تور استرالیا

 

Has no item to show!
 • درباره استرالیا

  درباره استرالیا

 • جاذبه های گردشگری استرالیا

  جاذبه های گردشگری استرالیا

 • غذاهای استرالیا

  غذاهای استرالیا

 • رستوران های استرالیا

  رستوران های استرالیا

 • هتل های استرالیا

  هتل های استرالیا

 • مراکز خرید استرالیا

  مراکز خرید استرالیا

درباره استرالیا

کشور مشترک‌المنافع استرالیا (به انگلیسی: Commonwealth of Australia) کشوری است توسعه یافته در نیمکره جنوبی. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا است. استرالیا یکی از قلمروهای همسود است و در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافته‌است. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانهٔ فرماندار کل قرار دارد. او به صورت تشریفاتی و به نمایندگی ملکه الیزابت دوم ریاست دولت را در استرالیا به عهده دارد. در عمل نخست وزیر منتخب در کنار دولت و مجلس اداره کشور را در دست دارند. استرالیا از نظر مساحت دومین کشور پهناور عضو مجموعهٔ اتحادیه کشورهای همسود (مشترک‌المنافع) است.
سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند. این کشور دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و دور آن را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج در بر گرفته‌است. استرالیا همچنین سرزمین اصلیِ قارهٔ اقیانوسیه به شمار می‌آید که کوچک‌ترین قارهٔ دنیاست.( منبع : ویکی پدیا)

 

 

دامنه اینترنتی .au
پیش‌شماره تلفنی  61
پایتخت و بزرگترین شهر کانبرا - سیدنی
زبان رسمی انگلیسی
نوع حکومت پادشاهی مشروطه
واحد پول دلار استرالیا (AUD)

 

آب و هوای استرالیا

بزرگترین جاذبه ی استرالیا برای بسیاری از مهاجرین ،خصوصا کسانی که از نیمکره ی شمالی به این کشور می آیند آب و هوای معتدل و شیوه ی زندگی در این کشور است.استرالیا کشوری برعکس سایر کشورهاست و گرمترین منطقه ی آن در شمال و سردترین منطقه ی آن در جنوب آن واقع شده است.
تغییرات آب و هوایی در استرالیا به شدت دیگر قاره ها نیست چرا که دور تا دور آن با دریا احاطه شده است و نواحی کوهستانی کمی دارد.در استرالیا فصل ها مخالف نیمکره ی شمالی است مثلا هنگامی که در اروپا تابستان است در استرالیا زمستان است و برعکس.در اکثر نواحی استرالیا مطبوع ترین فصل ها بهار و پاییزند، بجز در ایالت تاسمانی که تابستان مطبوع ترین فصل آن به شمار می آید.
در شمال استرالیا که منطقه ی استوایی است فقط دو فصل دیده می شود:فصل بارانی (از نوامبر تا آوریل) و فصل خشک و کم باران (از می تا اکتبر) در حالی که در جنوب استرالیا تمام فصول دیده میشوند :بهار (سپتامبر تا نوامبر) ، تابستان (دسامبر تا فوریه) ، پاییز (مارس تا می) و زمستان (ژوئن تا آگوست) .
میانگین تابش خورشید در روز در شهرهای بزرگ استرالیا از پنج ساعت تا هشت ساعت متفاوت است. ژانویه گرمترین ماه در اکثر مناطق جنوبی است در حالی که در تاسمانی و ویکتوریای جنوبی فوریه گرمترین ماه سال است.گرمترین نقطه ی استرالیا ماربل بار است که معمولا دمایی بین ۳۸ درجه تا ۴۲ درجه دارد.توصیه میشود چنانچه تحمل گرمای زیاد را ندارید از اقامت در شهرهای پرث و بریس بین خودداری کنید و به شهرهای خنک استرالیا از جمله سیدنی ،ملبورن،آدلاید و هوبارت بروید.در زمستان در شهرهای هوبارت و یا کانبرا و آدلاید ممکن است تگرگ و گاهی برف ببارد.استرالیا بعد از قطب جنوب پایین ترین میزان بارش باران را نسبت به قاره های دیگر دارد. ( منبع : ویزا تایم)

سیدنی (NSW)

آب و هوای سیدنی در مناطق مختلف متفاوت است اگر چه در بیشتر مواقع آب و هوای آن معتدل است.در سیدنی میزان بارش باران نسبت به مراکز ایالت های دیگر بیشتر است.بارش باران در تمام طول سال در این شهر یکسان است و حتی در تابستان نیز بارش آن کماکان ادامه دارد.در سیدنی در حدود ۱۵۰ روز از سال باران می بارد و پر باران ترین ماهها آوریل و ژوئن هستند.دمای هوا در روز به ندرت به کمتر از ۱۰ درجه میرسد و حداکثر دمای آن ۱۷ درجه است.از نسیم های خنک دریایی که در سیدنی می وزد هم نباید غافل شد. ( منبع : ویزا تایم)

کانبرا(ACT)

در کانبرا چهار فصل مشهود و تابستان ها گرم و خشک و زمستان ها سرد است.این شهر در مرکز و به دور از دریا است لذا دمای هوای آن مانند شهرهای نزدیک دریا در استرالیا معتدل نیست.کانبرا سردترین مرکز ایالتی در زمستان است و دمای هوا در شب در حدود صفر درجه نیز پایین میرود.کانبرا به داشتن هوای پاک معروف است.( منبع : ویزا تایم)

کویینزلند / بریزبِن

کویینزلند در جنوب آب و هوای نیمه استوایی و در شمال آب و هوای استوایی دارد و هم فصل خشک و هم فصل پر باران دارد.در شمال کویینزلند رگبار و جاری شدن سیل امری معمولی به شمار می آید.تولی که پر باران ترین شهر استرالیاست در این ایالت قرار دارد.سیل و خشکسالی در مناطق روستایی متداول است.بریس بین یکی از آفتابی ترین شهرهای استرالیاست.در روز حدود ۸ ساعت هوا آفتابی است.در مناطق ساحلی آن نیز هوا با نسیم های خنک دریایی معتدل میشود.( منبع : ویزا تایم)

آدلاید

آب و هوایی مدیترانه ای دارد.تابستان های خشک و طولانی و زمستان های کوتاه و معتدل.بارندگی بیشتر بین آوریل و اکتبر است.شب ها معمولا هوا معتدل میشود.در کل هوای گرمی دارد.( منبع : ویزا تایم)

پرت

آفتابی ترین پایتخت ایالتی در استرالیاست.تابش خورشید در روز در حدود ۸ ساعت ادامه دارد.بیشتر در ماههای اکتبر و آوریل باران می آید.در پرث زمستان معتدل و آفتابی است.( منبع : ویزا تایم)

تاسمانی / هوبارت

تاسمانی آب و هوایی معتدل و چهار فصل را دارد.این ایالت سردترین منطقه استرالیاست.گاهی بادهای سرد که از جنوب می آید بر آب و هوای آن تاثیر میگذارد.در هوبارت تابش خورشید ۵ ساعت در روز است.میزان دمای آب در این منطقه بسیار پایین تر از دیگر مناطق است و برای شنا کردن بسیار سرد است.( منبع : ویزا تایم)

شهرها و استان های استرالیا

سیدنی

سیدنی (به انگلیسی Sydney) بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شهر استرالیا و پایتخت ایالت ویلز جنوبی نو یا نیو ساوت ولز است. نیمی از ایرانیان مهاجر به استرالیا یعنی ۹٬۳۲۳ نفر در شهر سیدنی ساکن هستند.
سیدنی نماد کشور استرالیاست. شهری است با جذابیت‌های بیشمار که دویست و هجده سال از زمان تأسیس آن می‌گذرد. این شهر که در جنوب شرقی استرالیا واقع شده، اولین مکانی است که بیشترین میزان جهانگرد در بدو ورود به استرالیا در آن پا می‌گذارند.
سیدنی سرشار از تنوع است. ساکنان آن، ۴ میلیون شهروندی هستند که عمدتاً از پیشینه مختلف قومی، نژادی و فرهنگی برخوردارند. در هر گوشه‌ای از سیدنی، می‌توان ردپایی از فرهنگ‌های گوناگون را مشاهده کرد که در کنار جاذبه‌های طبیعی، مراکز تفریحی، پارک‌های ملی و حفاظت شده، موزه‌ها و گالری‌های هنری باعث شهرت جهانی شهر شده‌اند.
سیدنی مرکز ایالت نیو ساوث ولز New South Wales است. شهر سیدنی، بسیار گسترده و بزرگ است و شامل ۷۰۰ محلّه می‌شود. در طول زمان، بتدریج هر یک از این محله‌ها مکان تجمع مهاجرین کشور خاصی شده‌است.( منبع : وب سایت ویکی پدیا)ملبورن

اولین پایتخت کشور استرالیا قبل از شهر کانبرا و مهمترین شهر فرهنگی، به لحاظ جمعیت دومین شهر کشور پهناور استرالیا و به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر و مد و ورزش و در دهه ی اخیر چند بار به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی معرفی شده است.
امروزه این شهر به عنوان قطب مهم آموزش عالی و تحقیقات، هنر و فرهنگ و مد، ورزش و تفریح و جهانگردی و نیز فعالیتهای تجاری و صنعتی استرالیا شناخته می‌شود؛ تا جایی که از آن به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر و مد و ورزش این کشور یاد می‌گردد.
ملبورن (و ایالت ویکتوریا) در میان شهرهای استرالیا لقب «بوستانشهر» گرقته است Australia's garden city. این شهر در دههٔ اخیر چند بار به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی معرفی شده است. (از سویه مجلهٔ اکونومیست و مرکز مرسر)
ملبورن مهد و مرکز پیدایش صنعت فیلمسازی و سینما، تلویزیون، رقص باله، هنر امپرسیونیسم، سبکهای مختلف رقص مثل نیو وگ و ملبورن شافل در استرالیا و مرکز مهم موزیک کلاسیک و امروزی در این کشوراست. فوتبال به روش استرالیایی نیز در ملبورن ابداع شده است.
شبکهٔ تراموای ملبورن به لحاظ گستردگی در رتبهٔ نخست جهان ایستاده است. بلندترین برج مسکونی جهان برج یوریکا (تا سال ۲۰۰۹) و سکای دک منحصربه‌فرد آن، پنج برج از شش آسمان خراش بلند استرالیا، بزرگ‌ترین کازینو و مجموعهٔ سرگرمی استرالیا، بزرگترین مرکز خرید استرالیا و نیمکرهٔ جنوبی، بزرگترین مجموعه نمایشگاهی و مرکز همایش نیمکرهٔ جنوبی، قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین گالری هنری استرالیا در این شهر قرار دارند. (منبع: وب سایت ویکی پدیا)

کانبـِرا

کانبـِرا پایتخت کشور استرالیا است. جمعیتی بیش از ۳۲۵ هزار تن دارد و بزرگ‌ترین شهر غیر بندری استرالیا به شمار می‌آید. در ۳۰۰ کیلومتری جنوب غربی سیدنی و ۶۵۰ کیلومتری شمال شرقی ملبورن واقع است. کانبرا در سال ۱۹۰۸ در توافقی میان سیدنی و ملبورن به پایتختی استرالیا برگزیده شد. این شهر به عنوان شهری که کاملاً با نقشه قبلی ساخته شده‌است با دیگر شهرهای استرالیا تفاوت دارد. کانبرا به عنوان پایتخت استرالیا، پارلمان و دادگاه عالی این کشور و بسیاری دیگر از اداره‌های دولتی را در خود جای داده‌است. کانبرا همچنین مورد علاقه گردشگران داخلی و خارجی استرالیاست.
این شهر تنها شهر در بین تمامی شهرهای استرالیا است که با هدف قبلی و با طراحی قبلی ساخته شده‌است. پس از مسابقة بین‌المللی طراحی شهری، طرح معمار شیکاگوئی، والتر بورلی گریفن انتخاب گردید و عملیات ساخت در سال ۱۹۱۳ آغاز گردید. طراحی شهر مملو از باغهای شهری بود و مساحت‌های زیادی به فضای سبز اختصاص داده شد بطوریکه کانبرا عنوان «پایتخت بوته» را به خود اختصاص داد. هر چند رشد و توسعة کانبرا در اثر جنگ‌های جهانی کاهش یافت، پس از جنگ جهانی دوم دوباره مسیر پیشرفت را ادامه داد.
کانبرا محل استقرار هیئت دولت، خانة پارلمان، دادگاه عالی استرالیا و سازمانهای متعدد دولتی است. همچنین محل استقرار چندین موسسة فرهنگی و اجتماعی ملی است. دولت فدرال بیشترین درصد تولید ناخالص ملی را دارد و بزرگ‌ترین کارفرما در کانبرا است. کانبرا همچنین مقصد مورد توجه توریست‌های داخلی و خارجی است.
اغلب استرالیایی‌ها نام شهر را در دو بخش تلفظ می‌کنند/ˈkæm.bɹə/ یا /ˈkæm.bɹə/ (can-bra یا cam-bra) تعداد کمی از تلفظ /ˈkæn.bə. ɹə/ یا/kæn. ˈbe. ɹə/ استفاده می‌کنند. ساکنین شهر را کانبرایی/kæn. ˈbe. ɹəns/ می‌گویند.(منبع: وب سایت ویکی پدیا)

کوئینزلند

کوئینزلند (به انگلیسی: Queensland) نام یکی از ایالت‌های کشور استرالیاست که در شمال شرقی این کشور قرار دارد. کوئینزلند از جنوب به ایالت نیو ساوت ولز و از غرب به قلمرو سرزمین شمالی و ایالت ویکتوریا محدود می‌شود. این ایالت از شرق و شمال به اقیانوس آرام محدود می‌گردد. کوئینزلند ایالتی وسیع است که مساحت آن اندکی بیشتر از کل مساحت ایران است. پایتخت کوئینزلند شهر بریزبین است که در جنوب شرقی این ایالت قرار گرفته‌است. شهرهای مهم دیگر آن گلد کست،تانزویل، کنز، مکای و راکهمپتون می‌باشند. مساحت کوئینزلند ۱۸۵۲۶۴۲ کیلومتر مربع است که بعد از استرالیای غربی دومین ایالت بزرگ استرالیا به شمار می‌آید. جمعیت آن نیز ۴۰۷۰۴۰۰ نفر است که بیشتر در شهرهای کرانهٔ شرقی ایالت مستقر شده اند و مرکز و غرب ایالت تقریباً خالی از سکنه است. جنوب کوئینزلند دارای آب‌وهوای نیمه‌استوایی است و شمال آن اقلیم استوایی دارد. غرب ایالت و مرکز آن نیز از علفزارها و زمینهای نیمه خشک پوشیده شده است. کوئینزلند دارای حکومت پادشاهی مشروطه می‌باشد و دارای یک پارلمان و دولت محلی است. فرماندار جاری کوئینزلند Quentin Bryce نام دارد. نام کوئینزلند برگرفته از نام ملکه ویکتوریا ملکهٔ بریتانیا است. (منبع: وب سایت ویکی پدیا)

بریزبِن

بریزبِن (همچنین بریسبن و نیز بریزبِین) (به انگلیسی: Brisbane و تلفظ آن brɪz.bən) یکی از شهرهای بزرگ کشور استرالیا است که در سواحل شرقی این کشور قرار گرفته است.(منبع: وب سایت ویکی پدیا)

آدلاید

آدلاید (به انگلیسی: Adelaide) مرکز و پرجمعیت‌ترین شهر ایالت استرالیای جنوبی و پنجمین شهر پرجمعیت استرالیا است. این شهر نقریباً ۱٫۲۸ میلیون نفر جمعیت دارد. به ساکنان شهر آدلاید «آدلایدین» گویند.
آدلاید شهری ساحلی است که در ساحل شرقی خلیج سنت وینسنت در «آدلاید پلین» بنا شده‌است. این شهر در شمال شبه جزیره «فلوریو» مابین خلیج «سنت وینسنت» و رشته کوه‌های کم ارتفاع «لافتی» قرار گرفته‌است. نواحی شهری حدوداً بیست کیلومتر از ساحل به سمت رشته کوه‌ها گسترش یافته‌اند در حالیکه حدود ۱۰۰ کیلومتر از «گاولر» و حدود شمالی آن در ساحل «سلیکس» فاصله دارند.
این شهر در سال ۱۸۳۶ به عنوان مرکز اسکان مهاجرین آزاد بریتانیایی بنا نهاده شد و نام آن به افتخار ملکه آدلاید، همسر آلمانی شاه ویلیام چهارم برگزیده شد. سرهنگ ویلیام لایت شهر را طرح‌ریزی کرد و موقعیت آن را در نزدیکی رودخانه «تورنز»، محلی که زیستگاه اصلی مردم «کاورنا» بود انتخاب کرد. لایت نقشه آدلاید را به صورت شبکه‌ای طرح ریزی کرد که در آن بلوارهای عریض و میادین بزرگی در نظر گرفته شده‌است که با پارک احاطه شده‌اند. آدلاید در بدو تأسیس بر مبنای آزادی مذهبی و پایبندی به پیشرویی سیاسی وآزادی‌های مدنی شکل گرفت و به همین جهت به آن «شهر کلیساها» می‌گویند.
به عنوان مرکز دولتی و تجاری استرالیای جنوبی، آدلاید مؤسسات دولتی و اقتصادی بسیاری را در خود جای داده‌است. بیشتر این مراکز در مرکز شهر و در امتداد بلوار «نورث تراس» خیابان «کینگ ویلیام» و محلات مختلف مرکزی شهر جای گرفته‌اند. امروزه آلاید به خاطر جشنواره‌های گوناگون و رویدادهای ورزشی مختلف، غذا، شراب، فرهنگ، خط ساحلی طولانی و صنایع نظامی گوناگون شهرت دارد. این شهر در فهرست مجله «اکونومیست» برای قابل‌سکونت‌ترین شهرهای دنیا جزو ده شهر اول در سال ۲۰۱۰ شناخته شد و در سال ۲۰۱۱ توسط «شورای املاک استرالیا» بهترین شهر قابل سکونت نامیده شد.(منبع: وب سایت ویکی پدیا)

پرت

پرت مرکز ایالت استرالیای غربی در کشور استرالیا است. جمعیت ۱٬۶۵۰٬۰۰۰ نفری پرت، این شهر را به بزرگترین شهر استرالیای غربی تبدیل کرده‌است. همچنین این شهر چهارمین شهر بزرگ استرالیا نیز محسوب می‌شود که فاصله آن تا سیدنی نزدیک به ۳۸۰۰ کیلومتر است.
این شهر در سال ۱۸۲۹ توسط کاپیتان اسکاتلندی نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا «جیمز استرلینگ» (James Stirling) بنیان‌گذارده شد.(منبع: وب سایت ویکی پدیا)

تاسمانی

تاسمانی، نام جزیره و ایالتی در جنوب شرق استرالیا است.
تاسمانی در ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی قاره اقیانوسیه، جای گرفته است و تنگه باس این دو توده خشکی را از هم جدا می‌کند. مرکز آن شهر هوبارت است.تاسمانی را ایالت طبیعی (Natural State) و جزیره بازیابی جوانی (Island of Rejuvenation) می‌خوانند که به محیط طبیعی فراوان و تقریباً دست‌نخورده‌اش بازمی‌گردد.40 درصد از زمین‌های تاسمانی رسماً حفاظت‌شده، پارک ملی و میراث جهانی است.(منبع: وب سایت ویکی پدیا)

هوبارت

هوبارت یا هُبارت (به انگلیسی: Hobart) شهری بندری در استرالیا و مرکز ایالت تاسمانی است. هبارت در سال ۱۸۰۲ ساخته شده و هم‌اکنون بیش از ۲۰۲٬۰۰۰ نفر جمعیت دارد.(منبع: وب سایت ویکی پدیا)

زبان مردم استرالیا

زبان رسمی کشور زبان انگلیسی با گویش استرالیایی است که برخی از واژه‌های بومیان استرالیا نیز در آن وارد شده‌است. اختلافات بسیار نامحسوسی در لهجه مناطق گوناگون وجود دارد. زبان‌های دیگر مانند ایتالیایی و چینی نیز در بین مهاجران بسیار رایج است.(منبع: وب سایت ویکی پدیا)

مذهب مردم استرالیا

تا پیش از ورود اروپاییان به استرالیا، مردمان بومی این سرزمین از آیین دیرینه و بدوی خود پیروی می‌کردند، ولی امروزه برخی از این بومیان به مسیحیت گرویده‌اند. مسیحیت را اروپاییان به استرالیا آوردند و با آغاز مهاجرت به این سرزمین فرقه‌های گوناگون مسیحیت، در آنجا به فعالیت پرداختند. در سده بیستم، با مهاجرت شمار اندکی از آسیایی‌ها از چین،
آسیای جنوب شرقی، هند و خاور میانه، آیین‌ها و ادیان بودایی، اسلام، یهودی و بهائی به آن راه یافتند. در استرالیا دین از حکومت جدا بوده و طبق قانون، دین و مذهب آزاد بوده و هر کس می‌تواند آئینهای ویژه دینی خود را آزادانه پیگیری کند. در سال ۲۰۰۱، بیش از ۷۰٪ استرالیائی‌ها خود را مسیحی معرفی کرده‌اند و بیش از ۱۵٪ نیز پیرو هیچ آئینی نبوده‌اند. بودیسم و اسلام نیز هر یک با کمتر از دو درصد، در رده‌های بعدی قرار داشته‌اند.(منبع: وب سایت ویکی پدیا)

آداب مردم استرالیا

برای نشان دادن علاقه و گوش کردن حتما به چشمان مخاطب خود نگاه کنید
بعد از عطسه کردن حتما عذر خواهی کنید
در ملاقات اول کسی را با نام کوچک صدا نکنید مگر اینکه خودش از شما بخواهد . البته در ادارات افراد همدیگر را با نام کوچک صدا می کنند
در ملاقات اول از بوسیدن و یا بغل کردن جدا خودداری نمایید و فقط به دست دادن اکتفا کنید

گفتن کلمات لطفا
Please
و
Thank you
در هنگام انجام کار فراموش نشود
دعوت شدن به یک رستوران یا بار و یا کافی شاپ به معنای همراهی دعوت کننده است نه پرداخت صورتحساب توسط ایشان
در صورت دریافت دعوت نامه حضور و یا عدم حضور حتما به اطلاع دعوت کننده رسانده شود
در صورت تاخیر در یک قرار ملاقات حتما باید این تاخیر را با اطلاع طرف دیگر برسانید
سیگار کشیدن در ادارات و مجامع عمومی ممنوع می باشد
پوشیدن لباسهای سنتی در ادارات ممنوع میباشد
از انجام هر حرکتی که جنبه نژاد پرستی داشته باشد خودداری کنید
تحقیر - تهدید - فحش دادن و توهین به دیگران خلاف قانون بوده و شدیدا با ان برخورد میشود.(منبع: australianmis.com)

جاذبه های گردشگری استرالیا

کانبرا

حصار مرجانی عظیم (Great Barrier Reef)

این صخره مرجانی بیش از ۲،۰۰۰ کیلومتر طول و مساحت ۳۵ میلیون هکتار از فلات قاره شمال شرقی استرالیا را در بر گرفته است. این صخره از شمال جزیره فریزر Fraiser Island تا کیپ یورک Cape York امتدادداشته و زیستگاه گونه‌های دریایی متنوعی شمرده می شود.
این حصار ۲،۹۰۰ صخره زیرآبی، ۷۱ جزیره مرجانی و ۳۵۰ گونه مرجان و بیش از ۱،۵۰۰ گونه ماهی دارد و همچنین محل مناسبی برای غواصی و تولیدمثل نهنگهای کوهان دار و تغذیه گونه‌های در خطر انقراض آبزیان مانند داگونگ (از خانواده اسب آبی) و لاک پشت است. (منبع: بازارچه سفر ایران)

پارک پارک ملی اولورو (تلفظ می شود اوو- لوو – روو) (Uluru Kata Tjuta National)

این پارک ملی با مساحت ۱۳۲،۵۶۶ هکتار، قسمتهای مرکزی استرالیا را در بر گرفته است و مالکیت آن در دست بومیان آنانگو می باشد. این پارک دارای ویژگیهای ژئولوژیکی و تغییرات ويژه رويه زمین می باشدکه به سبب عوامل طبیعی ایجاد شده، می توانیم صخره دیدنی اولورو(اِیرز راک - Ayres Rock) و کاتا جوتا (اُلگاس - The Olgas) را نام ببریم.(منبع: بازارچه سفر ایران)

حیات وحش تازمانیا - (Tasmanian Wilderness)

ایالت جزیره‌ای تازمانیا از بدنه اصلی استرالیا جدا شده است. بیابان تازمانیا که از میراثهای جهانی است، از بزرگترین مناطق حفاظت شده استرالیا شمرده می شود. این بیابان با ۳۸/۱ میلیون هکتار، ۲۰% خاک تازمانیا را تحت پوشش قرار می دهد و یکی از ۳ بیابان معتدلی است که در نیمکره جنوبی باقی مانده است.این منطقه سنگهای چرخه های گوناگون زمین شناسی و گونه‌های متنوعی از گیاهان را در بر می گیرد. درختهای کاج هون - هون در این منطقه با ديرينه ۲۰۰۰ سال، از کهن‌ترین درختهای جهان می باشند. گونه‌های جانوری کمیاب که در استرالیا منسوخ شده اند، در این منطقه یافت می شود.(منبع: بازارچه سفر ایران)

سیدنی

آکواریوم سیدنی

مکانی تفریحی است که در شهر سیدنی استرالیا واقع شده‌است. این آکواریوم از شرق به بندر مشهور سیدنی ( Darling Harbour ) و از شمال به پل پیرمونت ( Pyrmont Bridge ) منتهی شده‌است.این مکان دیدنی، تنوع بیشماری از آبزیان استرالیا را در خود جای داده‌است که شامل ۶۵۰ گونه مختلف جانوری از جمله بیش از ۶۰۰۰ نوع ماهی و دیگر موجودات دریائی از زیستگاههای آبی استرالیا می‌باشد که همه روزه جهت بازدید عموم آزاد است.عمده‌ترین بخش نمایشی اکواریوم تونل شیشه‌ای آن است که به گونه‌ای خاص در زیر آب تعبیه شده و کوسه‌های عظیم الجثه و ماهیهای زیبا از بالای سر بازدیدکنندگان عبور کرده و منظره‌ای شگفت انگیز را پدید می‌آورند. وزن برخی از این کوسه‌ها به ۳۰۰ کیلوگرم و طول آنها به بیش از سه متر می‌رسد.(منبع: بازارچه سفر ایران)

خانه اپرای سیدنی

اپرا هاوس سیدنی به معنای "خانه اپرای سیدنی" یکی از متمایزترین بناهای قرن بیستم از لحاظ هنر معماری بشمار می‌رود که در شهر ساحلی سیدنی و در ایالت نیو سات ولز کشور استرالیا قرار دارد. خانه اپرای شهر سیدنی در حال حاضر یکی از مهم‌ترین اماکن توریستی در کشور استرالیا به شمار می‌رود و از لحاظ هنری، خانه اپرای سیدنی، یکی از مشهورترین اماکن دنیا برای اجرای هنرهای نمایشی است.البته فقط تعداد اندکی از بازدیدکنندگان با هدف دیدن نمایش به آنجا می‌روند، زیرا محیط اطراف آن فضایی سرشار از آرامش به ارمغان می‌آورد.(منبع: بازارچه سفر ایران)

ملبورن

رستوران تراموایی به سبک مستعمراتی

این رستوران متحرک جذاب که در سال ۱۹۸۳ افتتاح شد جاذبه ای بینظیر در ملبورن است، تراموای مربوط به سال ۱۹۲۷ به رستورانی مجلل تبدیل شده و در خیابان های زیبای ملبورن حرکت میکند و مسافران آن، هم از مناظر زیبای شهر لذت میبرند و هم از غذای فوق العاده استرالیایی. فضای این رستوران دنج و تزئینات داخلی آن بسیار چشم نواز است. این تراموا به گونه ای طراحی شده که هیچگونه تکان یا حرکتی را در آن احساس نمی کنید .(منبع: بازارچه سفر ایران)خانه و باغ کومو

بهترین باغ ملبورن، که یک عمارت تاریخی و مجموعه ای بی نظیر از اثاثیه عتیقه صاحبان اصلیش، یعنی یکی از ثروتمندترین خانواده های استرالیا را در خود جا داده. این مجموعه که هم اکنون ۱۶۰ سال قدمت دارد نشانگر زندگی و دوران اشرافیت ملبورن میباشد. در تراس این خانه، در کافه بورساریا میتوانید با نوشیدن یک فنجان چای، تاریخ و شکوه استرالیا را ببنید و لذت ببرید.(منبع: بازارچه سفر ایران)

منطقه داکلندز ملبورن

منطقه ۲۰۰ هکتاری اسکله داکلندز در طی ۱۵ سال اخیر پیشرفت زیادی داشته ، این منطقه شامل ساختمان های مسکونی، مغازه های مجلل و فروشگاه های تکنولوژی، ادارات و مراکز سرگرمی بسیاری میباشد. از جمله جاذبه های این منطقه میتوان به استودیوهای داکلندز شامل ۵ صحنه اجرای نمایش، اسکله جدید شامل ساختمان هایی از جمله برج پالادیو و برج بوید، کامتک پورت شامل فضاهای اداری بسیار، ایستگاه جنوبی شامل کانال ۷ و گنبد تلسترا، چرخ و فلک رصد ستاره جنوبی با ارتفاع ۱۲۰ متر، لنگرگاه ویکتوریا شامل ۲۱۰۰ آپارتمان مسکونی، رود یارا و تپه بتمن اشاره کرد.(منبع: بازارچه سفر ایران)

غذاهای استرالیا

همچنان که در استراليا تنوع فرهنگي مي بينيم،تنوع خوراک نيز وجود دارد.هر غذايي که در کشور خود مي خوريد در استراليا هم مي توانيد پيدا کنيد.هندي،ايتاليايي ،ويتنامي ... . از آنجاييکه استراليا ايالتي وسيع و پهناور است،بنابراين از شمال تا جنوب آب و هوا بسيار متفاوت خواهد بود ،بدين معني که در هر زمان از سال انواع مواد خوراکي در دسترس است ،به خصوص محصولات دريايي معروف خاص استراليا.
برپا داشتن جشنواره هاي غذايي و مواد خوراکي در استراليا از جايگاه خاصي برخوردار است.به عنوان مثال سالانه در شهر ملبورن ، فستيوال هاي شراب و غذا در ماه مارس برگزار مي شود.به طور کلي ،جشن هاي شراب در همه مناطق شراب گيري در استراليا برگزار مي شود.هفته گورمنتدر جنوب استراليا سالانه جشن گرفته مي شود .جشن کريسمس، در استراليا در اواسط تابستان است و نحوه برگزاري آن با کشورهاي اروپايي متفاوت است ؛در استراليا آن شام سنتي شب کريسمس،با انواع استيک ها و غذاهاي دريايي جايگزين مي شود.گروه هاي محلي،جشن هاي خاص خود را دارند ؛جشن ديواليمردم هند به همراه شيريني هاي خوش طعم. جشن هاي بهاري سالانه مردم چين در جشن سال نو،و جشن هاي مذهبي مسلمانان مانند عيد فطر.
فرهنگ رستوران در استراليا بسيار جالب است؛ هر ميزي را که رزرو مي کنيد ،تا پايان شب از آن شما خواهد بود.بهترين رستوران ها ،از نوع کلوب ها هستند که در کنار محيط کلوب، غذا نيز ارائه مي دهند.به اين صورت که پس از سفارش غذا منتظر مي مانيد تا شماره شما را صدا کنند.يکي از انواع رستوران هاي ارزان بيو است .در اين رستوران ها نوشیدنی خودتان را مي بريد.در پايان کرايه ميز را با شما حساب مي کنند.(منبع: australianmis.com)

رستوران های استرالیا

رستوران های سیدنی

رستوران اِست

یکی از بهترین رستورانای شهر سیدنی که غذاهای خوشمزه استرالیایی رو می تونین توش امتحان کنین. سطح قیمتش بالاست ، ولی طعم، کیفیت و تزئین غذاهاشون عالیه. اتاق شام خصوصی هم داره.

پیتزا بوکون

 اگه هوس پیتزا، پاستا یا غذاهای ایتالیایی کردین، اینجا بهترین انتخابه.

رستوران دریایی اتاق ساردین

 یه رستوران خوب و شناخته شده تو شهر سیدنی که غذاهای درییی و اقیانوسی سرو می کنه. اینجا هم دکور زیبایی داره، هم سرویس دهی خیلی خوبی داره و هم طعم و کیفیت غذاهاش عالیه. دسرهاش هم خیلی خوبه.

{slider-ex_sub2  رستوران پرایم | Prime Steak Restaurant }

اینجا یه رستوران خوبه که استیک هاش معروفه. علاوه بر استیک، غذاهای فرانسوی و دریایی هم سرو می کنه. کیفیت غذاهاش عالیه و سطح قیمتش هم متوسطه.

(منبع: وب سایت همگردی)

هتل های استرالیا

هتل هایمان آیلند

هتل هایمان آیلند (Hayman Island Resort) یک ریزورت و تفریحگاه مجلل در جزیره هایمان استرالیا است.هایمان شمالی ترین نقطه در جزیره ویتساندی (Whitsunday) در ایالت کوئینزلند (Queensland) است که در شمال شرق استرالیا گرفته است.آب های این منطقه در سال ۱۷۷۰ توسط یک کاشف انگلیسی نقشه برداری شده است.سواحل شنی سفید، آب های نیلگون و طبیعت زیبای منطقه، گردشگران زیادی را از نقاط مختلف جهان به سمت خود می کشاند.«هایمان آیلند» دارای بیش از ۲۰۰ اتاق، سوئیت، ویلا و پنت هاوس است.تمام اتاق ها مجهز به تراس یا بالکن خصوصی و خدمات سرایداری ۲۴ ساعته است.شانزده اتاق هتل از نوع Retreat (خلوتگاه) بوده که در میان باغ های سرسبز گرمیسیری و پوشش گیاهی بومی منطقه قرار دارد.هشت ویلای کنار دریا نیز به تازگی به این هتل افزوده شده است.این ویلاها در کنار دریای مرجان (Coral Sea) واقع شده و در آنها می توان زیبایی رقص امواج آب را به تماشا نشست. استقرار کودکان زیر ۱۳ سال در این بخش از هتل ممنوع است

 
خدمات و امکانات هتل:
برای کسانی که می خواهند چهار شب یا بیشتر در هتل اقامت کنند، هزینه ماندن یک شب از ۴۶۶ دلار شروع می شود و به ۲۹۶۰ دلار پایان می یابد.این هزینه برای مهمانانی که قصد اقامت یک تا سه روز دارند، از ۵۹۰ دلار تا ۳۷۰۰ دلار در نوسان است.در این هتل فعالیت های هیجان انگیز زیادی می توان انجام داد که شنا، قایق رانی و غواصی از آن جمله است.
غواصی در کنار دیواره بزرگ مرجانی (Great Barrier Reef) که بزرگترین مجموعه صخره های مرجانی در دنیا به شمار می رود، بسیار لذت بخش است.دیواره بزرگ مرجانی یکی از جاذبه های گردشگری استرالیا و از نمادهای کوئینزلند است. این مجموعه در فهرست آثار میراث جهانی به ثبت رسیده است.Hayman Island Resort دارای قایق های پدالی اختصاصی است و از طریق هوا و دریا می توان به آن دسترسی داشت.
ضمناً در این هتل انواع ورزش ها آموزش داده می شود که از آن جمله می توان به دوره های یادگیری تنیس، گلف، غواصی اسنورکل و غواصی PADI اشاره کرد.


هتل کانتری کامفورت گرین‌ویهتل 4 ستاره

اتاق‌های هتل دارای حمام اختصاصی با دوش و سشوار، تخت‌های دونفره، خط تلفن مستقیم، رادیو و تلویزیون هستند. در تمامی آن‌ها هم می‌توانید با پرداخت مبلغی فیلم تماشا کنید و اینترنت و شبکه‌ی فاکس‌تل استرالیا را (Foxtel) رایگان داشته باشید. مینی‌بار، چای/قهوه ساز، لوازم اتو و سیستم مجزای تهویه‌ی مطبوع هم از دیگر ویژگی‌های استاندارد اتاق‌ها به شمار می‌آیند
استخر، اسپا (خدمات تندرستی)، سونا و سالن بدنسازی هتل برای مهمانان رایگانند و تازه با پرداخت مبلغی هم می‌توانید سایه‌بان کرایه کنید و کمی آفتاب بگیرید.
رستوران واقع در طبقه‌ی پایین هتل هفت روز هفته برای صبحانه، و از دوشنبه تا شنبه (به جز تعطیلات رسمی) برای شام باز است.
 
خدمات و امکانات هتل:
این هتل امکانات تفریحی فراوان و مجموعاً ۱۰۰ اتاق برای رزرو دارد، با پنجره‌های قشنگ و بزرگِ بازشو. مهمانان این هتل مجهز به سیستم تهویه‌ی مطبوع، در لابی -که خدمات ۲۴ ساعته‌ی پذیرش و چک‌اوت، صندوق امانات، رخت‌کن و آسانسور دارد- استقبال می‌شوند و در طول اقامت‌شان در هتل کافه، بار و رستوران در اختیار دارند. تجهیزات کنفرانس و اینترنت بی‌سیم (در ازای پرداخت هزینه) هم فراهمند و با خیال راحت می‌توانید به امورات کاری‌تان رسیدگی کنید. خدمات خشک‌شویی و سرو غذا در اتاق (با هزینه) ارائه می‌شوند و ضمناً پارکینگ برای ماشین‌داران به‌راه است.

(منبع: فاندتور)

مراکز خرید استرالیا

مراکز خرید در استرالیا جزو بهترین ها در جهان نیست.اگر چه در ۱۰ سال اخیر تنوع و کیفیت کالاها بسیار بهبود یافته ولی هنوز از این نظر با اروپا و آمریکا قابل مقایسه نیست.بسیاری از کالاها و محصولات جدید در استرالیا یافت نمیشود یا قیمت های سرسام آور دارند.اما در شهر های بزرگ فروشگاههای بین المللی دایر است و اجناس بسیار خوبی را ارائه میدهند.در استرالیا معمولا به کالا تخفیف تعلق نمیگیرد یا پس گرفته نمی شود .

صنایع دستی ارزشمند، لباس های پشیمت عرضه میشوند.برخی فروشگاهها مانند Myer و David jones تا هفته دوم ژانویه حراج خود را آغاز نمیکنند.البته بعضی از فروشگاهها نیز در حراج دائم به سر میبرند و تمام سال اجناسی را حراج میکنند.در سالهای اخیر ساعت خرید در استرالیا بیشتر شده است و بیشتر فروشگاهها به جز در چند تعطیلی رسمی در بقیه مواقع ۲۴ ساعته باز هستند.(منبع: بازارچه سفر ایران)