پارک آبی، جايزه بهترين طراحی و ارائه پارک های آبی را از طرف انجمن نوآوری در ساخت پارک های آبی، به خود اختصاص دهد.

همه چيز برای تفريح و هيجان مهياست. از پرتاب شدن توسط يک شاتل با سرعت 130 کيلومتر در ساعت به ارتفاع 64 متری در عرض 2.5 ثانيه گرفته تا يک شترسواری آرام در محوطه پارک و در کناراينها می توانيد از ساير امکانات اين پارک مانند استخرها، فروشگاه های عرضه مواد غذايی و نوشيدنی و غيره استفاده نماييد.
زمانی که از پل قرهود در نزديکی پارک کنار خور گذر می کنيد، متوجه سقف هايی رنگارنگ و درخشانی خواهيد شد. اينجا سرزمين عجايب است. يکی از منحصر بفردترين پارک های سرگرمی در منطقه خاورميانه.
اين پارک از سه بخش تشکيل گرديده است: خيابان اصلی، پارک سرگرمی ها و پارک آبی (SplashLand) که در هر بخش سرگرمی ها و تفريحات مختلفی ارائه می گردد. تعداد بسيار زيادی از دستگاه ها و ماشين ها و وسايل بازی (چه در داخل سالن و چه در فضای باز) تمامی افراد را به هيجان وا مي دارد.

باغ معجزه دبي

Miracle Garden Dubai باغ معجزه دبي در محیطی بسیار زیبا با گل هاي درخشان در وسط صحرا از دیدنی های دبی می باشد که موجب شگفتی گردشگران دبی گردیده است.اين پارک که در روز ولنتاين 2013 راه اندازي شد. با گل روي زمين و حلقه های قوسی و قلب شکل طراحی شده است ، باغ حدود 45 ميليون گل دارد.این باغ در حال حاضر نامزد براي ثبت رکورد گينس بخاطر طولاني ترين ديوار گل جهان است . حداقل 45 رنگ طبيعي موجود در باغ معجزه وجود دارد. هر منطقه داراي طرح هاي محوطه سازي عمودي و افقي خاص هر گردشگاه میباشد که قوس شکل است و مسير با ميني چتر سايه رنگارنگ پوشش داده شده ، هرم های گل با 10 متر ارتفاع، آب استخر در فضاي باز، سرویس بهداشتی، وضو خانه و نمازخانه همگی از امکانات این باغ هستند.

مسجد الفاروق دبي

Al Farah Mosque Dubai در منطقه صفاي دبي، بزرگترين مسجد دبی، مسجد الفاروق دبی واقع گردیده است. این مسجد به سبک مساجد عثماني احداث شده هشت هزار و 700 متر مربع مساحت و دو هزار نمازگزار را در خود جای می دهد. معماري زیبای این مسجد آنرا در دسته دیدنی های دبی قرار داده. نمای بيروني مسجد الفاروق شبيه مسجد سلطان احمد در استانبول ترکيه می باشد ولي در معماري داخلي آن از طرح هاي ترکي و مراکشي استفاده شده است. اين مسجد شامل مرکز فرهنگي ، کتابخانه اي با سه هزار عنوان کتاب و سالن قرائت خانه نيز مي باشد.معماران و صنعتکاراني از مراکش نماي داخلي اين مسجد را طراحي اجرا کرده اند. اين مسجد در سال 2011 افتتاح شده و شامل 21 گنبد و چهار گلدسته است

ميدان عبد الناصر بني ياس دبی

Baniyas Square Dubai یکی دیگر از دیدنی های دبی ، ميدان عبد الناصر دبی در ومرکز شهر دبي اقع است. يک ساختمان در ضلع غربي اين ميدان قرار گرفته است که اطلاعات مورد نياز مسافران و توريست ها را در اختيار شان قرار مي دهد. در فاصله کمي از اين ميدان به مرکز خريد تويين تاورز مي رسيم که بدليل قرار گرفتن دو رستوران معروف ايراني در آن، پاتوق مسافران ايراني مي باشد. با حرکت به طرف شرق اين ميدان به خيابان سبخه مي رسيم که نقطه شروع بازار مرشد است.اين منطقه معروفترين ناحيه شهر نزد مسافران ايراني بوده و هست. چندين فروشگاه معروف ايراني نيز در نزديکي اين ميدان واقع شده اند. به همین خاطر این منطقه در واقع یکی از مراکز خرید دبی نیز محسوب می شود، برج ديره که بورس فروش فرش ايراني مي باشد نيز در ضلع جنوبي اين ميدان قرار گرفته.

سیاره سحر آمیز

یکی از محبوبترین محل ها برای کودکان در دبی، سیاره سحرآمیز درمرکز خرید سیتی سنتر است. البته وجود بازیهای ویدئویی زیادی در اینجا، سایر سنین را نیز به خود جلب می کند.
اين شهر بازی در مرکز خريد معروف سيتی سنتر واقع شده است . اين مجموعه مورد علاقه بسياری از خانواده ها و کودکان آنها می باشد.چرخ و فلک ، تاب گردان، قطار برقی، اتومبيل سواری و بازيهای ويدئويی و الکترونيکی گوناگون از جمله امکانات اين شهر بازی می باشد.

برج دبی

بلندترین آسمان خراش می باشد که در شهر دبی احداث شده است این برج دارای بیش از ۱۶۰ طبقه‌، و تقریباً ۸۰۸ متر ارتفاع است و بلندترین برج جهان می باشد.
پیش‌بینی می‌شود که این برج به یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های شهردبی تبدیل شود. در این برج که در خیابان شیخ‌ زاید در بر دبی ساخته می‌شود، بخش‌هایی با کاربردهای تفریحی، مسکونی، تجاری، اداری و ... وجود دارد.

باغ وحش دبی

باغ وحش دبی برای اولین بار در سال 1967 بوسیله یکی از حاکمان ساکن دبی بنام شیخ راشد بن مکتوم در زمینی به مساحت 2 هکتار که در آن زمان نقطه پایانی شهر محسوب می شد ساخته شد که هم اکنون نیز به عنوان قدیمی ترین باغ وحش در میان باغ وحشهای کشورهای عربی می باشد.
این باغ وحش در سال 1971 تحت نظر شهرداری دبی قرار گرفت و از آن زمان تا کنون 2 مرتبه تغییرات ساختاری در آن لحاظ شده است.در اولین مرحله از ساخت این باغ وحش حیواناتی که در آن موجود بود محدود به چند نوع از نژادهای مختلف گربه های بزرگ، میمون، سوسمار برخی از خزندگان و پرندگان و سایر حیوانات اهلی و وحشی مخصوص منطقه بود اما در فاز دوم بازسازی که از سال 1986 شروع شد و تا سال 1989 به پایان رسید تغییراتی در قفس حیوانات محل نگهداری و زندگی آنها و افزایش نوع حیوانات آن از نقاط مختلف جهان گردید که امروزه تعداد بسیار زیادی از انواع حیوانات مختلف در این محل نگهداری می شوند همچنین آکواریوم بزرگی برای نگهداری گونه های مختلف دریایی تعبیه شده است که بواسطه آن گونه های گوناگونی از آبزیان در آن نگهداری می شوند.
در این باغ وحش هم اکنون 230 گونه جانوری و 248 نمونه پستاندار مانند روباه شیر پلنگ شامپانزه میمون گوزن خرسهای متعدد زرافه و بعضی از گونه های در معرض خطر در حال نگهداری می باشد.

پارک ساحلی جمیرا

ساحل طولانی این پارک بسیار تمیز می باشد. در کنار ساحل و درامتداد آن درختان نخل زیادی قرار دارد که سایه سار زیبایی برای شناگران و سایر بازدیدکنندگان از این پارک فراهم نموده است.
اين پارک با وسعتی در حدود 12 هکتار در خيابان ساحلی جميرا قرار گرفته است. اين پارک بسيار محبوب می باشد. دريای لاجوردی،درختان نخل، يک ساحل طويل و باريک، باغ ها و چمنزارهای زيبا و وسيع، محيط دلپذيری را برای ساکنین و گردشگران بوجود آورده است.
محل هايی برای طبخ با باربی کيو، زمين مخصوص واليبال و کيوسک های فروش غذا ونوشيدنی از ديگر امکانات اين پارک می باشند. نيروهای غريق نجات در طول ساعتهای مجاز برای شنا کردن (8 صبح تا 6 بعد ازظهر) در کنار ساحل حضور دارند. استفاده از دوچرخه و اسکيت نيز دراين پارک مجاز نمی باشد.

پارک ساحلی الممزر

این پارک در بخش دیره شهر دبی و در کنار تالاب الممزر واقع شده است. ورود به این پارک با اتومبیل آزاد می باشد. امکانات خوبی برای بازدیدکنندگان از اين پارک در نظر گرفته شده است.لذا این پارک در روزهای تعطیل پذیرای تعداد قابل توجه ای از ساکنین دبی و مسافران می باشد.
اين پارک با مساحتی حدود 106 هکتار در منطقه الحمريه بعد ازاسکله الحمريه قرار دارد. اين پارک وسيع شامل چهار ساحل، دو استخر، زمين بازی ويژه کودکان، چمنزارهای گسترده و درختان و بوته زارهای فراوان می باشد که تفرجگاه آرامی را بوجود آورده اند. اين پارک بويژه در روزهای جمعه بسيار شلوغ است ولی ازدحام جمعيت به دليل وسعت زياد پارک به چشم نمی آيد. يک آمفی تاتر بزرگ نيزدر اين پارک وجود دارد. سواحل اين پارک مجهز به سرپناه، اطاق های مخصوص تعويض لباس و دوش می باشند. افراد غريق نجات نيز در تمامی طول ساحل و در کنار استخرها حضور دارند. کيوسک هايی در کنارسواحل، غذا، نوشيدنی و برخی ديگر از مايحتاج شما را در اختيارتان قرار می دهند. آلاچيق هايی مجهز به وسايل آشپزی و محل طبخ باربی کيو به متقاضيان کرايه داده می شود. شما می توانيد با اتومبيل شخصی وارد پارک شويد.

پارک مشرف

اين پارک کمی خارج از شهر واقع شده است اما به دليل امکانات و وسعت زياد آن محبوب خانواده ها می باشد (شما می توانيد با اتومبيل وارد پارک شويد). از بخش های جالب اين پارک می توان به خانه های مينياتوری ساخته شده متعلق به ملل مختلف جهان اشاره کرد. يک ترن نيز گردشگران را بعد از ظهرها دور تا دور پارک می گرداند. شترسواری، اسب سواری و بازی در محوطه ويژه بازی بچه ها از ديگرسرگرمی های اين پارک است. استخرهای شنا نيز ويژه آقايان و بانوان موجود است. دوچرخه و اسکيت سواری ممنوع می باشد. در اين پارک روزخاصی برای بازديد خانمها در نظر گرفته نشده است.

غذاهای دبی

پیش از سال ١٩٦٠ میلادی، غذای اصلی اماراتی ها شامل ماهی، برنج، نان، خرما،ماست، سبزی و گوشت گوسفند، بز و شتر بود. پس از آن، کیفیت و تنوع برنامه ی غذایی، توسط غذاهای وارداتی که فروشگاه های مدرن عرضه می کردند، بهبود یافت.
ناهار، یکی از وعده های مهم غذایی است که در خانه سرو می شود و معمولاً شامل ماهی، برنج، گوشت و سبزی است. بیشتر امارات یها ترجیح می دهند که به روش سنتی یعنی با دست راست غذایشان را بخورند. مسلمانان سختگیر، خوردن گوشت خوک و نوشیدن مشروبات الکلی را ممنوع کرده اند و همچنین گوشتی که می خورند، باید به روش اسامی ذبح شده باشد.
اماراتی ها به مهمان نوازی مشهورند؛ آنها به مهمان هایشان ادای احترام کرده و از آنان با قهوه و خرمای تازه پذیرایی م یکنند. برای آنان بخور خوشبو می سوزانند و مهمانان می توانند عطر خوش آن را در فضا احساس کنند. با آمدن جمعیت مهاجر به امارات، رستوران ها غذاهای متنوع اقوام مختلف را عرضه می کنند و علاوه بر آن، رستوران های فست فود نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. با وجود مسلمان بودن این کشور و تعصب مسلمانان، نوشیدنی های الکلی و گوشت های حرام نیز در بعضی از رستوران ها سرو می شوند.
در امارات تعداد قابل توجهی رستوران وجود دارد که انواع غذاهای رايج در کشورهای مختلف را طبخ می نمايند. تعداد زيادی از اين رستوران ها در هتل ها واقع شده اند و مابقی نيز در گوشه و کنار شهر پرا کنده اند. فروشگاه ها و سوپرمارکت های بسياری نيز مواد غذايی مورد نياز ملل مختلف سا کن در دبی را تامين می کنند. مواد غذايی از جمله ميوه و سبزيجات تازه از سراسر دنيا به دبی وارد می شود.
بازار ماهی نيز از رونق خاصی برخوردار است.ديدار از بازار ماهی دبی خالی از لطف نيست. در اين بازار انواع ماهی به صورت تازه به مشتريان عرضه می شود. آب مورد نياز شهر دبی توسط تصفيه خانه ها تامين می شود. اين آب کاملا بهداشتی و سالم می باشد، ولی اغلب مردم ترجيح می دهند از آب معدنی برای شرب استفاده نمايند.
نوشيدنی های الکلی نيز تنها در هتل ها موجود می باشد و رستوران های بيرون اجازه سرو اين نوشيدنی ها را ندارند. گوشت خوک نيز به دليل حرام بودن (به جز در مکان هايی محدود و خاص) در منوی غذاها ديده نمی شود.

برخی از غذاهای اماراتی ها به شرح ذیل می باشد:

۱-شتر شکم پر

در کتاب رکوردهای گینس از "شتر شکم پر" به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و پرحجم‌ترین غذاها نام برده شده است. از دید هر کسی که این غذا را امتحان کرده، چیزی ورای لوکس است. برخی اوقات تصور می‌شود که این غذا، افسانه‌ای بیش نیست و نقدهای بسیاری درباره‌ی آن شده است. با این حال، این شتر سوخاری خوشمزه، شگفت انگیز و بزمی در مراسم‌های قبیله‌ای اعراب سِرو شده و امروزه در خانه‌ی اشراف دبی تبدیل به جواهر مراسم‌ها شده است. این غذای شکم پر چندلایه‌ای از مرغ، تخم مرغ، ماهی و گوسفند همراه با گوشت شتر است.


۲- الهریس (Al Harees)

کسانی که این غذا را امتحان کره‌اند، می‌دانند همان حلیم ایرانی است که با پخت طولانی گندم و بره تهیه می‌شود که دارای طعمی دلپذیر و بافتی نرم و دلنشین است. می‌توانید این غذا را با نمک یا شکر میل کنید و از طعم آن لذت ببرید.

۳- فلافل

در خاورمیانه این غذا به نام طعامیا شناخته می‌شود و یکی از پرطرفدارترین غذاها در کشورهای عربی شرقی و هم چنین ایران است. هم چنین دارای شهرت پرطرفدارترین خوراکی فلسطین است. این غذا معادل سیب زمینی سرخ شده است و معمولا کنار غذا سِرو می‌شود.


۴- هوموس (Hummus)

هوموس، یک سس مشهور از فرهنگ خاورمیانه. این غذا با نخود، روغن زیتون، ارده، آبلیمو، سیر و نمک تهیه می‌شود. هوموس با نان پیتا و به عنوان پیش غذا سِرو می‌شود. هنگامی که صحبت از هوموس به میان می‌آید، نمی‌توان شاوارما را فراموش کرد! حتما این غذای خوشمزه را امتحان کنید.


۵- گجیا ( Ghuzi)

گجیا یکی از مشهورترین غذاهایی است که در اکثر رستوران‌های دبی سرو می‌شود و در میان پرافتخارترین غذاهای رستوران‌های این شهر قرار دارد. این غذا از بریان کردن یک بره‌ی کامل تهیه می‌شود و با برنج، سبزیجات و دانه‌های روغنی سرو می‌شود. اگر دوست دارید که طعم اصلی غذاهای دبی را بچشید، سفارش این غذا را فراموش نکنید


۶- مجبوس (machboos)

مجبوس، غذایی فوق‌العاده‌ ویژه شهر دبی که با بره‌ی ادویه زده، گوجه فرنگی، خورشت و برنج تهیه می‌شود. یک غذای مخصوص پرادویه که شهرت‌اش را با "لومی" به اشتراک می‌گذارد. برای وسعت بخشیدن به ذائقه‌تان، باید این غذا را امتحان کنید و هنگامی که مزه آن را چشیدید، دوباره سفارش ندادنش بسیار دشوار است.


۷- شاوارما (Shawarma)

شاوارما، غذای مشهور و پرطرفدار در دبی است که شهرت بسیاری در سرتاسر آسیا دارد. این غذا از گوشت بره و مرغ به همراه سبزیجات رنگارنگ، سیب زمینی سرخ شده، خیارشور و سس سیر تهیه می‌شود. امروزه طعم و آماده سازی این غذا در هر جا متفاوت است، با این حال، نمودار شهرت این غذا هیچگاه رو به پایین نرفته است.

۸- آش آسارایا (Esh asarya)

آش آسارایا که به عنوان "نان حارم" شناخته شده، نوعی کیک پنیر با روکش خامه‌ای است. با طعمی فوق‌العاده و بافت نرم، این غذا دارای جایگاه ویژه‌ای در دسرهای مشهور دبی است.

۹- تبوله (Tabbouleh)

تبوله، نسخه‌ی گیاهی آشپزی عربی. این غذا یک سالاد است که به طور سنتی از بلغور، گوجه، خیار و جعفری ریزشده به همراه سیر و پیاز و روغن زیتون، آبلیمو و نمک تهیه می‌شود. این غذا نه تنها سلامت را تقویت، بلکه اشتها را نیز به روشی متعادل تحریک می‌کند.

۱۰- مهالابیا (Mehalabiya)

مهالابیا غذایی سرحال کننده دارای رگه‌هایی از گلاب و پسته است. این غذا در اصل یک پودینگ است و دسر مورد علاقه‌ی تمام سنین و گروه‌ها است. از این غذاهای ضیافتی لذت ببرید و طیف ذائقه‌تان را با چنین غذاهایی در دبی گسترش دهید!

منبع: کجارو

رستوران های دبی

رستوران پیر چیک ( pier chick ) در دبی

اگر بدنبال غذاهای دریایی و مکانهای رویایی و رمانتیک و شیک با غذاهای لذیذ هستنید این رستوان یکی از بهترین هاست . غذا خوری آن با منظره ای فوق العاده از برج العرب و مجتمع چشمگیر مدنیة الجمیرا این لذت را تکمیل می کند .

رستوران گلستان ( golestan ) در دبی

ستوران گلستان در خیابان گارهود دبی قراردارد و همه روزه در محیطی زیبا و آرامش بخش پذیرای مهمانان ایرانی تور دبی می باشد. می توانید در این رستوران زیبا انواع غذاهای ایرانی را با قیمت مناسب میل و از طعم دلچسب آن لذت ببرید. غذاهای این رستوران بین المللی از مواد تازه و خوشمزه تهیه شده و کاملا باب میل ایرانیان می باشد.

رستوران صدف ( sadaf ) در دبی

در این رستوران می توانید از مهمان نوازی اصیل و فضایی سنتی ایرانی نشات گرفته لذت ببرید ومی توانید صمیمیت و خدمات و کیفیت بالا را دریافت کند.

رستوران تیترو در دبی ( teatro ) در دبی

این رستوران در هتل برج های روتانا واقع شده است . این رستوران نماد تمام عیار از یک رستوران درجه یک که سر آشپزهای فوق حرفه ای آن در فضای باز با سوشی ، لازانیا، پیتزا ، رشته های طعم دار ، کباب و ... در تنور های سفالی و فرهای ذغالی و کباب پزهای چرخان غذای فوق العاده ای برای شما آماده می کند.

رستوران ایرانی انار در دبی

این رستوران دارای کیفیت غذای خوب ،دکور و فضای سنتی و منظره بسیارزیبای از برج العرب و برج های بادی در مدنیت جمیره است.البته این رستوران بوفه ندارد و از قیمت بالای برخوردار است.

آدرس: بازارچه مدینت الجمیره

رستوران زنجیره ای مک دونالد دبی

این فست فود دارای شعبه های زیادی در تمام دنیا می باشد که باکیفت و قیمت مناسب جایگاه مناسبی در میان مردم دارد.

هتل های دبی

هتل های دو ستاره دبی

هتل رویال گاردن دبی

این هتل 2 ستاره دارای اتاق های 1 تخت, اتاق 2 تخت, اتاق 3 تخت, استاندارد می باشد و از امکانات هتل می توان به رستوران و بار, سالن کنفرانس, پارکینگ, لاندری, کافی شاپ, بوفه و صبحانه, اتاق مخصوص سیگار اشاره نمود. هتل رویال دارای استخر روباز می باشد و اتاق ها دارای امکانات تلویزیون ال سی دی, مینی بار, حمام, یخچال, سیستم تهویه مطبوع, روم سرویس 24 ساعته, گاو صندوق, صندوق امانات هستند.

هتل های سه ستاره دبی

Dream Palace

این هتل واقع در منطقه دیره است و فاصله اش از فرودگاه بین المللی دبی 15 دقیقه می باشد.این هتل 3 ستاره دارای استخری بر روی بام می باشد همراه با منظره ای وسیع از شهر و اتاق هایی با تهویه خوب و مطبوع برای میهمانان می باشد.علاوه بر این رستوران این هتل با غذاهای بین الملی آماده پذیرایی از میهمانان می باشد.این هتل 750 متر با ایستگاه مترو الرقه فاصله دارد و reception هتل به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی می باشند.

فورچون دیره (FORTUNE DEIRA )

هتل فورچون مروارید در مرکز دبی واقع شده است که دارای اتاق های زیبا همراه با یک رستوران، یک بار، و یک کلوپ شبانه می باشد. همچنین مهمانان این هتل به یک مرکز تناسب اندام نیز دسترسی دارد.
اتاقهای هتل فورچون مروارید با مبلمان چوبی و کف مدرنیته تزئین شده اند. همه آنها دارای یک تلویزیون و مینی بار می باشند. سوئیتهای این هتل دارای یک اتاق نشیمن بزرگ با دسترسی رایگان به اینترنت بیسیم می باشد.
همچنین مهمانان در بوفه هتل می تواند صبحانه، ناهار و یا شام خود را با غذاهای محلی و بین المللی سرو کند. و نیز مناطق اطراف هتل طیف گسترده ای از رستوران ها را دارا می باشد.
مهمانان با بازی بیلیارد و یک نوشیدنی در میاره می تواند از اوقات فراغت خود لذت ببرند . این هتل همچنین دارای یک ساندویچ فروشی می باشد. پذیرش 24 ساعته مهمان و سالن کنفرانس با امکانات سیستم کامپیوتری و صوتی از دیگر خدمات این هتل می باشد.
هتل فورچون مروارید با فرودگاه بین المللی دبی 7 کیلومتر فاصله دارد.

هتل کامفورت این ( comfort inn)

هتل (کامفورت این )از هتل های ۳ ستاره ای است که بسیار مجلل می باشد هتل کامفورت در یکی از مناطق اصلی دبی به نام دیره و خیابان پر رفت و آمد الرقه احداث شده است .این هتل دارای امکانات ورزشی بسیار فراوان و بی نظیر می باشد .امکانات در حد یک هتل ۴ ستاره است و خدمات آن به نحو بسیار عالی به مهمانان ارائه می شود . دارای اتاق هایی با امکانات تلویزیون ال سی دی, ماهواره, تلفن, مینی بار, حمام, سشوار, یخچال, سیستم تهویه مطبوع, روم سرویس 24 ساعته, گاو صندوق می باشد. مراکز خرید ، مراکز توریستی ، مراکز تجاری ، و فرودگاه در محل های بسیار نزدیک به هتل کامفورت این در دیره دبی می باشند .
رستوران و بار, سالن کنفرانس, بوفه صبحانه, خدمات پرینت و فکس, صرافی, پارکینگ, لاندری, سرویس ترانسفراز امکانات هتل است و خود هتل دارای فروشگاه ها ی بزرگ و مختلفی می باشد و خرید را ضمن نگهداری از اطفال شما بسیار راحت وآسان کرده است .هتل جزو هتل های ممتاز در دبی می باشد.
مرکز خرید ۵ دقیقه تا هتل فاصله دارد.از فرودگاه بین المللی دبی ۵ کیلومتر هتل فاصله می باشد . ناگفته نماند ایستگاه متروی میدان وحدت ،در چند قدمی هتل قرار دارند .خدمات خانه داری و… در هتل کامفورت این ، وجود دارد .
سالن بدنسازی, میز بیلیارد, استخر سرپوشیده, سونا و جکوزی از نمونه امکانات ورزشی در هتل می باشد . رستوران بسیار عالی دارد که زبانزرد تمام افراد می باشد.استخر وحمام آب گرم و سالن ماساژ در هتل کامفورت این وجود دارد .در فضای سبز آن قدم بزنید وروی صندلی هایی که در زیر درختان قرار دارند استراحت کنید و استرس را از خود دور کنید وآرامش را به خود هدیه کنید .

هتل سان اند سند (SUN & SAND )

هتل سان اند سند، در مرکز مراکز تجاری دبی واقع شده و حدود 5 دقیقه با پای پیاده تا برج ساعت فاصله دارد.
از امکانات این هتل، رستوران و بار, سالن کنفرانس, پارکینگ, لاندری, کافی شاپ, گشت درون شهری و برون شهری, پرستار کودک،می باشد و امکانات ورزشی این هتل شامل استخر روباز, استخر سرپوشیده, سالن بدنسازی، واحدهای لوکس و تجهیز شده به تلویزیون ال سی دی, مینی بار, حمام, یخچال, سیستم تهویه مطبوع, روم سرویس 24 ساعته, گاو صندوق و همچنین پارکینگ می باشد.
بعضی از سوئیت های مدرن این هتل ازسالن پذیرایی وسیع و مبلمان شیک آراسته شده اند. همچنین مهمانان و گردشگران ازسونا و جکوزی هتل، میتوانند ساعتی را به آرامش بگذرانند. سالن غذاخوری هتل انواع مختلفی از غذاهای محلی و بین المللی را سرو میکند.
هتل سان اند سند، 10 دقیقه ،سواری، تا فرودگاه دبی فاصله دارد.

هتل فورچون بوتیک (Fortune Boutique)

هتل فورچون بوتیک(Fortune Boutique) دبی هتلی لوکس و مجلل است که در قلب شهر دبی و منطقه پر تردد دیره واقع شده است . این هتل دارای سرویس رایگان به سیتی سنتر دی ره و پارک ساحلی است. این هتل بزرگترین اتاق ها را در میان هتل های 4 ستاره ی دبی دارا می باشد و دارای اتاق 1 تخت, اتاق 2 تخت, اتاق 3 تخت, سوئیت, اتاق خانوادگی, اتاق مخصوص مهمان, استانداردمی باشد و اتاق های هتل مجهز به تلویزیون ال سی دی, تلفن, مینی بار, حمام, سشوار, یخچال, سیستم تهویه مطبوع, روم سرویس 24 ساعته, گاو صندوق هستند .رستوران و بار, سالن کنفرانس, پارکینگ, لاندری, فروشگاه, کافی شاپ, ترانسفر فرودگاهی, گشت درون شهری و برون شهری, پرستار کودک, بوفه و صبحانه, سالن زیبایی, اتاق مخصوص سیگاراز امکانات هتل می باشد و در رستوران هتل انواع غذاهای شرق دور و آسیای جنوبی را سرو می کنند. استخر سر پوشیده و سر باز, جکوزی, سونای خشک, باشگاه و اینترنت رایگان از جمله ویژگی های این هتل به شمار می رود.هتل 4 ستاره ی فورچون بوتیک تا فرودگاه دبی حدود ۱۰ دقیقه فاصله دارد و تا مرکز تجاری دبی کوتاه می باشد.

هتل های چهار ستاره دبی

هتل جواهر گاردن (Jawhara Gardens )

هتل Al Jawhara Gardens دبی در بندر سعید و دقیقا در کنار فرودگاه بین المللی دبی واقع گردیده است. دکوراسیون تمامی سوئیت های این هتل به سبک عربی می باشد و به مبلمان و اثاثیه ای زیبا آراسته شده اند.در اتاق های این هتل دسترسی رایگان به اینترنت مهیا می باشد. میهمانان این هتل می توانند از غذاهای رستوران بین المللی این هتل در بیست و چهار ساعت شبانه روز و هفت روز هفته لذت ببرند. همچنین رستورانی فصلی با غذاهای تازه دریایی و یک کافی شاپ در خدمت میهمانان هستند. امکان صرف غذا در کنار استخر Al Jawhara نیز فراهم است.
هتل Al Jawhara Garden در نزدیکی مرکز خرید Deira City Centre دبی قرار دارد. همچنین با 4 دقیقه رانندگی از این هتل می توان به فرودگاه بین المللی دبی رسید.این هتل دارای امکانات رستوران - پاسخگویی 24 ساعته - روم سرویس - امکان نگهداری از کودکان - ارائه خدمات به میهمانان معلول - سوییت عروس - امکان سرو صبحانه در اتاق - گاوصندوق در هر اتاق - صرافی - خشکشویی - مرکز تجاری - اجاره ماشین - انبار چمدان - تهویه - آسانسور - خدمات گردشگری می باشد. و میهمانان این هتل می توانند از امکانات ورزشی سونا - ماساژ - استخر رو باز – استخر سرپوشیده هم استفاده کنند.
این هتل برای یک کودک زیر 6 سال در صورتی که به تخت اضافی در اتاق نیاز نداشته باشد و برای یک کودک زیر 3 سال در صورتی که از تخت کودک استفاده کند رایگان است.

هتل سیتی سیزن دبی (City Seasons Hotel Dubai)

هتل City Seasons Hotel Dubai، در قلب شهر دبی واقع و در مجاورت مراکز تجاری، آبنمای دبی و جاذبه های دیگر شهر قرار گرفته است. این هتل مدرن از 180 اتاق و سوئیت تشکیل شده است که هریک از مبلمان راحت و امکانات رفاهی بسیاری برخوردار می باشند. میهمانان میتوانند در رستوران ویژه هتل به صرف خوراک های تایلندی بپردازند و یا در کافی شاپ هتل، غذای سبک و نوشابه میل نمایند.
هتل، تا فرودگاه بین المللی دبی، با ماشین 10 دقیقه و پیاده تا مرکز معروف تجاری City Centre، 5 دقیقه فاصله دارد.از امکانات هتل می توان به رستوران - پذیرش شبانه روزی - روزنامه - اتاقهای پاک و بدون سیگار - آسانسور - پذیرش و تحویل سریع - انبار بار و چمدان - تهویه اشاره کرد. هتل سینتی سنتر دارای - اتاق و امکانات برای معلولین - اتاقهای VIP می باشد.

هتل هالمارک (Hallmark Hotel)

هتل Hallmark Hotel، در قلب منطقه تجاری دبی واقع شده و 10 دقیقه، با ماشین تا فرودگاه بین المللی شهر فاصله داشته و در خیابان پر رفت و آمد و پر نشاط Al Rigga قرار گرفته است. هتل از 114 اتاق و سوئیت که هریک به تمیزی تزئین شده اند تشکیل شده است. میهمانان میتوانند به دلخواه خود یکی از اتاقهای لوکس وسنتی و یا سوئیت های بزرگ و مدرن را انتخاب نمایند. تمامی اتاق ها، با سلیقه طراحی و با برخورداری از لوازم مدرن نوید بخش اقامتی آرام خواهند بود. میهمانان میتوانند از استخر بام هتل، محوطه آفتاب، استخر مجزای کودکان و رستوران کنار آن بهره مند گردند.مرکز سلامت و تناسب اندام هتل، از ورزشگاه کاملا مجهز، سونا، اتاق بخار و خدمات متنوع ماساژ و درمان برخوردار می باشد. رستوران های متعددی در هتل موجود می باشند که هریک انواع خوراکهای متنوع بین المللی را سرو می کنند. میهمانان میتوانند در رستوران ویژه چینی، غذا میل کنند و یا از غذاهای سلف سرویس فراوان رستوران اصلی و شبانه روزی هتل بهره مند شوند. میهمانان مستحضر باشند که نوشیدنی های الکل دار، در هتل سرو نمی شوند. میهمانان از اینکه هتل در مکانی مناسب و درمجاورت اماکن مشهور دیره از جمله آبنمای معروف دوبی،بازار مینا، Heritage Village و مراکز خرید متعدد قرار گرفته است خوشنود خواهند شد. هتل ، سرویس ترانسفر قابل تمجیدی را به ساحل Mamzar و مرکز شهر دیره تدارک دیده است.

از دیگر امکانات هتل می توان به رستوران - پذیرش شبانه روزی - روزنامه - بالکن - اتاقهای پاک و بدون سیگار - آسانسور - گاوصندوق - انبار بار و چمدان - منطقه بدون سیگار اشاره کرد.

هتل نووتل البرشا(Novotel Al Barsha Hotel)

هتل نووتل البرشا(Novotel Al Barsha Hotel) دبی یکی از هتل های لوکس و مجلل در مرکز شهر دبی می باشد و تنها 3 دقیقه تا جاده مهم و شناخته شده شیخ زاید فاصله دارد که متصل به مرکز کنوانسیون بین المللی دبی می باشد . به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب هتل ، امکان دسترسی به مراکز تفریحی و تجاری و وسایل حمل و نقل عمومی به آسانی امکان پذیر است . امکاناتی مدرن ، خدماتی 24 ساعته و پرسنلی مجرب دست به دست هم داده تا این هتل 4 ستاره را به یکی از خاص ترین هتل های هم ردیف تبدیل نماید .اتاقهای هتل مبله شده با دکوراسیون مدرن، سیستم اینترنت بیسیم، یک تلویزیون صفحه تخت و مینی بار است. واحدهای هتل با یک اتاق نشیمن و آشپزخانه و حمام اختصاصی با سشوار تجهیز شده است. مهمان می تواند در رستوران ناهار و شام سرو کند. گزینه های دیگرهتل یک سالن کنفرانس و یک کافی شاپ است.این هتل یک سالن جلسه برای مهمانان کاری فراهم کرده است. پارکینگ خصوصی رایگان در هتل موجود است. محیط آرامش بخش و فضای پاکیزه و دنج هتل درکنار کارکنان با اخلاقی که شبانه روز مشغول ارائه خدمات و سرویس دهی به گردشگران تور دبی هستند و بهره مندی از به روز ترین امکانات دلیل انتخاب این هتل توسط توریستان می باشد ؛ در ضمن مرکز خرید دبی مال 8 دقیقه و فرز دبی و منطقه دیره نیز کمتر از 15 دقیقه ، پیاده تا هتل فاصله دارند . ایستگاه متروی مرکز تجارت جهانی نیز در چند قدمی آن قرار دارد .

هتل رز ریحان (Rose Rayhaan Hotel)

هتل Rose Rayhaan by Rotana، بلندترین هتل در سرتاسر دنیا میباشد. هتل توسط ایستگاه های متعدد مترو، رستوران و کافه احاطه شده است و اقامت راحت و ممتازی را به میهمانان ارائه میدهد. مرکز اداری DIFC در نزدیکی هتل واقع شده است. هتل با 333 متر ارتفاع و 72 طبقه، از اتاقها و سوئیتهای بزرگ و مدرنی برخوردار بوده که هریک به تلویزیون LCD و چشم انداز خیره کننده شهر مجهز میباشند. استخر هتل در طبقه چهارم قرار گرفته است. از دیگر امکانات هتل میتوان به جکوزی، اتاق ماساژ، سونا، اتاق بخار، ترانسفر دوطرفه فرودگاه اشاره داشت. میهمانان میتوانند پیاده به بازار دوبی که بزرگترین بازار در دنیا به شمار میرود، دست یابند. نمایشگاه دوبی، بازارهای امارات و Burjuman نیز ظرف 10 دقیقه سواره قابل دسترسی میباشند. طی ماه مبارک رمضان، بوفه صبحانه و یا سحری در اتاق میهمانان سرو میشود.رستوران - پاسخگویی 24 ساعته - روم سرویس - امکان نگهداری از کودکان - امکان سرو صبحانه در اتاق - امکان ارائه خدمات به صورت VIP - صندوق امانات - صرافی - خشکشویی - مرکز تجاری - انبار چمدان - تهویه - آسانسور از امکانات عمومی هتل و اسپا - سونا - ماساژ - استخر رو باز (در تمامی فصول) - سالن بدنسازی - حمام ترکی از امکانات ورزشی هتل می باشد.

هتل های پنج ستاره دبی

هتل وارویک (Warwick Dubai)

هتل وارویک (Warwick Dubai) واقع در جاده شیخ زاید، و نزدیک به مرکز مالی بین المللی دبی و مرکز شهر دبی می باشد. برج خلیفه و مجسمه مال دبی 10 دقیقه با ماشین از هتل فاصله دارد.این هتل دارای 357 اتاق و سوییت می باشد و دارای اینترنت پر سرعت رایگان است. دز این هتل طبقه ای مجزا برای بانوان وجود دارد .از امکانات دیگر هتل 6 سالن کنفرانس و استخر و تنیس و پارکینگ می باشد.

هتل الغریر ریحان (Ghurair Rayhaan)

هتل Al Ghurair Rayhaan دبی در منطقه پرجنب و جوش دیره واقع گردیده است. این هتل 5 ستاره در فاصله 10 دقیقه ای از ایستگاه مترو یونیون (Union) قرار دارد. مرکز خرید Al Ghurair نیز در کنار این هتل قرار دارد. تمامی 428 واحد هتل Al Ghurair Rotana به زیبایی طراحی شده اند. امکاناتی نظیر تلویزیون و سرویس بهداشتی اختصاصی در تمامی واحدها موجود است.رستوران Liwan در تمامی ساعات شبانه روز آماده خدمت رسانی به میهمانان هتل میباشد. همچنین رستوران ایرانی شایان نیز با سرو غذاهای ایرانی نیز در این هتل قرار دارد.با ده دقیقه رانندگی از هتل Al Ghurair Rotana می توان به خور دبی رسید. همچنین برای رفتن از این هتل تا فرودگاه بین المللی دبی 15 دقیقه با وسیله نقلیه زمان نیاز دارید.رستوران - اسنک بار - پاسخگویی 24 ساعته - روم سرویس - ارائه خدمات به میهمانان معلول - امکان سرو صبحانه در اتاق - فروشگاه - صندوق امانات - صرافی - خشکشویی - انبار چمدان - اجاره ماشین - تهویه - آسانسور - تراس - خدمات گردشگریاز امکانات عمومی هتل و اسپا - استخر روباز - سالن بدنسازی - زمین تنیس - اسکواش از امکانات ورزشی هتل می باشند.

هتل جمیرا کریک ساید (Jumeirah Creekside)

هتل بسیار لوکس جمیرا کریک ساید با تسهیلات مدرن، از جمله 2 استخر در فضای باز، 5 رستوران با طیف وسیعی از غذاهای بین المللی، یک باشگاه ورزشی و آبگرم افتخار پذیرایی از مهمانان و گردشگران را دارد. اینترنت بیسیم رایگان در تمام نقاط این هتل موجود میباشد و یک شاتل افتخاری به مراکز اصلی خرید و جاذبه های گردشگری دبی را دارد.
تمام سوئیتها و اتاقهای این هتل مدرن دارای یک تلویزیون صفحه تخت و حمام و تمام تسهیلات رفاهی را برای مهمانان خود می باشد.
اسپا - سونا - ماساژ - استخر روباز - سالن بدن‌سازی - تنیس - گلف از امکانات ورزشی هتل میباشد و مهمانان می توانند در سالن ورزش، با چهار زمین تنیس و دو اسکواش سرگرم شوند. با یک پیاده روی 3 دقیقه ای میتوان به زمین گلف نزدیک هتل رسید.
هتل جمیرا کریک ساید با یک سواری 5 دقیقه ای از مرکز شهر دیره و فرودگاه بین المللی دبی فاصله دارد. امکان استفاده از پارکینگ خصوصی رایگان نیز در هتل میسر می باشد.

رستوران - پاسخگویی 24 ساعته - روم سرویس - امکان نگه‌داری از کودکان - ارائه خدمات به میهمانان معلول - مرکز خرید - صندوق امانات - خشک‌شویی – صرافی - انبار چمدان - اجاره ماشین - تهویه - آسانسور - محوطه - ترانسفر فرودگاهی (رایگان) – خدمات حمل‌ونقل از امکانات عمومی هتل میباشند.

مراکز خرید دبی

خرید مناسب و در نتیجه رضایت مندی شما از خرید در دبی بستگی به اطلاعات شما از مراکز خرید و زمان و نحوه خرید دارد. بهتر است پوشاک مارک دار را از نمایندگی های معتبر آن که دارای قیمت یکسان می باشند، خریداری نمایید. با توجه به کنترل شدید، اغلب کالاها با مارک های معروف، اورجینال یا تحت لیسانس می باشند. در صورت تمایل به خرید کالاهای بدون مارک خاص و یا ارزان قیمت (که تضمینی بر کیفیت آن ها نیست)، به فروشگاه های بزرگ مانند کارفور (واقع در طبقه دوم سیتی سنتر) و یا بازارهای سطح شهر مانند میدان جمال، بازار الراس، بازار مرشد، بازار ادویه، بازار طا و خیابان الفهیدی و برخی فروشگاه های ایرانی مراجعه نمایید. در فروشگاه هایی که سیستم کامپیوتری (بارکد) ندارند، چانه زدن رایج است و می توانید تخفیف قابل ملاحظه ای دریافت نمایید. چانه زنی یکی از فرهنگ های سنتی تجارت در امارات است و در بازارها همچنین امری قابل قبول محسوب می گردد. مرا کز خرید در دبی دارای طراحی های زیبا می باشند و به عنوان یکی از جاذبه های این شهر مطرح هستند. در فصل تابستان می توان با سیستم های تهویه مطبوع آن ها از گرمای هوا در امان بود. در بیشتر این مرا کز خرید، رستوران یا غذاخوری هایی وجود دارند که انواع غذاها را سرو می کنند. همچنین مکان هایی برای بازی کودکان اختصاص داده شده است. در زمان فستیوال خرید دبی و فستیوال تابستانی، مرا کز خرید بزرگ مکان برگزاری برنامه های سرگرم کننده می باشند که طرفداران بسیاری دارد. همچنین در ماه های تابستان قرعه کشی و اهدای جوایز انجام می پذیرد که شاید شما برنده آن باشید.

- بلوار در بر جهای امارات
اگر هنگام گشتن در این فروشگاه، حس کردید کسی مواظبتان است، خیلی هم اشتباه نکرده اید. حتی در مرکز خرید هم پلیس امنیتی مواظب رفتار مردم است. اگر قصد رفتن به این فروشگاه را دارید، لباس مناسب بپوشید و آرام صحبت کنید، مخصوصاً ا گر در حال تماشای کارهای طراحان بی نظیری چون بولگاری ، کارتیه ، زگنا ، آرمانی ، گوچی ، جیمی چو ، پوچی و بوتیک تک افسانه ای هستید.

- مرکز خرید بورجومن
بورجومن با مغاز ههای شیک و اجناس مارک دار، یکی از گران ترین مرکزخریدهای دبی است. داخل پاساژ با سنگهای مرمر درخشان تزئین شده و شکل راهروها طوری است که سر در همه ی مغاز هها راحت به چشم می آید.

- دیرا سیتی سنتر
هرچند در دبی مرکزخریدهای بزر گتر و زیباتری هم پیدا می شود، اما دیرا سیتی سنتر به خاطر نقشه و معماری خاص و مغازه های بزرگ و رنگارنگ، تاثیر گیراتری روی بازدیدکنندگانش می گذارد. این جا، از مغازه های زنجیره ای بزرگی مانند H&M و زارا گرفته تا مغازه های کوچک و مستقلی که فرش های نفیس، سوغاتی و هنرهای دستی می فروشند پیدا می شود. کارفور که لقب بهترین سوپرمارکت شهر را یدک می کشد هم در این پاساژ شعبه دارد.

- بولوار خرید برج های جمیره امارات
این مرکزخرید منحصر به فرد در برج های امارات، خانه ای برای بوتیک های طراحان مد جهان نظیر آرمانی، گوچی، پوچی، جیمی چو و ویلامدا است. رستوران خانه ی نودل هم در این برجها قرار دارد و جان می دهد برای تجدید قوا بین خرید کردن.

- مرکزخرید امارات
مشهورترین و بزرگترین بازار خرید در دبی است. مرکز اسکی دبی، انواع رستورانها و همچنین بهترین سینمای دبی-گلد کلاس- در این بازار قرار دارند. علاوه بر برندهای معمول، برندِ هاروری نیکلاس و کتاب های ویژه ی سفر هم آن جا پیدا می شود.

- بازار طلای دیره
بزرگترین بازار طلا در بین کشورهای عربی است که خریداران را از گوشه و کنار به سوی خود جلب میکند. هر شکلی از طلا که فکرش را بکنید، از طرح های قدیمی و سنتی گرفته تا مدرن، در این بازار پیدا میشود.